photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2021

Peter Sagan nie wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich z powodu niedawno przebytego zabiegu kolana. Zastąpi go Lukas Kubis.

Słowak jeżdżący w ekipie BORA-hansgrohe jeszcze niedawno ścigał się w Tour de France. Na finiszu trzeciego etapu upadł wraz z Calebem Ewanem (Lotto Soudal) i od tego czasu miał problemy z kolanem. Mimo tego starał się kontynuować jazdę – z wyścigu wycofał się po jedenastym etapie.

Jak się później okazało, Peter Sagan musiał przejść drobny zabieg, mający na celu usunięcie infekcji, która wdała się w ranę. Po zabiegu poinformowano, że kolarz czuje się dobrze i za niedługo wróci do treningów na rowerze. Nie weźmie jednak udziału w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich.

Słowacka Federacja Kolarska poinformowała, że zamiast niego, do Tokio poleci Lukas Kubis – kolarz Dukla Banska Bystrica. W tym roku stawał na podium mistrzostw kraju w wyścigu ze startu wspólnego i w indywidualnej jeździe na czas, a także meldował się w czołówkach etapów Młodzieżowego Wyścigu Pokoju czy Visegrad 4 Bicycle Race – GP Slovakia, gdzie uległ między innymi Alanowi Banaszkowi (HRE Mazowsze Serce Polski) i Jakubowi Muriasowi (Voster ATS Team). Oprócz Lukasa Kubisa, Słowację w Tokio będzie reprezentował Juraj Sagan.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich odbędzie się 24 lipca, a 4 dni później kolarze będą rywalizować w indywidualnej jeździe na czas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments