fot. Getty Images Sport

Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix) po akcji na finałowych kilometrach wygrał drugi etap Tour de Suisse. Liderem pozostał Stefan Küng (Groupama – FDJ).

Drugi etap szwajcarskiego wyścigu liczył 178 kilometrów i prowadził z Neuhausen am Rheinfall do Lachen. Po drodze na kolarzy czekały trzy oznaczone podjazdy, które usytuowane były w końcowej części dzisiejszej rywalizacji.

Dzisiaj ucieczkę utworzyło dwóch Szwajcarów i dwóch Kanadyjczyków. Przed peletonem kręcili: Tom Bohli (Cofidis, Solutions Crédits), Nickolas Zukowsky i Matteo Dal-Cin (obaj Rally Cycling) oraz Claudio Imhof (reprezentacja Szwajcarii).

Harcownicy bardzo szybko wypracowali sobie prawie 6 minut przewagi i długo ją utrzymywali. Na pierwszej dziś górskiej premii (Ghöch – 8 km długości; średnie nachylenie 4,4 %) najwięcej punktów zdobył Nickolas Zukowsky.

Kolarze oprócz podjazdów musieli zmagać się z coraz mocniej padającym deszczem. W trakcie pokonywania  Oberricken (7,8 km długości; średnie nachylenie 5,1 %) peleton przyspieszył i zaczął niwelować przewagę. Na szczycie wynosiła ona niewiele ponad 2 minuty. Tym razem górską premię wygrał Tom Bohli.

Na zjeździe ucieczka się podzieliła i na czele mieliśmy dwóch Szwajcarów. 30 kilometrów przed metą prowadząca dwójka miała 30 sekund przewagi nad kolejną dwójką i 2 minuty nad podzielonym peletonem. W drugiej części peletonu zostali między innymi Tom Dumoulin (Jumbo – Visma), Rohan Dennis (INEOS Grenadiers) czy Domenico Pozzovivo (Team Qhubeka ASSOS).

Na nieoznaczonym podjeździe 17 kilometrów przed metą zaatakował Imhof, a Bohli nie zdołał wytrzymać jego tempa. W ulewnym deszczu peleton nie dawał za wygraną i zmniejszał dystans do prowadzącego Szwajcara.

Ostatni podjazd (Litschstrasse – 2,4 km długości; średnie nachylenie 8,2 %) spowodował, że Imhof został szybko doścignięty, a peleton wręcz się rozsypał. Wszystko przez mocne tempo kolarzy Deceuninck – Quick Step. W czołówce dzielnie trzymał się lider wyścigu Stefan Küng (Groupama – FDJ).

Na ostatnim kilometrze podjazdu zaatakował Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), ale na jego kole zostało kilku faworytów. Na czele oprócz mistrz świata jechali Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix) , Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Richard Carapaz (INEOS Grenadiers), Marc Hirschi (UAE-Team Emirates), Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe), Wout Poels (Bahrain – Victorious), Iván García Cortina (Movistar Team) i Jakob Fuglsang (Astana – Premier Tech).

3500 metrów przed metą na solowy atak z czołowej grupki zdecydował się nie kto inny jak MvdP. Dojechał do niego Schachmann i to ta dwójka rozegrała między sobą walkę o etapowy triumf.

W sprinterskim pojedynku szybszy okazał się Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix). Drugi był Schachmann, a trzeci Wout Poels (Bahrain – Victorious).

Liderem pozostał Stefan Küng (Groupama – FDJ).

Wyniki drugiego etapu wyścigu Tour de Suisse:

1 VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 4:12:30
2 SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe 0:01
3 POELS Wout Bahrain – Victorious 0:04
4 GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team 0:04
5 HIRSCHI Marc UAE-Team Emirates 0:04
6 CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 0:04
7 WOODS Michael Israel Start-Up Nation 0:04
8 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step 0:04
9 FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech 0:04
10 KRON Andreas Lotto Soudal 0:09
11 COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team 0:11
12 MÄDER Gino Bahrain – Victorious 0:11
13 URÁN Rigoberto EF Education – Nippo 0:11
14 MATTHEWS Michael Team BikeExchange 0:22
15 SERRANO Gonzalo Movistar Team 0:22
16 VUILLERMOZ Alexis Team Total Direct Energie 0:22
17 DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers 0:22
18 KAMP Alexander Trek – Segafredo 0:22
19 CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step 0:22
20 ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:22
21 LATOUR Pierre Team Total Direct Energie 0:22
22 TULETT Ben Alpecin-Fenix 0:22
23 OOMEN Sam Team Jumbo-Visma 0:22
24 BENOOT Tiesj Team DSM 0:22
25 WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious 0:22
26 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 0:22
27 HAMILTON Lucas Team BikeExchange 0:22
28 POWLESS Neilson EF Education – Nippo 0:22
29 CHAVES Esteban Team BikeExchange 0:22
30 SOLER Marc Movistar Team 0:22
31 FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits 0:33
32 CONCI Nicola Trek – Segafredo 1:03
33 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 1:06
34 JUNGELS Bob AG2R Citroën Team 1:06
35 MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix 1:06
36 ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 1:06
37 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 1:06
38 KRAGH ANDERSEN Søren Team DSM 1:06
39 LEKNESSUND Andreas Team DSM 1:06
40 FRAILE Omar Astana – Premier Tech 1:06
41 GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 1:06
42 EG Niklas Trek – Segafredo 1:06
43 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 1:06
44 DE LA PARTE Víctor Team Total Direct Energie 1:10
45 PETERS Nans AG2R Citroën Team 1:10
46 SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 1:10
47 ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:10
48 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 1:44
49 SÜTTERLIN Jasha Team DSM 1:56
50 SMITH Dion Team BikeExchange 1:56
51 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 1:56
52 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 1:56
53 VAKOČ Petr Alpecin-Fenix 1:56
54 WRIGHT Fred Bahrain – Victorious 1:56
55 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step 1:56
56 COSTA Rui UAE-Team Emirates 2:03
57 PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious 2:06
58 GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech 2:10
59 POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS 2:15
60 DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 3:00
61 VERSCHAEVE Viktor Lotto Soudal 3:00
62 BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits 3:00
63 PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3:00
64 THALMANN Roland Switzerland 3:00
65 CONCA Filippo Lotto Soudal 3:00
66 VAN GILS Maxim Lotto Soudal 3:00
67 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 3:00
68 PALZER Anton BORA – hansgrohe 3:00
69 MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates 3:00
70 GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 3:00
71 CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS 3:00
72 DE BOD Stefan Astana – Premier Tech 3:00
73 SCHÄR Michael AG2R Citroën Team 3:00
74 DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie 3:00
75 BADILATTI Matteo Groupama – FDJ 3:00
76 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 3:00
77 TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 3:00
78 HOULE Hugo Astana – Premier Tech 3:00
79 LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma 3:00
80 SIMON Julien Team Total Direct Energie 3:00
81 THEUNS Edward Trek – Segafredo 3:17
82 BOARO Manuele Astana – Premier Tech 4:18
83 BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo 4:32
84 RUTSCH Jonas EF Education – Nippo 4:32
85 IMHOF Claudio Switzerland 4:32
86 DEGENKOLB John Lotto Soudal 4:55
87 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 4:55
88 DRUCKER Jempy Cofidis, Solutions Crédits 4:55
89 RUEGG Lukas Switzerland 4:55
90 CARRETERO Héctor Movistar Team 4:55
91 VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 4:55
92 HENAO Sebastián INEOS Grenadiers 4:55
93 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 4:55
94 STEWART Jake Groupama – FDJ 4:55
95 DONOVAN Mark Team DSM 4:55
96 DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step 4:55
97 ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling 4:55
98 WALLAYS Jelle Cofidis, Solutions Crédits 4:55
99 TIBERI Antonio Trek – Segafredo 4:55
100 SAMITIER Sergio Movistar Team 4:55
101 NIBALI Antonio Trek – Segafredo 4:55
102 PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 4:55
103 BRITTON Rob Rally Cycling 4:55
104 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 4:55
105 LAMMERTINK Maurits Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 4:55
106 DURBRIDGE Luke Team BikeExchange 4:55
107 JANSEN Amund Grøndahl Team BikeExchange 4:55
108 DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 4:55
109 SUTER Joel Switzerland 4:55
110 JACOBS Johan Movistar Team 4:55
111 MANNION Gavin Rally Cycling 4:55
112 DILLIER Silvan Alpecin-Fenix 5:06
113 STOKBRO Andreas Team Qhubeka ASSOS 6:22
114 DLAMINI Nic Team Qhubeka ASSOS 6:22
115 PELLAUD Simon Switzerland 7:05
116 GREIPEL André Israel Start-Up Nation 7:05
117 SCULLY Tom EF Education – Nippo 7:05
118 ALBA Juan Diego Movistar Team 7:05
119 WALLS Matthew BORA – hansgrohe 8:08
120 THIÈRY Cyrille Switzerland 8:50
121 FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS 8:52
122 KUHN Kevin Switzerland 8:52
123 PICCOLI James Israel Start-Up Nation 10:07
124 KING Ben Rally Cycling 10:07
125 ARENSMAN Thymen Team DSM 10:07
126 GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech 10:07
127 GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers 10:07
128 CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious 10:07
129 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 10:07
130 BROWN Connor Team Qhubeka ASSOS 10:07
131 ROWE Luke INEOS Grenadiers 10:07
132 VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix 10:07
133 COMBAUD Romain Team DSM 10:07
134 DE TIER Floris Alpecin-Fenix 10:07
135 HOWES Alex EF Education – Nippo 10:07
136 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Qhubeka ASSOS 10:07
137 NOVAK Domen Bahrain – Victorious 10:07
138 ROSSKOPF Joey Rally Cycling 10:07
139 DAL-CIN Matteo Rally Cycling 10:07
140 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 10:07
141 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ 10:07
142 DUMOULIN Tom Team Jumbo-Visma 10:07
143 FRANK Mathias AG2R Citroën Team 10:07
144 MURPHY Kyle Rally Cycling 10:07
145 HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 10:07
146 LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 13:33
147 BAUER Jack Team BikeExchange 13:33
148 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 13:33
149 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 13:33
150 PLANCKAERT Baptiste Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 13:33
151 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 13:33
152 HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation 13:33
153 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation 13:33
154 VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 13:33
155 SARREAU Marc AG2R Citroën Team 13:33
156 SAJNOK Szymon Cofidis, Solutions Crédits 15:21
157 VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 15:21
158 LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo 15:21
159 MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 15:21
160 BRUNEL Alexys Groupama – FDJ 15:21

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 4:24:52
2 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step 0:01
3 SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe 0:02
4 VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 0:06
5 GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team 0:12
6 CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step 0:12
7 CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 0:13
8 POWLESS Neilson EF Education – Nippo 0:25
9 MÄDER Gino Bahrain – Victorious 0:30
10 KRON Andreas Lotto Soudal 0:33
11 SERRANO Gonzalo Movistar Team 0:34
12 URÁN Rigoberto EF Education – Nippo 0:35
13 FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech 0:35
14 KAMP Alexander Trek – Segafredo 0:44
15 MATTHEWS Michael Team BikeExchange 0:46
16 HIRSCHI Marc UAE-Team Emirates 0:48
17 COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team 0:51
18 POELS Wout Bahrain – Victorious 0:52
19 DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers 0:54
20 HAMILTON Lucas Team BikeExchange 0:55
21 BENOOT Tiesj Team DSM 0:55
22 FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits 0:58
23 COSTA Rui UAE-Team Emirates 0:59
24 LATOUR Pierre Team Total Direct Energie 1:00
25 OOMEN Sam Team Jumbo-Visma 1:00
26 WOODS Michael Israel Start-Up Nation 1:01
27 TULETT Ben Alpecin-Fenix 1:03
28 SOLER Marc Movistar Team 1:06
29 KRAGH ANDERSEN Søren Team DSM 1:06
30 WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious 1:08
31 ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:13
32 VUILLERMOZ Alexis Team Total Direct Energie 1:15
33 JUNGELS Bob AG2R Citroën Team 1:17
34 MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix 1:24
35 FRAILE Omar Astana – Premier Tech 1:26
36 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 1:30
37 SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 1:32
38 GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 1:33
39 CHAVES Esteban Team BikeExchange 1:36
40 LEKNESSUND Andreas Team DSM 1:37
41 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 1:43
42 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 1:44
43 DE LA PARTE Víctor Team Total Direct Energie 1:48
44 ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 1:50
45 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 1:51
46 CONCI Nicola Trek – Segafredo 1:53
47 EG Niklas Trek – Segafredo 1:56
48 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step 2:04
49 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 2:12
50 PETERS Nans AG2R Citroën Team 2:12
51 ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:16
52 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 2:17
53 WRIGHT Fred Bahrain – Victorious 2:17
54 SÜTTERLIN Jasha Team DSM 2:24
55 SMITH Dion Team BikeExchange 2:26
56 POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS 2:34
57 PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious 2:39
58 GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech 3:10
59 VAKOČ Petr Alpecin-Fenix 3:11
60 DE BOD Stefan Astana – Premier Tech 3:12
61 BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits 3:12
62 GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 3:20
63 HOULE Hugo Astana – Premier Tech 3:28
64 SCHÄR Michael AG2R Citroën Team 3:34
65 LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma 3:36
66 TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 3:36
67 DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie 3:37
68 PALZER Anton BORA – hansgrohe 3:41
69 VAN GILS Maxim Lotto Soudal 3:42
70 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 3:43
71 THALMANN Roland Switzerland 3:46
72 SIMON Julien Team Total Direct Energie 3:50
73 BADILATTI Matteo Groupama – FDJ 3:50
74 PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3:50
75 CONCA Filippo Lotto Soudal 3:50
76 THEUNS Edward Trek – Segafredo 3:51
77 DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 3:53
78 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 3:56
79 MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates 4:05
80 CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS 4:06
81 VERSCHAEVE Viktor Lotto Soudal 4:06
82 BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo 4:14
83 BOARO Manuele Astana – Premier Tech 4:29
84 RUTSCH Jonas EF Education – Nippo 4:32
85 IMHOF Claudio Switzerland 4:43
86 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 4:55
87 DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 4:56
88 JACOBS Johan Movistar Team 5:15
89 PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 5:16
90 WALLAYS Jelle Cofidis, Solutions Crédits 5:17
91 VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 5:21
92 DEGENKOLB John Lotto Soudal 5:22
93 SUTER Joel Switzerland 5:25
94 SAMITIER Sergio Movistar Team 5:25
95 DURBRIDGE Luke Team BikeExchange 5:27
96 STEWART Jake Groupama – FDJ 5:32
97 LAMMERTINK Maurits Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 5:33
98 JANSEN Amund Grøndahl Team BikeExchange 5:34
99 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 5:34
100 DONOVAN Mark Team DSM 5:38
101 DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step 5:38
102 ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling 5:44
103 RUEGG Lukas Switzerland 5:44
104 CARRETERO Héctor Movistar Team 5:45
105 TIBERI Antonio Trek – Segafredo 5:45
106 HENAO Sebastián INEOS Grenadiers 5:45
107 MANNION Gavin Rally Cycling 5:45
108 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 5:49
109 DRUCKER Jempy Cofidis, Solutions Crédits 5:51
110 DILLIER Silvan Alpecin-Fenix 5:53
111 BRITTON Rob Rally Cycling 5:55
112 NIBALI Antonio Trek – Segafredo 6:05
113 STOKBRO Andreas Team Qhubeka ASSOS 6:50
114 SCULLY Tom EF Education – Nippo 6:58
115 GREIPEL André Israel Start-Up Nation 7:40
116 DLAMINI Nic Team Qhubeka ASSOS 7:51
117 ALBA Juan Diego Movistar Team 8:23
118 PELLAUD Simon Switzerland 8:26
119 WALLS Matthew BORA – hansgrohe 8:41
120 FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS 9:24
121 THIÈRY Cyrille Switzerland 9:41
122 KUHN Kevin Switzerland 9:59
123 DUMOULIN Tom Team Jumbo-Visma 10:17
124 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 10:20
125 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 10:21
126 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ 10:35
127 ARENSMAN Thymen Team DSM 10:40
128 BROWN Connor Team Qhubeka ASSOS 10:44
129 COMBAUD Romain Team DSM 10:44
130 ROSSKOPF Joey Rally Cycling 10:45
131 HOWES Alex EF Education – Nippo 10:52
132 DAL-CIN Matteo Rally Cycling 10:54
133 GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech 11:04
134 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Qhubeka ASSOS 11:04
135 PICCOLI James Israel Start-Up Nation 11:04
136 HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 11:04
137 GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers 11:06
138 KING Ben Rally Cycling 11:15
139 CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious 11:15
140 NOVAK Domen Bahrain – Victorious 11:24
141 MURPHY Kyle Rally Cycling 11:24
142 VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix 11:27
143 ROWE Luke INEOS Grenadiers 11:27
144 FRANK Mathias AG2R Citroën Team 11:31
145 DE TIER Floris Alpecin-Fenix 11:34
146 LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 13:58
147 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 14:01
148 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 14:06
149 VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 14:12
150 BAUER Jack Team BikeExchange 14:23
151 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 14:25
152 PLANCKAERT Baptiste Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 14:32
153 SARREAU Marc AG2R Citroën Team 14:36
154 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation 14:38
155 HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation 14:39
156 LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo 15:40
157 BRUNEL Alexys Groupama – FDJ 15:43
158 SAJNOK Szymon Cofidis, Solutions Crédits 16:00
159 MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 16:04
160 VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 16:26
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments