fot. Voster ATS Team / Szymon Gruchalski

Michel Aschenbrenner wygrał czwarty etap bułgarskiego wyścigu. W czołówce uplasowali się też Polacy – Jakub Murias (Voster ATS Team) i Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Był to najprostszy odcinek całej imprezy, liczył 106 kilometrów po płaskim terenie z Sliwen do Burgas.

W wyścigu biorą udział dwie polskie drużyny – Voster ATS Team (Jakub Murias, Szymon Krawczyk, Szymon Rekita, Paweł Cieślik, Mateusz Grabis) i HRE Mazowsze Serce Polski (Mihkel Räim, Marceli Bogusławski, Norbert Banaszek, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek, Adam Stachowiak).

fot. procyclingstats.com

Kwadrans po rozpoczęciu ścigania zawiązał się dwuosobowy odjazd dnia, w którego skład wchodzili Węgier Balazs Rozsa (Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team) oraz Ukrainiec Vitaliy Novakovskyi (Eurocar Grawe Ukraine). Ich przewaga osiągneła zaledwie minutę. W peletonie tempo dyktowała drużyna P&S Metalltechnik, której zawodnik Immanuel Stark przewodzi w klasyfikacji generalnej. Teren dzisiejszego etapu nie zawierał żadnych trudności terenowych, największym utrudnieniem mogła być temperatura, która oscylowała w okolicach 29 stopni Celsjusza. Na 50 kilometrze trasy znajdowała się premia sprinterska, gdzie najszybszy okazał się Vitaliy Novakovskyi (Eurocar Grawe Ukraine), kilka chwil później harcownicy odpuścili dalszą walkę i zostali wchłonięci przez peleton.    

W późniejszej fazie etapu obserwowaliśmy nieudane próby rozerwania wyścigu przeprowadzane przez ekipę Alpecin-Fenix Development. Sytuacje w głównej grupie nadal kontrolowała drużyna P&S Metalltechnik, jasno dając do zrozumienia, że zobaczymy dzisiaj finisz z peletonu. Końcówka ponownie należała do technicznych. Finałowy zakręt na 300 metrów do mety wprowadził duże zamieszanie i wybił z rytmu między innymi świetnie ustawionych zawodników HRE Mazowsze Serce Polski.

Najlepiej w tym wszystkim odnalazł się Michel Aschenbrenner (P&S Metalltechnik) Niemiec odpłacił się ekipie, która pracowała cały dzień na czele peletonu, zwycięstwem. Drugą lokatę zajął świetny w tym sezonie Jakub Murias (Voster ATS Team), a trzeci był Włoch Andrea Biancalani (Gragnano Sporting Club Caselli). W czołówce zameldował się również inny z Polaków, Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który był 4. a czołową dziesiątkę zamknął Mihkel Raim (HRE Mazowsze Serce Polski). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Immanuel Stark (P&S Metalltechnik).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments