fot. Małopolski Wyścig Górski

Już za miesiąc rozpocznie się tegoroczna edycja CCC Tour – Grody Piastowskie (19-22.08). Zmagania będą składały się z kryterium oraz trzech etapów, rozegranych na Dolnym Śląsku. Rywalizacji zawodowców będą towarzyszyć dwa wyścigi dla amatorów – Korona Gór Sowich i Jaworska Pajda Chleba.

Wchodzący w skład kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej wyścig CCC Tour – Grody Piastowskie wystartuje już za miesiąc. Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, kolarze ponownie będą rywalizować na Dolnym Śląsku. Rywalizacja rozpocznie się od kryterium “Gold Lion of Legnica”, rozgrywanym w centrum miasta.

Zawodowców czekają następnie trzy etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się rundami w Polkowicach, a zakończy w Głogowie. O losach klasyfikacji generalnej powinny zadecydować dwa kolejne, wymagające odcinki. Trzeciego dnia rywalizacji w CCC Tour – Grody Piastowskie zawodnicy będą rywalizowali na górzystej trasie z Ostroszowic do Dzierżoniowa. Po drodze pokonają wiele podjazdów – Przełęcz Woliborska, Przełęcz Sokola, Przełęcz Srebnogórska, Przełęcz Jurgowska czy Przełęcz Walimska, której nachylenie miejscami wynosi 20%.

Ostatniego dnia kolarzy czeka 130-kilometrowy etap ze startem i metą w Jaworze. Ponownie będzie on obfitował w podjazdy – zawodnicy będą wielokrotnie podjeżdżali pod Chełmiec i Pomocne – co zapowiada ciekawą rywalizację.

Wyścigowi CCC Tour – Grody Piastowskie będą towarzyszyły zmagania amatorów. Przed startem drugiego etapu (Ostroszowice – Dzierżoniów) odbędzie się czwarta edycja Korony Gór Sowich, natomiast 22 sierpnia amatorzy będą rywalizować w Jaworskiej Pajdzie Chleba. Szczegółowe informacje na temat tych wyścigów można znaleźć TUTAJ.

Profile etapów CCC Tour – Grody Piastowskie 2021

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lokals
Lokals

Jugowska, nie Jurgowska, a na Walimskiej nie ma nigdzie wiecej niz 8%, 20dychy są w okolicy tylko na Sokolej jak puszczą skrótem przez Sokolec
Jugowska, nie Jurgowska, a na Walimskiej nie ma nigdzie wiecej niz 8%, 2dychy są w okolicy tylko przez moment na Sokolej jak puszczą skrótem przez Sokolec