Luis Leon Sanchez
fot. Astana – Premier Tech

Triumfem Luisa Leóna Sáncheza zakończył się hiszpański klasyk Prueba Villafranca – Ordiziako Klasika. W drugiej grupie, na dobrym 8. miejscu w całym wyścigu, finiszował Michał Paluta.

Trasa 98. edycji Prueba Villafranca – Ordiziako Klasika prowadziła wokół miasta Ordizia i liczyła prawie 166km. Po drodze ulokowanych było 7 podjazdów – 5-krotnie pokonywany pod Alto de Abelzisketa (3,1km, 7,3%) oraz dwukrotnie pod Alto del Altzo (2,6km, 6,1%).

fot. Procyclingstats

O wygranej zadecydował finisz z 6-osobowej grupy, a w nim najlepiej spisał się 37-letni Luis León Sánchez (Astana – Premier Tech). Jego synem mógłby być drugi na mecie, 18-letni Juan Ayuso (UAE-Team Emirates), dla którego był to pierwszy start w nowych barwach przed własną, hiszpańską publicznością. Podium dnia uzupełnił Roger Adrià (Equipo Kern Pharma).

Drugą grupę przyprowadził Gonzalo Serrano z Movistaru, ale co z pewnością ważne dla polskich kibiców to fakt, że do samego końca walczył z nim Michał Paluta (Global 6 Cycling). 8. miejsce w wyścigu kategorii 1.1 to póki co najlepszy wynik 25-latka w tym sezonie.

Wyniki:

1  SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech 3:51:27
2  AYUSO Juan UAE-Team Emirates ,,
3  ADRIÀ Roger Equipo Kern Pharma ,,
4  CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
5  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
6  RODRÍGUEZ Óscar Astana – Premier Tech 0:08
7  SERRANO Gonzalo Movistar Team 0:09
8  PALUTA Michał Global 6 Cycling ,,
9  SIMON Julien Team TotalEnergies ,,
10  DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
11  BOL Jetse Burgos-BH ,,
12  ROPERO Alejandro EOLO-Kometa ,,
13  ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
14  MADRAZO Ángel Burgos-BH ,,
15  ROSA Diego Team Arkéa Samsic ,,
16  MARTÍN Sergio Roman Caja Rural – Seguros RGA ,,
17  CUADRADO Unai Euskaltel – Euskadi ,,
18  MANNION Gavin Rally Cycling ,,
19  BURGAUDEAU Mathieu Team TotalEnergies ,,
20  FLÓREZ Miguel Eduardo Team Arkéa Samsic ,,
21  LÓPEZ Jordi Equipo Kern Pharma ,,
22  LANGELLOTTI Victor Burgos-BH ,,
23  BERLIN Antoine Global 6 Cycling ,,
24  BIZKARRA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
25  JORGENSON Matteo Movistar Team 0:15
26  LÓPEZ-CÓZAR Juan Antonio Burgos-BH 0:21
27  NORSGAARD Mathias Movistar Team 0:52
28  MURGUIALDAY Jokin Caja Rural – Seguros RGA ,,
29  IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA 1:00
30  IRIZAR Julen Euskaltel – Euskadi ,,
31  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech ,,
32  ROMO Javier Astana – Premier Tech ,,
33  BRAVO Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,
34  LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic ,,
35  RUIZ Ibon Equipo Kern Pharma ,,
36  GARCÍA Sergio EOLO-Kometa ,,
37  FERRON Valentin Team TotalEnergies ,,
38  GUTIERREZ José Manuel Gios ,,
39  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
40  GUERNALEC Thibault Team Arkéa Samsic ,,
41  MARQUEZ Marti Equipo Kern Pharma ,,
42  MUNTON Byron Electro Hiper Europa ,,
43  AMADO Gonçalo Antarte – Feirense ,,
44  GARCÍA Jhojan Caja Rural – Seguros RGA ,,
45  PELEGRÍ Óscar Electro Hiper Europa 1:13
46  JONES Ollie Global 6 Cycling 1:21
47  ALBA Juan Diego Movistar Team ,,
48  AÏT EL ABDIA Anass Bahrain Cycling Academy 1:47
49  SOUPE Geoffrey Team TotalEnergies ,,
50  CANTÓN Isaac Burgos-BH ,,
51  GARCÍA PIERNA Carlos Equipo Kern Pharma ,,
52  ARDILA Andrés Camilo UAE-Team Emirates ,,
53  GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech ,,
54  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 1:49
55  SEVILLA Diego Pablo EOLO-Kometa 3:31
56  ANGULO Antonio Euskaltel – Euskadi ,,
57  PASCUAL Eusebio Bahrain Cycling Academy ,,
58  GENIEZ Alexandre Team TotalEnergies 3:49
59  GRÁVALOS Arturo EOLO-Kometa ,,
60  GAILLARD Marlon Team TotalEnergies ,,
61  BARRENETXEA Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
62  MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates ,,
63  SILVA Bruno Antarte – Feirense ,,
64  BASSETT Stephen Rally Cycling ,,
65  FERREIRA António Manuel Sousa Antarte – Feirense ,,
66  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA ,,
67  FISHER-BLACK Finn UAE-Team Emirates ,,
68  RUBIO Diego Burgos-BH 7:13
69  QUINTANA Dayer Team Arkéa Samsic ,,
70  KING Ben Rally Cycling ,,
71  HARDY Romain Team Arkéa Samsic 8:58
72  AZURMENDI Ibai Euskaltel – Euskadi 9:05
73  MARTINEZ Victor Electro Hiper Europa 10:13
74  GIL TORREGROSA Javier Bahrain Cycling Academy ,,
75  MITRI James Global 6 Cycling ,,
76  BUENO Jorge Gios ,,
77  HJORTH Jonas Bahrain Cycling Academy ,,
78  ARMSTRONG Thomas Electro Hiper Europa ,,
79  SESSLER Nícolas Global 6 Cycling ,,
80  SANÒ Simone Electro Hiper Europa ,,
81  FEDOROV Yevgeniy Astana – Premier Tech ,,
82  BRITTON Rob Rally Cycling ,,
83  DINA Márton EOLO-Kometa ,,
84  JURADO Marcos Electro Hiper Europa ,,
85  GARCÍA PIERNA Raúl Equipo Kern Pharma ,,
86  MURPHY Kyle Rally Cycling 10:17
87  MAITRE Florian Team TotalEnergies 13:24
88  VAN NUFFELEN Glen Lviv Continental Cycling Team 13:38
89  PITHIE Campbell Global 6 Cycling ,,
90  RATO Mauro Gios ,,
91  MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
92  MILTIADIS Andreas Gios ,,
93  ROMBOUTS Bram Lviv Continental Cycling Team ,,
94  VIEGAS Daniel EOLO-Kometa ,,
95  ORTS Felipe Burgos-BH ,,
96  CULLAIGH Gabriel Movistar Team ,,
97  CAÑELLAS Xavier Gios ,,
98  ROMBOUTS Seppe Lviv Continental Cycling Team ,,
99  BALLESTEROS Miguel Ángel Electro Hiper Europa ,,
100  LOPES Fernando Gios ,,
DNF  OLIVEIRA Fábio Marcelo Pinto Antarte – Feirense
DNF  MIRZA Yousif UAE-Team Emirates
DNF  CORONEL Samuel Massi Vivo – Conecta
DNF  PETTERSEN Tim Edvard Global 6 Cycling
DNF  LEITE João Antarte – Feirense
DNF  GALVÁN Francisco Equipo Kern Pharma
DNF  JOLIDON Cédric Massi Vivo – Conecta
DNF  ROBINSON Oliver Lviv Continental Cycling Team
DNF  ALAWI Sayed Ahmed Bahrain Cycling Academy
DNF  SWIRBUL Keegan Rally Cycling
DNF  JOLIDON Nicola Massi Vivo – Conecta
DNF  FRANZ Toni Lviv Continental Cycling Team
DNF  NASER Ahmed Bahrain Cycling Academy
DNF  GARCÍA DE MATEOS Vicente Antarte – Feirense
DNF  CASENY Ruben Massi Vivo – Conecta
DNF  JAWAD Mansoor Bahrain Cycling Academy
DNF  EULÁLIO Afonso Antarte – Feirense
DNF  STALNOV Nikita Astana – Premier Tech
DNF  COMÍN Javier Massi Vivo – Conecta
DNF  BRUZUAL Jose Gios

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments