Armirail Bruno
fot. Équipe cycliste Groupama–FDJ

27-letni Francuz Bruno Armirail w dniu przerwy Tour de France podpisał nowy kontrakt ze swoją dotychczasową ekipą Groupama – FDJ. Będzie reprezentował ich barwy co najmniej do końca 2024 roku.

Być może niewielu kibiców śledzi karierę niezbyt młodego Francuza, zapewne nie każdego interesuje też sam proces powstawania składu Groupamy – FDJ na kolejne sezony, ale trzeba przyznać jedno – są oni bardzo konsekwentni w swoich działaniach, cenią wychowanków, a poczucie narodowe i idea opierania składu na lokalnych zawodnikach jest tam silna na chyba nigdzie na świecie.

Sam Bruno to wychowanek francuskiej ekipy Equipe Cycliste Armée de Terre, ale od 2017 roku nieprzerwanie reprezentuje barwy FDJ. Niby długo, ale starczy powiedzieć, że gdy tam przechodził to 13 innych kolarzy ze składu z 2021 roku już tam jeździło. Jednym z najdłużej wiernych jest Thibaut Pinot jeżdżący w tej ekipie od 2010 roku. Dłużej od trapionego kontuzjami Francuza jest tam tylko 36-letni Matthieu Ladagnous, który z FDJ związany jest nieprzerwanie od 2006 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments