Kolarze rozpoczynają indywidualną walkę z czasem na mistrzostwach świata w Glasgow. Na pierwszy ogień pójdą młodzieżowcy, którzy będą się ścigać w środowe popołudnie.

Trasa mistrzowska z Stirling liczy ponad 36 kilometrów i kończy się podjazdem. Jako pierwszy na trasę wystartuje Alastair MacKellar. Australijczyk opuści rampę startową o 15:39:30 czasu polskiego. Następnie wszyscy kolarze do lat 23 będą startować co minutę i 15 sekund. Na koniec, o 17:17 wystartuje Carl-Frederik Bevort, który zdobył już złoty medal w wyścigu drużynowym na torze.

Wśród startujących mamy dwóch Polaków. Są nimi Kacper Gieryk i Mateusz Gajdulewicz, którzy zajęli dwie czołowe pozycje na mistrzostwach kraju w tej kategorii wiekowej. Gajdulewicz pojedzie na początku stawki o 15:48:15. Wczoraj jechał już w drużynie mieszanej, która zajęła 10. miejsce. Mistrz Polski młodzieżowców, Gieryk rozpocznie zmagania z trasą o 16:25:45.