fot. CCC Tour – Grody Piastowskie

Ścigający się w ekipie Voster ATS Team Patryk Stosz triumfował wczoraj na pierwszym etapie CCC Tour – Grody Piastowskie. Kolarz z Kluczborka na finiszu pokonał między innymi Alana Banaszka (HRE Mazowsze Serce Polski) i swojego kolegę z drużyny, Macieja Paterskiego.

Wczoraj rozpoczęła się tegoroczna edycja CCC Tour – Grody Piastowskie. Zawodnicy mieli do pokonania niespełna 100 kilometrów z Polkowic do Głogowa. Trasa była w większości płaska i sprzyjała szybkim zawodnikom. Na brukowanym finiszu w Głogowie najszybszy był Patryk Stosz z Voster ATS Team, który wyprzedził Alana Banaszka (HRE Mazowsze Serce Polski) i Macieja Paterskiego (Voster ATS Team). Dla Patryka Stosza było czwarte zwycięstwo w sezonie.

– Trasa nie była zbytnio ciężka, ale było bardzo szybko – średnia 48 km/h. Okoliczne tereny znam, pasowało mi wszystko

– powiedział Patryk Stosz.

– Dzisiaj wykorzystałem szansę, było płasko, ciężki finisz po kostce, delikatnie pod górę, mi odpowiadał. Po sezonie ścigam się w przełajach, więc nie przeszkadzało mi to. Jutro na pewno będzie ciężko, nie wiem jak (będą wyglądały) moje nogi, trochę po Tourze jestem przeziębiony, ale myślę, że jak nogi będą dobre, to dobrze poradzę sobie w górach z najlepszymi

– mówił.

Dzięki zwycięstwu, Patryk Stosz założył po etapie żółtą koszulkę lidera. Dziś będzie starał się jej bronić na bardzo wymagającym, obfitującym w ciężkie podjazdy etapie etapie z Ostroszowic do Dzierżoniowa.

– Jutro będzie dużo górek, etap na pewno będzie ciężki, myślę, że w pierwszej grupie dojedzie maksymalnie kilku zawodników

– mówił.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments