Maciej Banaszak

W ten weekend w Koziegłowach rozegrane zostały wyścigi w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Rozdano medale w jeździe indywidualnej na czas i starcie wspólnym w kategoriach junior młodszy oraz juniorka młodsza.

W sobotę odbyły się czasówki. Tam najlepsza na dystansie 10km okazała się być Hanna Mazurkiewicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, która to o 5 sekund pokonała Kingę Tyszkiewicz (MKS Środa Wielkopolska). Brązowy medal zawisł na szyi Martyny Szczęsnej (WMKS Olsztyn). Startowało 48 dziewcząt. PEŁNE WYNIKI

Tego samego dnia, także na dystansie 10km rywalizowali też panowie. Po złoty medal sięgnął Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice). Razem z nim na podium stanęli Dawid Wika-Czarnowski (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik) oraz Maciej Banaszak (Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne). Startowało 49 chłopaków. PEŁNE WYNIKI

Drugiego dnia rozegrane zostały starty wspólne. W niedzielne popołudnie najszczęśliwszą okazała się być Eliza Rabażyńska (ALKS Stal Grudziądz Big Star). Na dystansie 62,8km decydujący okazał się być finisz z 39-osobowej grupy, a po pozostałe medale sięgnęły Marta Marek (CZKKS Kolejarz Jura Częstochowa) oraz Anna Preca (UKS Ratusz Maszewo). Do rywalizacji przystąpiły 72 zawodniczki. PEŁNE WYNIKI

W rywalizacji panów na dystansie 94,2km doszło do większych podziałów. Samotnie, 3-sekundy przed 6 rywalami, metę przeciął Maciej Banaszak (Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne). Tym samym kolarz z Wielkopolski został jedynym multimedalistą tych mistrzostw. Po srebro sięgnął Igor Rydzyński (KS Społem Łódź), a trzecie miejsce zajął Adam Bronakowski (WMKS Olsztyn). PEŁNE WYNIKI