fot. Cofidis, Solutions Credits

Według informacji, do których dotarł portal WielerFlits.nl, Christophe Laporte od przyszłego sezonu ma zostać zawodnikiem Team Jumbo-Visma, gdzie będzie pomagał Woutowi van Aertowi w wyścigach klasycznych.

Jak podaje portal WielerFlits.nl, Christophe Laporte ma być jednym z kolarzy, który od przyszłego sezonu dołączy do drużyny Team Jumbo-Visma. Ekipa szuka zawodników, na których w końcówkach północnych klasyków będzie mógł liczyć jej lider – Wout van Aert.

Tego typu kolarzem jest Christophe Laporte, który od początku swojej zawodowej kariery (2014) ściga się w barwach Cofidis, Solutions Credits. Francuz bardzo dobrze szuje się w płaskim i pagórkowatym terenie. W ostatnich latach triumfował między innymi w takich wyścigach, jak Tro Bro Leon, Etoile de Besseges, a także Circuit de Wallonie.

W sezonie 2021 kolarz Cofidis, Solutions Credits prezentuje się bardzo dobrze. Oprócz wspomnianego zwycięstwa w Circuit de Wallonie i na odcinku Etoile de Besseges, zajmował wysokie miejsca na etapach Paryż-Nicea oraz w Omloop Hat Nieuwsblad (13.), Ronde van Vlaanderen (11.) czy Dwars door Vlaanderen, gdzie był drugi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments