fot. Getty Images Sport

Ben O’Connor (AG2R Citroën Team) po skutecznym odjeździe wygrał dziewiąty etap wyścigu Tour de France. Ponadto Australijczyk w “generalce” awansował na drugą lokatę. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), który po raz kolejny zaprezentował się świetnie na trudnym, górskim etapie “Wielkiej Pętli”.

Dziewiąty odcinek rywalizacji był drugim dniem, gdy kolarze jadący w tegorocznym Tour De France mierzyli się z alpejskimi podjazdami. Na niemal 145-kilometrowej trasie z Cluses do Tignes znalazło się pięć kategoryzowanych podjazdów. Na pierwszych 50-kilometrach rywalizacji zawodnicy mierzyli się z: Côte de Domancy (2,5 km, 9,4%) oraz Col des Saisies (9,4 km, 6,2%). Następnie nadszedł czas na pierwszy podjazd poza kategorią w tegorocznej “Wielkiej Pętli” – Col du Pré (12,6 km, 7,7%). Po krótkim zjeździe i płaskiej sekcji kolejnym wzniesieniem było Cormet de Roselend (5,7 km, 6,5%). Potem nadszedł czas na długi zjazd oraz wspinaczkę na Montée de Tignes (21 km, 5,6%). Szczyt ostatniej premii górskiej znajdował się 1900 metrów przed metą zlokalizowaną na wysokości 2107 m.n.p.m.

Przed dziewiątym etapem z rywalizacji w Tour de France wycofali się: Primož Roglič (Jumbo-Visma) i Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).

Pierwszymi zawodnikami, którzy zdołali odjechać od peletonu byli: Davide Ballerini (Deceuninck-Quick-Step) oraz Harry Sweeny (Lotto Soudal). Akcja Włocha i Australijczyka nie potrwała jednak zbyt długo. Na szczycie pierwszej górskiej premii zaatakował Pierre Latour (Team TotalEnergies), a zaraz potem, także Dan Martin (Israel Start-Up Nation). Następnie po kilkudziesięciu minutach na czele utworzyła się ponad 40-osobowa grupa, która zdołała odjechać od peletonu.

Od samego początku rywalizacji warunki atmosferyczne były niemal takie same, jak na wczorajszym etapie. Rzęsisty deszcz i niska temperatura zwłaszcza w wyższych partiach podjazdów znacznie utrudniała rywalizację. Mimo tego wielu śmiałków próbowało oderwać się od wspomnianej kilkudziesięcioosobowej ucieczki. Na podjeździe pod Col des Saisies (9,4 km, 6,2%) szalał jadący w koszulce najlepszego górala Wout Poels (Bahrain-Victorius).  Tuż przed szczytem dojechał do niego Nairo Quintana (Arkéa-Samsic). Holender z Kolumbijczykiem stoczyli walkę o 10 “oczek” w rywalizacji o białą koszulkę w czerwone grochy. Poels minimalnie wyprzedził Quintanę.

Dalej ze stratą kilkudziesięciu sekund jechali: Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Sergio Higuita (EF Education-Nippo) i Ben O’Connor (AG2R Citroën Team). Nieco później szczyt górskiej premii przekroczyła, także kolejna grupa, którą tworzyli uciekinierzy. Peleton prowadzony przez ekipę UAE Team Emirates na 90-kilometrów przed metą tracił prawie sześć minut do pierwszych harcowników.

Na zjeździe z Col des Saisies samotnie odjechał Nairo Quintana. Jednak 78-kilometrów przed metą do Kolumbijczyka dojechali: Lucas Hamilton (Team BikeExchange), Sergio Higuita i Ben O’Connor. Pewną stratę miał Michael Woods, który od początku podjazdu pod Col du Pré (12,6 km, 7,7%) oderwał się od Wouta Poelsa, który nieco odstawał od współtowarzyszy ucieczki. Kilka chwil później Holender zdołał dołączyć do pięciu innych kolarzy.

Sytuacja w wyścigu na 73-kilometry przed metą podczas pokonywania wzniesienia poza kategorią Col du Pré przedstawiała się następująco. Na czele szóstka: Poels, Hamilton, Quintana, Woods, O’Connor oraz Higuita miała dwie minuty przewagi nad pozostałą grupą uciekinierów oraz aż siedem minut nad peletonem. Następnie ponowne problemy z utrzymaniem tempa uciekinierów miał Poels, a w tak zwanym międzyczasie z wyścigu wycofali się: Tim Merlier (Alpecin-Fenix) i Nans Peters (AG2R Citroën Team).

W peletonie natomiast problemy z utrzymaniem tempa miał Wout van Aert (Jumbo-Visma).  Z grona harcowników nieco z tyłu został Lucas Hamilton, natomiast Nairo Quintana znacząco podkręcił tempo i wygrał premię górską poza kategorią – Col du Pré (12,6 km, 7,7%). W tym momencie Kolumbijczyk został wirtualnym liderem klasyfikacji górskiej.

Podczas kolejnego podjazdu Cormet de Roselend (5,7 km, 6,5%) na czele jechali już tylko: Quintana, Higuita i O’Connor. Z tyłu został Michael Woods. Natomiast w peletonie zespół UAE Team Emirates tracił na 51-kilometrów przed metą ponad 8 minut do liderującej trójki. Co więcej Ben O’Connor był w tamtym momencie wirtualnym liderem klasyfikacji generalnej. Strata Australijczyka do Tadeja Pogačara (UAE Team Emirates) przed dziewiątym etapem wynosiła 8 minut i 13 sekund.

Niestety O’Connor miał wyraźne problemy na mokrym, technicznym zjeździe z Cormet de Roselend z utrzymaniem tempa dwójki Kolumbijczyków. To jak bardzo niebezpieczny był to odcinek trasy obrazuje poniższy film, na którym widać upadającego kolarza zespołu UAE Team Emirates – Brandona McNulty’ego.

U podnóża ostatniego podjazdu zlokalizowanego na dzisiejszym etapie Montée de Tignes (21 km, 5,6%), 25-kilometrów przed metą do Nairo Quintany i Sergio Higuity zdołał dojechać Ben O’Connor. W tamtym momencie rywalizacji czołowa trójka miała ponad cztery minuty przewagi nad pozostałymi uciekinierami. Natomiast peleton tracił około dziewięciu minut do dwójki Kolumbijczyków i Australijczyka.

Niestety zaraz potem kontakt z czołówką zaczął tracić Nairo Quintana. Kolumbijczykowi wyraźnie “odcięło prąd”. Dlatego też na czele pozostali już tylko Sergio Higuita i Ben O’Connor i wszystko wskazywało na to, że jest wśród nich zwycięzca dzisiejszego etapu wyścigu Tour de France. 17-kilometrów przed metą, to właśnie zawodnik zespołu AG2R Citroën Team oderwał się od reprezentanta ekipy EF Education-Nippo i samotnie pojechał w stronę mety.

W tym samym czasie tempo w peletonie dyktował wraz ze swoimi kolegami z drużyny UAE Team Emirates – Rafał Majka. Początkowe kilometry podjazdu w grupie zasadniczej przebiegały dość spokojnie. Natomiast daleko z przodu O’Connor powiększał swoją przewagę nad Sergio Higuitą, do którego dojechał Nairo Quintana. Wszystko wskazywało na to, że już nikt nie będzie wstanie wydrzeć tego zwycięstwa Australijczykowi. Następnie, także Higuita znacznie osłabł i nie zdołał utrzymać tempa swojego rodaka.

Gdy O’Connorowi zostało do pokonania mniej niż 7000 metrów w peletonie na wyraźne podkręcenie tempa zdecydowali się kolarze zespołu INEOS Grenadiers. Praca Jonathana Castroviejo i Gerainta Thomasa sprawiła to, że Tadej Pogačar został już sam bez swoich kolegów z ekipy UAE Team Emirates. W międzyczasie do zajęcia drugiej lokaty na etapie zbliżył się Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step), który przegonił słabnącego Nairo Quintanę. Mimo tego Włoch z ekipy “Watahy” tracił ponad cztery i pół minuty do jadącego daleko z przodu Australijczyka.

Następnie z peletonu na atak zdecydował się Richard Carapaz (INEOS Grenadiers). Zaraz na kole Ekwadorczyka pojawił się Tadej Pogačar, który następnie odjechał od kolarza ekipy INEOS Grenadiers i zostawił za sobą, także innych rywali.

Z przodu natomiast z etapowego zwycięstwa cieszył się już Ben O’Connor (AG2R Citroën Team). Australijczyk dzięki swojej pięknej akcji awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Jako drugi na mecie dzisiejszego etapu pojawił się Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step), a trzeci był niespodziewanie Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious).

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) pozostał liderem klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de France.

Wyniki dziewiątego etapu wyścigu Tour de France 2021:

1 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 4:26:43
2 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:05:07
3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 0:05:34
4 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:05:36
5 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:06:02
6 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
7 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:06:34
8 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma
9 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
10 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo
11 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:06:38
12 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:06:47
13 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
14 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:07:32
15 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:07:36
16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
17 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:07:59
18 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
19 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:09:41
20 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 0:10:23
21 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
22 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
23 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
24 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
25 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:11:15
26 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:12:50
27 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
28 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 0:12:54
29 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:13:17
30 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:14:21
31 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:15:27
32 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:15:33
33 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
34 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange
35 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:17:12
36 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:17:49
37 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
38 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies 0:21:14
39 Anthony Perez (Fra) Cofidis
40 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:23:10
41 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
42 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
43 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo
44 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:25:27
45 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation
46 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 0:25:55
47 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix
48 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech
49 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
50 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
51 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
52 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech
53 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:27:12
54 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
55 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
56 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:28:09
57 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo
58 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:28:25
59 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:29:22
60 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:30:27
61 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
62 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:31:37
63 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
64 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies
65 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
66 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
67 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM
68 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix
69 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM
70 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash
71 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
72 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation
73 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
74 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis
75 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
76 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
77 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team
78 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team
79 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers
80 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash
81 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious
82 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers
83 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
84 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies
85 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
86 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma
87 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep
88 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo
89 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep
90 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix
91 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash
92 Mark Donovan (GBr) Team DSM
93 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal
94 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange
95 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
96 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
97 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
98 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal
99 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
100 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
101 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma
102 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
103 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
104 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange
105 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers
106 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
107 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix
108 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
109 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
110 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
111 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
112 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma
113 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix
114 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange
115 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
116 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis
117 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates
118 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
119 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo
120 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
121 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange
122 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech
123 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech
124 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team
125 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe
126 Simon Geschke (Ger) Cofidis
127 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
128 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:32:21
129 Tiesj Benoot (Bel) Team DSM
130 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
131 Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM
132 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies
133 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
134 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies
135 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash
136 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
137 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash
138 Cees Bol (Ned) Team DSM
139 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech
140 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:33:06
141 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:33:21
142 Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash
143 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:33:54
144 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:34:11
145 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
146 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:34:13
147 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
148 Casper Pedersen (Den) Team DSM
149 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
150 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 0:34:39
151 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:35:03
152 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
153 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:35:33
154 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic
155 Julien Simon (Fra) TotalEnergies
156 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies
157 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:35:43
158 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:35:49
159 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
160 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep
161 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:36:28
162 Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash 0:37:15
163 Jelle Wallays (Bel) Cofidis
164 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange
165 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
DNS Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma
DNS Mathieu van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix
DNF Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix
DNF Nans Peters (Fra) AG2R Citroën Team
DNF Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
HD Arnaud Demare (Fra) Groupama-FD
HD Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech
HD Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
HD Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
HD Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
HD Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
HD Nicholas Dlamini (RSA) Team Qhubeka-NextHas

Klasyfikacja generalna:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 34:11:10
2 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:02:01
3 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:05:18
4 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:05:32
5 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:05:33
6 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:05:47
7 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 0:05:58
8 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:06:12
9 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:07:02
10 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:07:22
11 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:08:38
12 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:11:38
13 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team 0:11:54
14 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:20:54
15 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange 0:22:22
16 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:24:25
17 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:25:07
18 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:25:59
19 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:26:40
20 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 0:27:23
21 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:32:23
22 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash 0:32:51
23 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:36:00
24 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:36:06
25 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:36:57
26 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech 0:37:07
27 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 0:37:48
28 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:39:42
29 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:41:25
30 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:41:52
31 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 0:41:57
32 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 0:44:01
33 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:44:22
34 Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM 0:45:22
35 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:46:19
36 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation 0:46:26
37 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:47:02
38 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:47:12
39 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 0:47:36
40 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:47:44
41 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:49:29
42 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:50:53
43 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:52:50
44 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:53:40
45 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 0:54:26
46 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:55:20
47 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies 0:56:32
48 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:56:50
49 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 0:57:23
50 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 0:57:54
51 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:57:55
52 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:00:29
53 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:00:51
54 Mark Donovan (GBr) Team DSM 1:00:55
55 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 1:00:58
56 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 1:01:00
57 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies 1:01:22
58 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix 1:01:24
59 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 1:02:37
60 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 1:02:49
61 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 1:03:42
62 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 1:04:11
63 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 1:05:02
64 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 1:05:29
65 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 1:06:37
66 Simon Geschke (Ger) Cofidis 1:06:47
67 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 1:07:30
68 Tiesj Benoot (Bel) Team DSM 1:07:32
69 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 1:08:48
70 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 1:09:34
71 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 1:10:08
72 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 1:10:43
73 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team 1:11:52
74 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 1:12:03
75 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 1:13:01
76 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 1:13:02
77 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 1:13:38
78 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies 1:14:34
79 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1:14:36
80 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 1:15:05
81 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 1:15:35
82 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:15:47
83 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:16:43
84 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 1:16:59
85 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 1:17:16
86 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 1:17:20
87 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 1:18:01
88 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 1:18:39
89 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 1:19:56
90 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 1:19:59
91 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 1:20:16
92 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:21:15
93 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 1:21:46
94 Anthony Perez (Fra) Cofidis 1:22:36
95 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 1:22:38
96 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 1:23:37
97 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix 1:23:50
98 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:24:55
99 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team 1:25:00
100 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 1:25:44
101 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:25:48
102 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 1:26:00
103 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:26:27
104 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 1:27:21
105 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies 1:28:28
106 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 1:28:50
107 Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash 1:29:08
108 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
109 Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash 1:29:13
110 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 1:29:23
111 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:29:47
112 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 1:30:12
113 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:30:18
114 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 1:30:20
115 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 1:31:09
116 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 1:31:23
117 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 1:31:29
118 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 1:31:58
119 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 1:32:41
120 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 1:33:03
121 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash 1:34:25
122 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 1:34:57
123 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 1:35:33
124 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 1:35:42
125 Julien Simon (Fra) TotalEnergies 1:35:45
126 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash 1:35:49
127 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma 1:36:01
128 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 1:36:29
129 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:36:48
130 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 1:37:01
131 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:37:16
132 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:37:45
133 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash 1:37:56
134 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 1:38:24
135 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 1:39:41
136 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 1:39:59
137 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash 1:40:01
138 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 1:40:33
139 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 1:41:23
140 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 1:41:41
141 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 1:41:49
142 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:42:02
143 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 1:42:14
144 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:43:35
145 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 1:43:37
146 Jelle Wallays (Bel) Cofidis 1:45:14
147 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 1:45:50
148 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 1:46:07
149 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 1:46:24
150 Cees Bol (Ned) Team DSM 1:46:35
151 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 1:46:44
152 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 1:47:07
153 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 1:47:31
154 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 1:47:51
155 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma 1:48:08
156 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 1:49:10
157 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 1:50:00
158 Casper Pedersen (Den) Team DSM 1:50:32
159 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 1:51:39
160 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies 1:51:43
161 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates 1:55:36
162 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 1:57:22
163 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange 1:59:10
164 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 2:00:48
165 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 2:03:04
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments