fot. Getty Images Sport

Drużyna Deceuninck-Quick Step kończy wyścig Baloise Belgium Tour w znakomitych nastrojach. Mark Cavendish wygrał niesamowity sprint na ostatnim etapie przeciwko najlepszym sprinterom na świecie, zaś Remco Evenepoel przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Piąty i zarazem ostatni etap wyścigu Baloise Belgium Tour prowadził pomiędzy miejscowościami Turnhout oraz Beringen, a jego łączny dystans wynosił 178,7 km. Na zakończenie kolarze zrobili dwie rundy wokół miasta-mety.

Ucieczka zaczęła się kształtować mniej więcej po przejechaniu pierwszych 24 kilometrów. Jako pierwsi zaatakowali kolarz BEAT Cycling – Piotr Havik oraz Jordy Bouts. Następnie dołączyli do nich: Corne Van Kessel (Intermarche Wanty Gobert), Cyril Lemoine (B&B Hotels) oraz Ryan Kamp (Pauwels Sauzen Biongoal).

Na pierwszych 60 kilometrach tempo było bardzo wysokie (peleton jechał nawet 60 km/h), dlatego też po przejechaniu pierwszych 70 kilometrów przewaga uciekinierów wynosiła tylko minutę.

14 kilometrów przed metą drużyna Deceuninck-Quick Step dogoniła ucieczkę i zaczęła rozkręcać bardzo mocne tempo w peletonie. Swoje pociągi ustawiały także między innymi drużyny Lotto-Soudal czy Jumbo-Visma.

Na 3 kilometry przed metą na czele pojawił się także Łukasz Wiśniowski, który pracował dla Giacomo Nizzolo. Końcówka była bardzo chaotyczna i niebezpieczna z uwagi na zabójcze tempo i mnóstwo elementów infrastruktury drogowej oraz rond. Ekipom trudno było odpowiednio ustawiać pociągi, a nawet tworzyły się między zawodnikami przerwy.

O to, kto będzie pierwszy na kresce znakomitą walkę stoczyli między sobą Mark Cavendish, Caleb Ewan oraz Tim Merlier. Najlepszy okazał się doświadczony Cavendish, który popisał się cierpliwością, a także świetną prędkością. Jest to jego najbardziej prestiżowe zwycięstwo w tym sezonie z uwagi na sprinterską obsadę wyścigu Baloise Belgium Tour.

Wyniki piątego etapu Baloise Belgium Tour 2021 (Top 10):

1 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 3:50:31
2 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix
3 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
4 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma
5 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic
6 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
7 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
8 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
9 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
10 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
11 Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
12 Olav Kooij (Ned) Jumbo-Visma
13 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix
14 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
15 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
16 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
17 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
18 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic
19 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix
20 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep
21 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
22 Timothy Dupont (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
23 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie
24 Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
25 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM
26 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
27 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
28 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
29 Arne Marit (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
30 Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
31 Milan Menten (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
32 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
33 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie
34 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
35 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe
36 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo
37 Tom Wirtgen (Lux) Bingoal Pauwels Sauzen WB
38 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
39 Jules Hesters (Bel) Beat Cycling
40 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic
41 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’
42 Yoeri Havik (Ned) Beat Cycling
43 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
44 Gianni Marchand (Bel) Tarteletto-Isorex
45 Finn Fisher-Black (NZl) Jumbo-Visma
46 Lars van der Haar (Ned) Baloise-Trek Lions
47 Thibau Nys (Bel) Baloise-Trek Lions
48 Toon Aerts (Bel) Baloise-Trek Lions
49 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM
50 Dimitri Claeys (Bel) Team Qhubeka Assos
51 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep
52 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
53 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’
54 Roberto González (Pan) Vini Zabu’ Brado KTM
55 Kamil Gradek (Pol) Vini Zabu’ Brado KTM 0:00:13
56 Casper van Uden (Ned) Team DSM
57 Eli Iserbyt (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal
58 Christopher Lawless (GBr) Total Direct Energie
59 Cees Bol (Ned) Team DSM
60 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:00:18
61 Emil Vinjebo (Den) Team Qhubeka Assos 0:00:20
62 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
63 Toon Vandebosch (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal
64 Witse Meeussen (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal
65 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
66 Lennert Teugels (Bel) Tarteletto-Isorex
67 Arjen Livyns (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
68 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic 0:00:24
69 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
70 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
71 Martijn Budding (Ned) Beat Cycling
72 Alfdan De Decker (Bel) Tarteletto-Isorex
73 Laurenz Rex (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
74 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
75 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
76 Casper Pedersen (Den) Team DSM
77 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 0:00:31
78 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:00:33
79 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
80 Amaury Capiot (Bel) Team Arkea-Samsic
81 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk 0:00:35
82 Luuc Bugter (Ned) Beat Cycling 0:00:37
83 Michael Vanthourenhout (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:00:39
84 Anton Ferdinande (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal
85 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
86 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal
87 Pim Ronhaar (Ned) Baloise-Trek Lions
88 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF Faizane’
89 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
90 Brent Van De Kerkhove (Bel) Tarteletto-Isorex
91 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
92 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos
93 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
94 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM
95 Mick van Dijke (Ned) Jumbo-Visma
96 Charlie Quarterman (GBr) Trek-Segafredo
97 Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
98 Pascal Eenkhoorn (Ned) Jumbo-Visma
99 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie
100 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
101 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
102 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
103 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos
104 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
105 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
106 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
107 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:00:47
108 Mattia Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM
109 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:00:51
110 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:00:52
111 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos 0:01:00
112 Jakob Egholm (Den) Trek-Segafredo 0:01:13
113 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:01:35
114 Daan Merien (Bel) Baloise-Trek Lions
115 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
116 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
117 Enzo Leijnse (Ned) Team DSM
118 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
119 Ryan Kamp (Ned) Pauwels Sauzen-Bingoal
120 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie
121 Jordy Bouts (Bel) Beat Cycling 0:01:41
122 Piotr Havik (Ned) Beat Cycling
123 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM
124 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
125 Andreas Goeman (Bel) Tarteletto-Isorex 0:02:36
126 Corne van Kessel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
127 Rune Herregodts (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
128 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma 0:03:01
129 Logan Lakota Phippen (USA) Team Novo Nordisk 0:03:06
130 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:03:17
131 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:03:26
132 Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:03:34
133 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:03:51
134 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
135 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
136 Thijs Aerts (Bel) Baloise-Trek Lions 0:04:39
137 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk 0:08:59
DNF Kevin Reza (Fra) B&B Hotels p/b KTM

Klasyfikacja generalna:

1 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep 15:41:59
2 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:46
3 Gianni Marchand (Bel) Tarteletto-Isorex 0:00:56
4 Finn Fisher-Black (NZl) Jumbo-Visma 0:01:04
5 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 0:01:08
6 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
7 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:01:12
8 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix 0:01:13
9 Toon Aerts (Bel) Baloise-Trek Lions
10 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:01:18
11 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:01:28
12 Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:30
13 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:01:31
14 Dimitri Claeys (Bel) Team Qhubeka Assos 0:01:38
15 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:40
16 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie 0:01:51
17 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:01:59
18 Eli Iserbyt (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:02:06
19 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:02:07
20 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 0:02:08
21 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM
22 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 0:02:09
23 Pascal Eenkhoorn (Ned) Jumbo-Visma 0:02:15
24 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:02:29
25 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:02:41
26 Tom Wirtgen (Lux) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:02:43
27 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:02:48
28 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:02:54
29 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:03:25
30 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos 0:03:40
31 Michael Vanthourenhout (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:03:46
32 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:05:01
33 Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:06:18
34 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:06:22
35 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:06:29
36 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:06:57
37 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:07:32
38 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:07:34
39 Lars van der Haar (Ned) Baloise-Trek Lions 0:07:40
40 Milan Menten (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:07:46
41 Thibau Nys (Bel) Baloise-Trek Lions 0:07:50
42 Casper Pedersen (Den) Team DSM 0:08:21
43 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:08:32
44 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:08:51
45 Toon Vandebosch (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:09:14
46 Emil Vinjebo (Den) Team Qhubeka Assos 0:09:16
47 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:09:17
48 Arjen Livyns (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:09:22
49 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:09:27
50 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:09:34
51 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:09:56
52 Laurenz Rex (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:09:58
53 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:10:13
54 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
55 Lennert Teugels (Bel) Tarteletto-Isorex 0:10:27
56 Roberto González (Pan) Vini Zabu’ Brado KTM 0:10:30
57 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:10:52
58 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:11:07
59 Rune Herregodts (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:11:49
60 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 0:12:15
61 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:12:28
62 Olav Kooij (Ned) Jumbo-Visma 0:12:31
63 Casper van Uden (Ned) Team DSM 0:12:51
64 Kamil Gradek (Pol) Vini Zabu’ Brado KTM 0:12:53
65 Mick van Dijke (Ned) Jumbo-Visma 0:13:00
66 Andreas Goeman (Bel) Tarteletto-Isorex 0:13:13
67 Luuc Bugter (Ned) Beat Cycling 0:13:14
68 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma 0:13:26
69 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:13:49
70 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:13:50
71 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic 0:13:53
72 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:14:04
73 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:14:06
74 Jordy Bouts (Bel) Beat Cycling 0:14:33
75 Witse Meeussen (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:14:34
76 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo 0:14:46
77 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:14:59
78 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:15:13
79 Martijn Budding (Ned) Beat Cycling 0:15:19
80 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 0:15:36
81 Piotr Havik (Ned) Beat Cycling 0:15:39
82 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:16:18
83 Pim Ronhaar (Ned) Baloise-Trek Lions 0:17:17
84 Corne van Kessel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:17:28
85 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:17:35
86 Amaury Capiot (Bel) Team Arkea-Samsic 0:17:57
87 Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:18:05
88 Mattia Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:18:14
89 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:18:39
90 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:18:59
91 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:19:04
92 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:19:12
93 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:19:13
94 Arne Marit (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:19:34
95 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos
96 Yoeri Havik (Ned) Beat Cycling 0:19:45
97 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic 0:19:50
98 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:20:00
99 Timothy Dupont (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:20:13
100 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:20:16
101 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic 0:20:25
102 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 0:20:33
103 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:20:34
104 Ryan Kamp (Ned) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:20:47
105 Charlie Quarterman (GBr) Trek-Segafredo 0:21:36
106 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:21:55
107 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma 0:21:56
108 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:22:31
109 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:22:32
110 Alfdan De Decker (Bel) Tarteletto-Isorex 0:22:55
111 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:23:24
112 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:23:25
113 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk 0:24:38
114 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:24:51
115 Anton Ferdinande (Bel) Pauwels Sauzen-Bingoal 0:25:03
116 Brent Van De Kerkhove (Bel) Tarteletto-Isorex 0:25:09
117 Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:25:17
118 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:25:23
119 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ Brado KTM 0:25:25
120 Enzo Leijnse (Ned) Team DSM 0:25:41
121 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:26:08
122 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM 0:26:36
123 Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:26:48
124 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:27:37
125 Thijs Aerts (Bel) Baloise-Trek Lions
126 Jules Hesters (Bel) Beat Cycling 0:27:44
127 Christopher Lawless (GBr) Total Direct Energie 0:28:51
128 Cees Bol (Ned) Team DSM 0:29:30
129 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos 0:30:31
130 Jakob Egholm (Den) Trek-Segafredo 0:32:16
131 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe 0:32:28
132 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:32:53
133 Daan Merien (Bel) Baloise-Trek Lions 0:34:09
134 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:34:31
135 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:37:57
136 Logan Lakota Phippen (USA) Team Novo Nordisk 0:40:19
137 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk 0:40:39
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments