fot. Voster ATS Team

W słoweńskim klasyku o kategorii 1.2 zwyciężył Włoch Riccardo Verza (Zalf Euromobil Fior). Podium uzupełnili Niemiec Felix Engelhardt (Tirol KTM Cycling Team) oraz Austriak Moran Vermeulen (Team Felbermayr – Simplon Wels). Na 11. miejscu zmagania ukończył aktualny mistrz Polski Maciej Paterski (Voster ATS Team).

Trasa wyścigu tradycyjnie, jak od wielu lat, prowadziła po delikatnie ponad 12-kilometrowej, technicznej, pagórkowatej rundzie w okolicach miejscowości Kranj. Łącznie kolarze pokonywali ją aż trzynaście razy, co sumowało się na niemal 2000 metrów przewyższenia oraz 157 kilometrów walki. Na starcie mieliśmy jedną polską ekipę: Voster ATS Team w składzie: Krzysztof Parma, Sylwester Janiszewski, Mateusz Grabis, Patryk Stosz, Maciej Paterski oraz Paweł Franczak.

GP Kranj
fot. Procyclingstats

Ukształtowanie terenu, wiele zakrętów na rundzie, to wszystko sprzyjało rozbiciu licznego peletonu w mniejsze grupy i uczynieniu rywalizacji bardzo wymagającej. O tym jak trudny to był wyścig świadczy chociażby ilość zawodników, którzy nie ukończyli zmagań, tych było aż 54! Najlepiej w całym zamieszaniu odnalazł się 23-letni Włoch Riccardo Verza (Zalf Euromobil Fior), który zwyciężył finisz pod górę z ośmioosobowego odjazdu. Następni kolarze finiszowali już z prawie czterema minutami straty, najczęściej w parach lub kilkoosobowych grupkach. Jako jedenasty na mecie zameldował się mistrz Polski Maciej Paterski.

Dla Vostera i samego Maćka na pocieszenie zostaje wygrana we wczorajszym nocnym kryterium w Kranj oraz zdobyta dzisiaj nagroda najaktywniejszego kolarza na trasie. Ta druga wynikała z rozegranych lotnych premii podczas tej jednodniówki.

Wyniki GP Kranj:

1  VERZA Riccardo Zalf Euromobil Fior 3:26:26
2  ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
3  VERMEULEN Moran Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
4  COLOMBO Raul Work Service Marchiol Vega ,,
5  PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD ,,
6  KOREN Kristijan Slovenia ,,
7  PER David Adria Mobil ,,
8  RITZINGER Felix WSA KTM Graz ,,
9  AUER Daniel WSA KTM Graz 3:46
10  BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
11  PATERSKI Maciej Voster ATS Team 4:44
12  BURCHIO Federico Work Service Marchiol Vega ,,
13  FARESIN Edoardo Zalf Euromobil Fior 4:48
14  RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
15  BORTOLUZZI Giovanni Work Service Marchiol Vega 5:02
16  PETRUŠ Jiří Topforex – ATT Investments 5:59
17  GARAVAGLIA Giacomo Work Service Marchiol Vega ,,
18  BROGI Adriano Giotti Victoria – Savini Due ,,
19  ZURLO Matteo Zalf Euromobil Fior ,,
20  DRINOVEC Matej Slovenia 6:03
21  BOSCH Manuel Team Felbermayr – Simplon Wels 6:08
22  PAJEK Luka Team Hrinkow Advarics Cycleang 6:33
23  POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
24  ZANDRI Francesco Work Service Marchiol Vega ,,
25  STOSZ Patryk Voster ATS Team ,,
26  NESI Nicolas D’Amico – UM Tools ,,
27  YUSTRE Kristian Javier Giotti Victoria – Savini Due ,,
28  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
29  SOLYMOSI Marton Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
30  RÓZSA Balázs Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
31  DANILOVIĆ Marko Serbia ,,
32  MURN Boštjan Adria Mobil ,,
33  BILYI Maksym D’Amico – UM Tools ,,
34  FAVRETTO Carlo Francesco ASD Pedale Scaligero ,,
35  SPADINI Enrico ASD Pedale Scaligero 6:48
36  NOVAK Domen Slovenia ,,
37  PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD ,,
38  BURKE Jack Union Raiffeisen Radteam Tirol 6:55
39  MCLAIN Logan Tirol KTM Cycling Team 7:01
40  KEPPLINGER Rainer Team Hrinkow Advarics Cycleang 9:17
41  GOVEKAR Matevž Tirol KTM Cycling Team ,,
42  BÁRTA Tomáš Topforex – ATT Investments 9:20
43  SCHORMAIR Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
44  LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
45  VANČO Tobias Slovakia ,,
46  ŠTOČEK Matúš Topforex – ATT Investments ,,
47  GROŠELJ Žiga Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
48  LEOPOLD Hans-Jörg ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See ,,
49  PER Gorazd Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
50  ČEMAŽAR Nik KK Kranj ,,
51  REPŠE Uroš KK Kranj ,,
52  EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
53  JERMAN Žiga Slovenia ,,
54  HAMMERSCHMID Marvin Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
55  ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Savini Due ,,
56  ILIĆ Ognjen Serbia ,,
57  COTAR Luka mebloJOGI Pro-concrete ,,
58  GARZARA Mattia Cycling Team Friuli ASD ,,
59  HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic ,,
60  KLABOUCH Petr Topforex – ATT Investments ,,
61  TYRPEKL Karel Topforex – ATT Investments ,,
62  VRHOVNIK Luka KK Bled ,,
63  ŽUMER Matic KK Bled ,,
64  HRIBAR Jernej Ljubljana Gusto Santic ,,
65  VOVK Jaka KK Kranj ,,
66  GAVENDA Martin Slovakia ,,
67  KVASINA Filip Meridiana Kamen Team ,,
68  GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
69  REITER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
70  PELÁNEK Luboš ASD Pedale Scaligero ,,
71  ZIHERL Luka KK Kranj ,,
72  JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
73  FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
74  FRANCZAK Paweł Voster ATS Team ,,
75  ISLAMI Besnik D’Amico – UM Tools ,,
76  GAZZOLA Giovanni ASD Pedale Scaligero ,,
77  FINATTI Davide Northwave Siatek Olmo 9:34
78  ZANGERLE Emanuel Tirol KTM Cycling Team ,,
79  ACCO Alessio Zalf Euromobil Fior ,,
80  DOBRAVEC Miha KK Bled ,,
81  PEZZO ROSOLA Kevin Tirol KTM Cycling Team ,,
82  PÖLZER David ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See ,,
83  PEČNIK Teo Ljubljana Gusto Santic ,,
84  MARBLER Stefan WSA KTM Graz 9:39
85  STADLBAUER Gregor Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
86  HRISTOV Svetozar Vassil Levski 9:45
87  JENKO Robert mebloJOGI Pro-concrete 9:48
88  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 9:52
89  HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
90  PÖLL Stefan ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See ,,
91  GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team 9:57
92  PAVLIČ Marko mebloJOGI Pro-concrete 9:59
93  PRIMOŽIČ Jaka KK Kranj 10:03
94  DOLLESCHAL Patrick Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
95  DONEGÀ Matteo Cycling Team Friuli ASD ,,
96  MASOTTO Giulio Zalf Euromobil Fior 10:09
97  D’AIUTO Filippo ASD Pedale Scaligero 10:15
98  DI BENEDETTO Stefano Work Service Marchiol Vega ,,
99  BURATTI Nicolo Cycling Team Friuli ASD ,,
100  SMARZARO Daniel D’Amico – UM Tools 10:21
101  SALZMANN Jodok WSA KTM Graz ,,
102  TICHLER Thomas Arbö headstart ON Fahrrad 11:00
DNF  BARZOTTO Andrea Northwave Siatek Olmo
DNF  RUIZ ACUÑA Jeferson Armando D’Amico – UM Tools
DNF  STEININGER Fabian Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF  ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team
DNF  GRASL Patrick Arbö headstart ON Fahrrad
DNF  BARAć Antonio Meridiana Kamen Team
DNF  KUPUSOVIĆ Đorđe Serbia
DNF  FROLEK Ladislav Slovakia
DNF  VULIĆEVIĆ Vladimir Serbia
DNF  TOPOLOVEC Matija KK Bled
DNF  LEONI Alberto Northwave Siatek Olmo
DNF  ALSAADI Bilal Qatar
DNF  ERLACHER Matthias ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
DNF  LAVRIČ Martin KK Kranj
DNF  DRAGAR Luka KK Bled
DNF  MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team
DNF  IVANOV Borislav Vassil Levski
DNF  KRAJNC Grega Slovenia
DNF  HOPFGARTNER Paul Arbö headstart ON Fahrrad
DNF  KOSOVEL David KK Bled
DNF  GANDIN Stefano Zalf Euromobil Fior
DNF  COMIN Maicol Northwave Siatek Olmo
DNF  AL KHATER Fadhel Qatar
DNF  KOFFLER Georg ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
DNF  ŠTAJNAR Mihael mebloJOGI Pro-concrete
DNF  VALCHEV Zlatin Vassil Levski
DNF  BEDIĆ Matija Meridiana Kamen Team
DNF  DYANKOV Nikolay Vassil Levski
DNF  SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic
DNF  BLASKO Matej Slovakia
DNF  FILOSI Iuri Giotti Victoria – Savini Due
DNF  FACCIO Mattia ASD Pedale Scaligero
DNF  SIMION Paolo Giotti Victoria – Savini Due
DNF  LANG Philipp Arbö headstart ON Fahrrad
DNF  CIBEJ Simon mebloJOGI Pro-concrete
DNF  PANCHEV Georgi Vassil Levski
DNF  AL JALHAM Marwan Qatar
DNF  PETROV Yordan Vassil Levski
DNF  PARMA Krzysztof Voster ATS Team
DNF  BRAJKOVIČ Janez Slovenia
DNF  PISKULE Žiga Adria Mobil
DNF  LISKA Andrej Slovakia
DNF  ALBOURDAINY Ahmed Qatar
DNF  TOMIC Marko Serbia
DNF  BARISON Emanuele Northwave Siatek Olmo
DNF  ROTH Nepomuk Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF  ABDULLAH Afif Qatar
DNF  KISS Gergely Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team
DNF  FIALA Petr Topforex – ATT Investments
DNF  PAPAI Adam Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team
DNF  GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz
DNF  MERTA Filip Slovakia
DNF  AL MESALLAM Nayef Qatar
DNF  RAJOVIĆ Dušan Serbia
DNS  KARIĆ Vedad Meridiana Kamen Team

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments