Foto: SPORTIDA | Photo Agency

Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious) wygrał piąty i zarazem ostatni etap wyścigu Tour of Slovenia. W klasyfikacji generalnej ku uciesze całej Słowenii triumfuje Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Dzień w ucieczce spędził Paweł Bernas, który był także najszybszy na dwóch lotnych premiach.  

Ostatni etap wyścigu Tour of Slovenia prowadził z Ljublany do Nowego Miasta. Łączny dystans to 175,3 km. Na trasie znajdowały się dwie premie górskie trzeciej kategorii, zaś później (poza kilkoma hopkami) teren miał raczej tendencję spadkową. Na zakończenie zawodnicy przejechali jedno okrążenie wokół Nowego Miasta.

Do ucieczki dnia wraz z sześcioma innymi zawodnikami zabrał się Paweł Bernas z drużyny HRE Mazowsze Serce Polski. Poza popularnym “Bernim” uciekali: Torstein Træen (Uno-X), Julen Irizar (Eusklatel-Euskadi), Viktor Potočki (Ljublana Gusto Santic), Patrik Tybor (Dukla Bańska Bystrzyca), Jeppe Aaskov Pallesen (ColoQuick) oraz Martin Lavrič (Słowenia).

Początkowo uciekinierzy osiągnęli ponad trzy minuty przewagi, ale w peletonie odbywała się mocna praca, która spowodowała, że 65 kilometrów przed metą spadła do dwóch minut i w środkowej fazie etapu utrzymywała się mniej więcej na takim samym poziomie. Kolegów z odjazdu do pracy zachęcał Paweł Bernas.

Generalnie “Berni” miał dużo ochoty do jazdy. Wygrał dwie lotne premie, a na jednej z hopek około 30 kilometrów przed metą, był on tym, który znalazł się w pierwszej grupie w momencie, gdy ucieczka się podzieliła. Polak odjechał wraz z Træenem, Pallesenem oraz Lavričem.

Ostatecznie ucieczka została doścignięta 7,5 kilometra przed metą. W samej końcówce na mocną pracę na czele peletonu zdecydowała się drużyna Bike Exchange. Jednak ostatecznie nie było mocnych na drużynę Bahrain-Victorious, która zapewniła idealne rozprowadzenie Bauhausowi, który zszedł z koła swojego pomocnika dopiero 200-300 metrów przed metą.

Niestety na ostatnim zakręcie dobrą pozycję do finiszu stracił Staszek Aniołkowski, ale za to w pierwszej dziesiątce finiszował Alan Banaszek.

Wyniki piątego etapu wyścigu Tour of Slovenia 2021 (Top 10):

1 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious 4:12:05
2 Alex Edmondson (Aus) Team BikeExchange
3 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Victorious
4 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates
5 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
6 Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma
7 Matthew Gibson (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling
8 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
9 Alan Banaszek (Pol) Mazowsze Serce Polski
10 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
11 Stanisław Aniołkowski (Pol) Bingoal Pauwels Sauzen WB
12 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
13 Ziga Jerman (Slo) Androni Giocattoli-Sidermec
14 Davide Martinelli (Ita) Astana-Premier Tech
15 Remy Mertz (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
16 Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’
17 James Shaw (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling
18 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi
19 Sebastian Kolze Changizi (Den) Team Coloquick
20 Matthew Bostock (GBr) Canyon DHB Sungod
21 Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
22 Igor Boev (Rus) Gazprom-RusVelo
23 Kristijan Koren (Slo) Slovenia
24 Mikel Alonso Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
26 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
27 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
28 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
29 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
30 Lukás Kubis (Svk) Dukla Banska Bystrica
31 David Per (Slo) Adria Mobil
32 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
33 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech
34 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-RusVelo
35 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi
36 Thomas Mein (GBr) Canyon DHB Sungod
37 Anze Skok (Slo) Ljubljana Gusto Santic
38 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
39 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
40 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates
41 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’
42 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
43 Maximilian Stedman (GBr) Canyon DHB Sungod
44 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
45 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
46 Gal Glivar (Slo) Adria Mobil
47 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’
48 Martin Lavri_ (Slo) Slovenia
49 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
50 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
51 Piotr Brożyna (Pol) Mazowsze Serce Polski
52 Ivan Moreno Sanchez (Spa) Equipo Kern Pharma
53 Kristijan Ho_evar (Slo) Adria Mobil
54 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo
55 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
56 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo
57 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange
58 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’
59 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious
60 Raul Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma
61 William Levy (Den) Team Coloquick
62 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
63 Torstein Traeen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
64 Uro_ Rep_e (Slo) Slovenia
65 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
66 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma
67 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Santic
68 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo
69 Kenny Molly (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
70 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Euskaltel-Euskadi
71 Javier Romo Oliver (Spa) Astana-Premier Tech
72 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Euskaltel-Euskadi
73 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi
74 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain Victorious
75 Roman Kreuziger (Cze) Gazprom-RusVelo
76 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Equipo Kern Pharma
77 Janez Brajkovi_ (Slo) Slovenia
78 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:00:24
79 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 0:00:29
80 Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious 0:00:38
81 Alexander Konychev (Ita) Team BikeExchange 0:00:40
82 Tom Paquot (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:00:42
83 Adrian Banaszek (Pol) Mazowsze Serce Polski 0:00:47
84 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo
85 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal Pauwels Sauzen WB
86 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
87 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:02
88 Robert Scott (GBr) Canyon DHB Sungod 0:01:04
89 Jacob Scott (GBr) Canyon DHB Sungod 0:01:08
90 Jakub Kaczmarek (Pol) Mazowsze Serce Polski
91 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:01:15
92 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
93 Aljaz Omrzel (Slo) Adria Mobil
94 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
95 Charles Page (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling
96 Nikita Stalnov (Kaz) Astana-Premier Tech
97 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:01:49
98 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:02:35
99 Sergio Nestor Araiz Michel (Spa) Equipo Kern Pharma 0:03:21
100 Daniel Bigham (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling 0:03:23
101 Frederik Muff (Den) Team Coloquick
102 Marko Pavli_ (Slo) Slovenia
103 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica
104 Dylan Hopkins (Aus) Ljubljana Gusto Santic
105 Gruffudd Lewis (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling
106 Jeppe Pallesen (Den) Team Coloquick
107 Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain Victorious
108 Ryan Christensen (NZl) Canyon DHB Sungod
109 Sam Bewley (NZl) Team BikeExchange
110 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA
111 Josu Etxeberria Azpilikueta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
112 Adam Stachowiak (Pol) Mazowsze Serce Polski
113 Paweł Bernas (Pol) Mazowsze Serce Polski 0:03:35
114 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:34
115 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:32
116 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Santic 0:07:36
117 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil
DNS Nik _ema_ar (Slo) Slovenia

Klasyfikacja generalna:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 19:23:31
2 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:21
3 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:01:35
4 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:02:08
5 James Shaw (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling 0:02:29
6 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:02:34
7 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:02:39
8 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:02:46
9 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:03:21
10 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:45
11 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:05:42
12 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo 0:06:04
13 Ivan Moreno Sanchez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:06:06
14 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange 0:06:07
15 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:33
16 Torstein Traeen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:06:48
17 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:06:50
18 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 0:06:59
19 Kristijan Ho_evar (Slo) Adria Mobil 0:07:04
20 Piotr Brożyna (Pol) Mazowsze Serce Polski 0:07:39
21 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:08:07
22 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:08:16
23 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:08:27
24 Javier Romo Oliver (Spa) Astana-Premier Tech 0:09:38
25 Maximilian Stedman (GBr) Canyon DHB Sungod 0:09:49
26 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:10:23
27 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:10:52
28 Jeppe Pallesen (Den) Team Coloquick 0:11:10
29 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:12:09
30 Janez Brajkovi_ (Slo) Slovenia 0:12:49
31 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 0:12:57
32 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:13:44
33 Martin Lavri_ (Slo) Slovenia 0:14:29
34 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:14:41
35 Raul Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:15:17
36 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma 0:15:20
37 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:15:51
38 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:30
39 Remy Mertz (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:16:42
40 Gal Glivar (Slo) Adria Mobil 0:18:23
41 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:18:24
42 Kristijan Koren (Slo) Slovenia 0:18:50
43 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:22:40
44 Anze Skok (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:23:38
45 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:23:58
46 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:24:27
47 William Levy (Den) Team Coloquick 0:24:30
48 Roman Kreuziger (Cze) Gazprom-RusVelo 0:25:53
49 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:28:04
50 Tom Paquot (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:28:44
51 Thomas Mein (GBr) Canyon DHB Sungod 0:28:48
52 Jakub Kaczmarek (Pol) Mazowsze Serce Polski 0:29:29
53 Kenny Molly (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:29:42
54 Sergio Nestor Araiz Michel (Spa) Equipo Kern Pharma 0:30:26
55 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:30:47
56 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:31:04
57 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:31:16
58 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:31:43
59 Jacob Scott (GBr) Canyon DHB Sungod 0:32:24
60 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:32:50
61 Alex Edmondson (Aus) Team BikeExchange 0:33:21
62 David Per (Slo) Adria Mobil 0:34:03
63 Ryan Christensen (NZl) Canyon DHB Sungod 0:34:07
64 Stanisław Aniołkowski (Pol) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:34:40
65 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 0:34:41
66 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious 0:34:50
67 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Victorious 0:35:08
68 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:35:11
69 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:35:22
70 Uro_ Rep_e (Slo) Slovenia 0:36:31
71 Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:37:46
72 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Equipo Kern Pharma 0:37:50
73 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec 0:38:13
74 Davide Martinelli (Ita) Astana-Premier Tech 0:38:23
75 Alan Banaszek (Pol) Mazowsze Serce Polski 0:38:25
76 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Santic 0:39:04
77 Sebastian Kolze Changizi (Den) Team Coloquick 0:39:10
78 Nikita Stalnov (Kaz) Astana-Premier Tech 0:39:32
79 Alexander Konychev (Ita) Team BikeExchange 0:40:27
80 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:40:39
81 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:40:48
82 Lukás Kubis (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:40:50
83 Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:40:54
84 Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious 0:41:07
85 Robert Scott (GBr) Canyon DHB Sungod 0:41:09
86 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:41:15
87 Matthew Bostock (GBr) Canyon DHB Sungod 0:41:24
88 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:41:40
89 Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma 0:41:58
90 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 0:42:02
91 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:53
92 Matthew Gibson (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling 0:43:06
93 Adrian Banaszek (Pol) Mazowsze Serce Polski 0:43:44
94 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain Victorious 0:44:07
95 Ziga Jerman (Slo) Androni Giocattoli-Sidermec 0:44:33
96 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:44:35
97 Sam Bewley (NZl) Team BikeExchange 0:44:44
98 Igor Boev (Rus) Gazprom-RusVelo 0:45:00
99 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:45:12
100 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:45:13
101 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:45:19
102 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:45:48
103 Charles Page (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling 0:46:38
104 Aljaz Omrzel (Slo) Adria Mobil 0:46:58
105 Gruffudd Lewis (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling 0:46:59
106 Mikel Alonso Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:47:31
107 Paweł Bernas (Pol) Mazowsze Serce Polski 0:47:47
108 Daniel Bigham (GBr) Ribble Weldtite Pro Cycling 0:47:53
109 Josu Etxeberria Azpilikueta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:48:24
110 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:48:34
111 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil 0:48:50
112 Frederik Muff (Den) Team Coloquick 0:49:42
113 Marko Pavli_ (Slo) Slovenia 0:50:16
114 Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain Victorious 0:50:24
115 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Euskaltel-Euskadi 0:55:35
116 Dylan Hopkins (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:58:51
117 Adam Stachowiak (Pol) Mazowsze Serce Polski 1:03:57
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments