Foto: Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi

Francuski zespół Cofidis, w którym od początku 2021 roku ściga się Szymon Sajnok ma być bardzo aktywny na tegorocznym rynku transferowym. Według informacji Het Nieuwsblad do ekipy kierowanej przez Cédrica Vasseura mogą trafić trzej doświadczeni kolarze: Bryan Coquard, Giacomo Nizzolo oraz Jakob Fuglsang.

Belgijski dziennik informuje, że na dobrej drodze do podpisania kontraktu z drużyną Cofidis ma być Bryan Coquard. Francuski zawodnik w nowym zespole miałby zostać pierwszoplanową postacią w pociągu sprinterskim. Wiązałoby się to z odejściem Elii Vivianiego, który niespełnia oczekiwań kierownictwa francuskiego zespołu. Włoch według La Gazzetta dello Sport ma dołączyć do drużyny EOLO-Kometa. Także Christophe Laporte łączony jest z ekipą Jumbo-Visma, co zapowiada nam spore roszady w barwach francuskiej ekipy.

Jeśli powyższe informację o odejściu dwóch bardzo ważnych kolarzy zespołu Cofidis się potwierdzą, to drużyna Cédrica Vasseura będzie potrzebowała kolejnych wzmocnień. Oprócz wspomnianego już wcześniej Coquarda, rozmowy z ekipą Cofidis ma prowadzić mistrz Europy Giacomo Nizzolo, reprezentujący obecnie barwy zespołu Qhubeka NextHash. Również Het Niewusblad donosi, że francuska drużyna jest zainteresowana usługami srebrnego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – Jakoba Fuglsanga (obecnie Astana – Premier Tech).

Poprzedni artykułTour de France 2021: Kobieta, która spowodowała kraksę na 1. etapie opuściła areszt
Następny artykułTour de France 2021: Kolarze Movistaru pokłócili się z Michałem Kwiatkowskim [video]
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments