fot. UAE Team Emirates

Już w najbliższą środę do rywalizacji w kolarskim peletonie powróci Rafał Majka. Pochodzący z Zegartowic kolarz wystartuje w wyścigu Tour of Slovenia (9-13 czerwca).

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro wraca do ścigania po niemal dwumiesięcznej przerwie. Rafał Majka w tegorocznej edycji wyścigu „dookoła Słowenii” będzie pomagać swojemu liderowi z ekipy UAE Team Emirates – Tadejowi Pogačarowi w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że przed czterema laty w 2017 roku, to właśnie Majka triumfował w „generalce” Tour of Slovenia.

Dla 22-letniego Pogačara start w Słowenii będzie ostatnim sprawdzianem w wyścigu etapowym przed Tour de France, w którym będzie on bronić tytułu sprzed roku. Wsparciem dla Pogačara na trudniejszych odcinkach oprócz Rafała Majki powinni być: Jan Polanc i Diego Ulissi. Włoch, również na swoim koncie ma zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour of Slovenia, które odniósł podczas ostatniej edycji w 2019 roku.

Na łatwiejszych etapach, które mogą zakończyć się masowym finiszem z peletonu na walkę o czołowe lokaty z pewnością stać mistrza Europy z 2018 roku – Matteo Trentina. Kadrę ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uzupełnią: Portugalczyk Rui Oliveira oraz Norweg Vegard Stake Laengen.

Skład zespołu UAE Team Emirates w wyścigu Tour of Slovenia 2021:

Rafał Majka (Polska), Tadej Pogačar, Jan Polanc (obaj Słowenia), Matteo Trentin, Diego Ulissi (obaj Włochy), Rui Oliveira (Portugalia) oraz Vegard Stake Laengen (Norwegia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments