fot. BORA-hansgrohe/Bettini Photo

Po ogłoszeniu odejścia z zespołu BORA – hansgrohe Petera Sagana i Pascala Ackermanna, niemiecka ekipa poinformowała o podpisaniu nowych umów z trzema kolarzami, którymi są: Jordi Meeus, Martin Laas oraz Patrick Gamper.

Belg Jordi Meuus od stycznia jest częścią drużyny kierowanej przez Ralpha Denka. W tym czasie 23-letni sprinter wygrał etap wyścigu Tour de Hongrie oraz był czwarty w wyścigu ze startu wspólnego podczas krajowych mistrzostw. Meeus od swojego dotychczasowego pracodawcy otrzymał ogromny kredyt zaufania, ponieważ jego nowy kontrakt będzie obowiązywać do końca 2024 roku.

Roczną, nową umowę podpisał natomiast Martin Laas. Estończyk, który również najlepiej czuje się na finiszach płaskich etapów jest częścią zespołu BORA – hansgrohe od początku sezonu 2020. W tym czasie wygrał on dwa etapy wyścigu Okolo Slovenska.

Trzecim zawodnikiem, z którym będzie kontynuować współpracę niemiecka ekipa jest Patrick Gamper. Rosły Austriak jeszcze nie miał okazji odnieść zawodowego zwycięstwa w barwach drużyny BORA – hansgrohe. 24-latek przez kolejny sezon, gdy będzie obowiązywać jego nowy kontrakt będzie skupiać się na pomocy swoim liderom, zwłaszcza podczas wiosennych klasyków.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments