Do spięcia pomiędzy kolarzami Movistaru a Michałem Kwiatkowskim (INEOS Grenadiers) doszło na mecie siódmego etapu wyścigu Tour de France. Wyjątkowo brzydko zachował się Enric Mas, który przytrzymywał “Kwiato” za ramię podczas dyskusji, a raczej – należałoby powiedzieć – kłótni. 

Michał Kwiatkowski miał dziś nieprzyjemną rozmowę z Valverde i Masem, którzy mieli do niego pretensje po zakończeniu siódmego etapu wyścigu Tour de France. Nie wiadomo, co było przyczyną tej ostrej wymiany zdań, a wszystko wydarzyło się poza kamerami.

Na nagraniach krążących w mediach społecznościowych widać, że najbardziej agresywnie zachował się Enric Mas, który podjechał do Polaka i zażarcie z nim dyskutował przytrzymując go za ramię. Valverde przekraczając z Kwiatkowskim linię mety jedynie coś mu zawzięcie wyjaśniał, gestykulując ręką.

Wszyscy trzej zawodnicy ukończyli etap w peletonie – 5 minut i 15 sekund za etapowym zwycięzcą Matejem Mohoricem (Bahrain-Victorious). Na przedostatnim podjeździe z peletonu zaatakował kolega z drużyny “Kwiato” Richard Carapaz, po czym pracę na czele peletonu rozpoczęli kolarze Movistaru. Wiadomo również, że Mas miał kraksę w strefie bufetu. Nie znamy jednak przyczyny złości, w jaką wpadli Hiszpanie.

Do tej pory żaden z zaangażowanych w tę dyskusję kolarzy nie wypowiedział się, o co tak naprawdę poszło. Jednak oficjalny profil zespołu Movistar Team na Instagramie odpowiedział na komentarz hiszpańskiego kibica, który był ciekaw, co zaszło pomiędzy Michałem Kwiatkowskim, a Enriciem Masem i Alejandro Valverde.

Są kwestie, które pozostają wewnątrz peletonu i nie są przekazywane nawet osobom odpowiedzialnym za komunikację z mediami. Jeśli kolarze są w stanie je rozstrzygnąć, to tylko oni mogą to ewentualnie skomentować. My ani nie znamy tej sytuacji, ani także nie zamierzamy jej oceniać

– napisał w mediach społecznościowych hiszpański zespół.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Mowa ciała pokazuje moim zdaniem, że Kwiato niestety ma coś za paznokciami.

Kolarz zawodowiec
Kolarz zawodowiec

Już za rok na netflixie 🤣

reko
reko

Kwiato po sezonie na parę treningów do mistrza Jana i next time szybko wyjaśni hiszpańca…