W słoweńskim klasyku o kategorii 1.2 zwyciężył Włoch Riccardo Verza (Zalf Euromobil Fior). Podium uzupełnili Niemiec Felix Engelhardt (Tirol KTM Cycling Team) oraz Austriak Moran Vermeulen (Team Felbermayr – Simplon Wels). Na 11. miejscu zmagania ukończył aktualny mistrz Polski Maciej Paterski (Voster ATS Team).
Trasa wyścigu tradycyjnie, jak od wielu lat, prowadziła po delikatnie ponad 12-kilometrowej, technicznej, pagórkowatej rundzie w okolicach miejscowości Kranj. Łącznie kolarze pokonywali ją aż trzynaście razy, co sumowało się na niemal 2000 metrów przewyższenia oraz 157 kilometrów walki. Na starcie mieliśmy jedną polską ekipę: Voster ATS Team w składzie: Krzysztof Parma, Sylwester Janiszewski, Mateusz Grabis, Patryk Stosz, Maciej Paterski oraz Paweł Franczak.
Ukształtowanie terenu, wiele zakrętów na rundzie, to wszystko sprzyjało rozbiciu licznego peletonu w mniejsze grupy i uczynieniu rywalizacji bardzo wymagającej. O tym jak trudny to był wyścig świadczy chociażby ilość zawodników, którzy nie ukończyli zmagań, tych było aż 54! Najlepiej w całym zamieszaniu odnalazł się 23-letni Włoch Riccardo Verza (Zalf Euromobil Fior), który zwyciężył finisz pod górę z ośmioosobowego odjazdu. Następni kolarze finiszowali już z prawie czterema minutami straty, najczęściej w parach lub kilkoosobowych grupkach. Jako jedenasty na mecie zameldował się mistrz Polski Maciej Paterski.
Dla Vostera i samego Maćka na pocieszenie zostaje wygrana we wczorajszym nocnym kryterium w Kranj oraz zdobyta dzisiaj nagroda najaktywniejszego kolarza na trasie. Ta druga wynikała z rozegranych lotnych premii podczas tej jednodniówki.
Wyniki GP Kranj:
1 | VERZA Riccardo | Zalf Euromobil Fior | 3:26:26 |
2 | ENGELHARDT Felix | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
3 | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
4 | COLOMBO Raul | Work Service Marchiol Vega | ,, |
5 | PETRELLI Gabriele | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
6 | KOREN Kristijan | Slovenia | ,, |
7 | PER David | Adria Mobil | ,, |
8 | RITZINGER Felix | WSA KTM Graz | ,, |
9 | AUER Daniel | WSA KTM Graz | 3:46 |
10 | BAJC Andi | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
11 | PATERSKI Maciej | Voster ATS Team | 4:44 |
12 | BURCHIO Federico | Work Service Marchiol Vega | ,, |
13 | FARESIN Edoardo | Zalf Euromobil Fior | 4:48 |
14 | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
15 | BORTOLUZZI Giovanni | Work Service Marchiol Vega | 5:02 |
16 | PETRUŠ Jiří | Topforex – ATT Investments | 5:59 |
17 | GARAVAGLIA Giacomo | Work Service Marchiol Vega | ,, |
18 | BROGI Adriano | Giotti Victoria – Savini Due | ,, |
19 | ZURLO Matteo | Zalf Euromobil Fior | ,, |
20 | DRINOVEC Matej | Slovenia | 6:03 |
21 | BOSCH Manuel | Team Felbermayr – Simplon Wels | 6:08 |
22 | PAJEK Luka | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 6:33 |
23 | POTOČKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
24 | ZANDRI Francesco | Work Service Marchiol Vega | ,, |
25 | STOSZ Patryk | Voster ATS Team | ,, |
26 | NESI Nicolas | D’Amico – UM Tools | ,, |
27 | YUSTRE Kristian Javier | Giotti Victoria – Savini Due | ,, |
28 | LEHNER Daniel | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
29 | SOLYMOSI Marton | Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team | ,, |
30 | RÓZSA Balázs | Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team | ,, |
31 | DANILOVIĆ Marko | Serbia | ,, |
32 | MURN Boštjan | Adria Mobil | ,, |
33 | BILYI Maksym | D’Amico – UM Tools | ,, |
34 | FAVRETTO Carlo Francesco | ASD Pedale Scaligero | ,, |
35 | SPADINI Enrico | ASD Pedale Scaligero | 6:48 |
36 | NOVAK Domen | Slovenia | ,, |
37 | PIETROBON Andrea | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
38 | BURKE Jack | Union Raiffeisen Radteam Tirol | 6:55 |
39 | MCLAIN Logan | Tirol KTM Cycling Team | 7:01 |
40 | KEPPLINGER Rainer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 9:17 |
41 | GOVEKAR Matevž | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
42 | BÁRTA Tomáš | Topforex – ATT Investments | 9:20 |
43 | SCHORMAIR Fabian | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
44 | LODERER Timon | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
45 | VANČO Tobias | Slovakia | ,, |
46 | ŠTOČEK Matúš | Topforex – ATT Investments | ,, |
47 | GROŠELJ Žiga | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
48 | LEOPOLD Hans-Jörg | ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See | ,, |
49 | PER Gorazd | Union Raiffeisen Radteam Tirol | ,, |
50 | ČEMAŽAR Nik | KK Kranj | ,, |
51 | REPŠE Uroš | KK Kranj | ,, |
52 | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
53 | JERMAN Žiga | Slovenia | ,, |
54 | HAMMERSCHMID Marvin | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
55 | ONESTI Emanuele | Giotti Victoria – Savini Due | ,, |
56 | ILIĆ Ognjen | Serbia | ,, |
57 | COTAR Luka | mebloJOGI Pro-concrete | ,, |
58 | GARZARA Mattia | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
59 | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
60 | KLABOUCH Petr | Topforex – ATT Investments | ,, |
61 | TYRPEKL Karel | Topforex – ATT Investments | ,, |
62 | VRHOVNIK Luka | KK Bled | ,, |
63 | ŽUMER Matic | KK Bled | ,, |
64 | HRIBAR Jernej | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
65 | VOVK Jaka | KK Kranj | ,, |
66 | GAVENDA Martin | Slovakia | ,, |
67 | KVASINA Filip | Meridiana Kamen Team | ,, |
68 | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | ,, |
69 | REITER Daniel | Union Raiffeisen Radteam Tirol | ,, |
70 | PELÁNEK Luboš | ASD Pedale Scaligero | ,, |
71 | ZIHERL Luka | KK Kranj | ,, |
72 | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | ,, |
73 | FINKŠT Tilen | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
74 | FRANCZAK Paweł | Voster ATS Team | ,, |
75 | ISLAMI Besnik | D’Amico – UM Tools | ,, |
76 | GAZZOLA Giovanni | ASD Pedale Scaligero | ,, |
77 | FINATTI Davide | Northwave Siatek Olmo | 9:34 |
78 | ZANGERLE Emanuel | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
79 | ACCO Alessio | Zalf Euromobil Fior | ,, |
80 | DOBRAVEC Miha | KK Bled | ,, |
81 | PEZZO ROSOLA Kevin | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
82 | PÖLZER David | ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See | ,, |
83 | PEČNIK Teo | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
84 | MARBLER Stefan | WSA KTM Graz | 9:39 |
85 | STADLBAUER Gregor | Union Raiffeisen Radteam Tirol | ,, |
86 | HRISTOV Svetozar | Vassil Levski | 9:45 |
87 | JENKO Robert | mebloJOGI Pro-concrete | 9:48 |
88 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 9:52 |
89 | HORVAT Žiga | Adria Mobil | ,, |
90 | PÖLL Stefan | ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See | ,, |
91 | GAMPER Florian | Tirol KTM Cycling Team | 9:57 |
92 | PAVLIČ Marko | mebloJOGI Pro-concrete | 9:59 |
93 | PRIMOŽIČ Jaka | KK Kranj | 10:03 |
94 | DOLLESCHAL Patrick | Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team | ,, |
95 | DONEGÀ Matteo | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
96 | MASOTTO Giulio | Zalf Euromobil Fior | 10:09 |
97 | D’AIUTO Filippo | ASD Pedale Scaligero | 10:15 |
98 | DI BENEDETTO Stefano | Work Service Marchiol Vega | ,, |
99 | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
100 | SMARZARO Daniel | D’Amico – UM Tools | 10:21 |
101 | SALZMANN Jodok | WSA KTM Graz | ,, |
102 | TICHLER Thomas | Arbö headstart ON Fahrrad | 11:00 |
DNF | BARZOTTO Andrea | Northwave Siatek Olmo | – |
DNF | RUIZ ACUÑA Jeferson Armando | D’Amico – UM Tools | – |
DNF | STEININGER Fabian | Union Raiffeisen Radteam Tirol | – |
DNF | ISTLSTEKKER Zsolt | Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team | – |
DNF | GRASL Patrick | Arbö headstart ON Fahrrad | – |
DNF | BARAć Antonio | Meridiana Kamen Team | – |
DNF | KUPUSOVIĆ Đorđe | Serbia | – |
DNF | FROLEK Ladislav | Slovakia | – |
DNF | VULIĆEVIĆ Vladimir | Serbia | – |
DNF | TOPOLOVEC Matija | KK Bled | – |
DNF | LEONI Alberto | Northwave Siatek Olmo | – |
DNF | ALSAADI Bilal | Qatar | – |
DNF | ERLACHER Matthias | ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See | – |
DNF | LAVRIČ Martin | KK Kranj | – |
DNF | DRAGAR Luka | KK Bled | – |
DNF | MARENZI Lorenzo | Meridiana Kamen Team | – |
DNF | IVANOV Borislav | Vassil Levski | – |
DNF | KRAJNC Grega | Slovenia | – |
DNF | HOPFGARTNER Paul | Arbö headstart ON Fahrrad | – |
DNF | KOSOVEL David | KK Bled | – |
DNF | GANDIN Stefano | Zalf Euromobil Fior | – |
DNF | COMIN Maicol | Northwave Siatek Olmo | – |
DNF | AL KHATER Fadhel | Qatar | – |
DNF | KOFFLER Georg | ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See | – |
DNF | ŠTAJNAR Mihael | mebloJOGI Pro-concrete | – |
DNF | VALCHEV Zlatin | Vassil Levski | – |
DNF | BEDIĆ Matija | Meridiana Kamen Team | – |
DNF | DYANKOV Nikolay | Vassil Levski | – |
DNF | SKOK Anže | Ljubljana Gusto Santic | – |
DNF | BLASKO Matej | Slovakia | – |
DNF | FILOSI Iuri | Giotti Victoria – Savini Due | – |
DNF | FACCIO Mattia | ASD Pedale Scaligero | – |
DNF | SIMION Paolo | Giotti Victoria – Savini Due | – |
DNF | LANG Philipp | Arbö headstart ON Fahrrad | – |
DNF | CIBEJ Simon | mebloJOGI Pro-concrete | – |
DNF | PANCHEV Georgi | Vassil Levski | – |
DNF | AL JALHAM Marwan | Qatar | – |
DNF | PETROV Yordan | Vassil Levski | – |
DNF | PARMA Krzysztof | Voster ATS Team | – |
DNF | BRAJKOVIČ Janez | Slovenia | – |
DNF | PISKULE Žiga | Adria Mobil | – |
DNF | LISKA Andrej | Slovakia | – |
DNF | ALBOURDAINY Ahmed | Qatar | – |
DNF | TOMIC Marko | Serbia | – |
DNF | BARISON Emanuele | Northwave Siatek Olmo | – |
DNF | ROTH Nepomuk | Union Raiffeisen Radteam Tirol | – |
DNF | ABDULLAH Afif | Qatar | – |
DNF | KISS Gergely | Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team | – |
DNF | FIALA Petr | Topforex – ATT Investments | – |
DNF | PAPAI Adam | Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team | – |
DNF | GÖTZINGER Valentin | WSA KTM Graz | – |
DNF | MERTA Filip | Slovakia | – |
DNF | AL MESALLAM Nayef | Qatar | – |
DNF | RAJOVIĆ Dušan | Serbia | – |
DNS | KARIĆ Vedad | Meridiana Kamen Team |