fot. Młoda Photography

W czwartek 17 czerwca w ramach mistrzostw Polski odbędą się wyścigi jazdy indywidualnej na czas oraz tandemów. Zapraszamy do zapoznania się z listami startowymi. 

Juniorki

Pierwsza juniorka – Maja Tracka (ALKS Stal Grudziądz) wystartuje punktualnie o godz. 10:00, zaś ostatnia, czyli dwudziesta trzecia zawodniczka Weronika Wróblewska (UKS Copernicus Toruń) o 10:22.

Juniorzy

Pierwszy z juniorów Kevin Kabaciński (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) ruszy na trasę o godz. 11:00, zaś ostatni sześćdziesiąty zawodnik Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski) o 11:59.

Tandemy

Rywalizację tandemów będziemy oglądać między godziną 12 a 13. Wystartuje sześć zespołów męskich oraz pięć męskich.

Kobiety OPEN

Już o godzinie 12:30 na trasę ruszy Wioleta Furtak z MAT ATOM Deweloper Wrocław, co oznacza, że rozpocznie się rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas kobiet w kategorii OPEN. Jako ostatnia – o godz. 12:59 – wystartuje Anna Plichta z Lotto Soudal Ladies, która triumfowała w tej konkurencji w dwóch poprzednich latach. Poza wciąż jeszcze aktualną mistrzynią Polski w ITT warto odnotować obecność m.in. Małgorzaty Jasińskiej (Burgos Alimenta Women Cycling Sport), Marty Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Agnieszki Skalniak-Sójki (Liv Racing) czy Marty Jaskulskiej (również Liv Racing).

Mężczyźni OPEN

Jazdę indywidualną na czas mężczyzn w kategorii OPEN rozpocznie o godz. 15:30 Maciej Bodnar z drużyny BORA-hansgrohe, który ma za sobą wyścigi Giro d’Italia oraz Tour de Suisse. Panowie zostali podzieleni na dwie grupy – pierwszą o godz. 15:51 zamknie Michał Gałka (Maloja Pushbikers).

Drugą grupę o godzinie 16:30 rozpocznie z kolei Daniel Staniszewski z HRE Mazowsze Serce Polski. Jako ostatni o 16:48 na trasę w Chmielnie ruszy obrońca tytułu Kamil Gradek (Vini Zabu). Ponadto na starcie zamelduje się jeszcze jeden Polski przedstawiciel drużyny World Tour – Łukasz Wiśniowski (Qhuebka Assos).

Pełne listy startowe można znaleźć TUTAJ

Nasi dziennikarze są już w Kartuzach i będą relacjonować Mistrzostwa Polski. Będą meldunki z trasy „na żywo”, wypowiedzi, wywiady oraz sprawozdania. Zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments