fot. Deceuninck-Quick Step

Ekipa Deceuninck – Quick-Step opublikowała skład na tegoroczną edycję Clasica San Sebastian. Liderem belgijskiej formacji będzie Julian Alaphilippe, który wygrał ten wyścig w 2018 roku.

Już w sobotę kolarze i kolarki będą rywalizować w Clasica San Sebastian. Wyścig wrócił do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. Zawodnicy, podobnie jak w poprzednich latach, będą ścigali się na wymagającej trasie ze startem i metą w San Sebastian. Po drodze pokonają między innymi takie podjazdy, jak Urraki (8,6 km; 6,8%), Jaizkibel (7,9 km; 5,5%), Erlaitz (3,9 km; 10,6%) czy Murgil – Tontorra (2,1 km; 10%).

W mocnym składzie do Hiszpanii przyjedzie ekipa Deceuninck – Quick-Step, której liderem będzie Julian Alaphilippe. Dla Francuza będzie to pierwszy start po zakończonym półtora tygodnia temu Tour de France. O sile drużyny Patricka Lefevere’a stanowią też pomocnicy – Mattia Cattaneo, Dries Devenyns, Mikkel Honore, James Knox, Pieter Serry oraz Zdenek Stybar.

W barwach ekipy Deceuninck – Quick-Step nie wystartuje zatem zwycięzca ostatniej edycji (2019), Remco Evenepoel, który brał udział w Igrzyskach Olimpijskich.

– Każdy wie, że Clasica San Sebastian zawsze jest trudnym wyścigiem. Jest tam dużo wspinania i niezwykle ciężki podjazd na ostatnich dziesięciu kilometrach (Murgil – Tontorra), który, odkąd został dodany do trasy wyścigu, za każdym razem był decydujący. Mamy jednak solidną drużynę, zbudowaną wokół byłego zwycięzcy tego wyścigu i jedziemy tam z nastawieniem, że możemy osiągnąć dobry wynik

– mówił Wilfried Peeters, dyrektor sportowy Deceuninck – Quick-Step, cytowany przez biuro prasowe ekipy.

Aktualny mistrz świata ze startu wspólnego będzie chciał ponownie sięgnąć po triumf w baskijskiej jednodniówce. W 2018 roku jako pierwszy przeciął linię mety w San Sebastian, po dwójkowym finiszu z Bauke Mollemą.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments