fot. Team Qhubeka NextHash

Od przyszłego sezonu Henok Mulubrhan będzie kolarzem formacji Team Qhubeka NextHash, należącej do grona ekip WorldTeams.

Erytrejczyk Henok Mulubrhan podpisał kontrakt z drużyną Team Qhubeka NextHash. Od 2020 był on kolarzem Team Qhubeka (wcześniej NTT Continental Team) – rozwojowej ekipy worldteamowego zespołu. W tym czasie udało mu się między innymi ukończyć w czołowej dziesiątce takie wyścigi, jak La Tropicale Amissa Bongo czy Tour du Rwanda.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem podpisać mój pierwszy profesjonalny kontrakt. Odkąd zacząłem ścigać się w erytrejskiej drużynie narodowej, w 2017 roku, to było moim marzeniem. Chcę podziękować mojej rodzinie za wsparcie, w szczególności tacie i wujkowi

– mówił cytowany przez Team Qhubeka NextHash.

– W ubiegłym roku mieszkałem i trenowałem z Natnaelem Tesfatsionem i Leonardo Marchiorim, którzy w tym roku przeszli na zawodowstwo. Zmotywowało mnie to do ciężkiej pracy i dzięki temu wierzyłem, że też będę w stanie to zrobić

– dodał.

Henok Mulubrhan w tym roku plasował się w czołówce takich wyścigów, jak Giro dell’Appennino, Giro del Medio Brenta, a także Trofeo Piva i Giro del Belvedere. Dodatkowo zajął 17. miejsce w Giro Ciclistico d’Italia dla młodzieżowców, gdzie dwukrotnie kończył etapy w czołowej szóstce. Erytrejczyk jest kolejnym zawodnikiem, który związał się z zawodową drużyną po dobrym występie w Baby Giro. Oprócz niego w przyszłym sezonie w profesjonalnych ekipach będą jeździć Juan Ayuso (już jest kolarzem UAE-Team Emirates), Henri Vandenabeele (Team DSM), Daan Hoole, Asbjorn Hellemose, Filippo Baroncini (Trek-Segafredo) czy bracia Tobias i Anders Johannessen (Uno-X Pro Cycling Team).

Marzeniem Erytrejczyka jest start w Wielkim Tourze, a gdy to się stanie – zwycięstwo etapowe w takowym.

Poprzedni artykułThomas De Gendt: „Są spore szanse, że jest to mój ostatni start w Tour de France”
Następny artykuł35 – zapowiedź 21. etapu Tour de France 2021
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments