fot. Mario Stiehl / Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski zwyciężył w Grand Prix Prinzwear rozegranym w Poznaniu. Dalsze miejsca zajęli Bartosz Rudyk (TC SCOTT “Chrobry” Głogów) i drużynowy kolega triumfatora – Filip Prokopyszyn.

We wtorkowy wieczór na torze samochodowym w Poznaniu na dystansie 30 okrążeń (123 kilometry) rozegrano Grand Prix Prinzwear. Co pięć kółek zawodnicy walczyli na lotnych premiach. Na starcie stanęły między innymi takie ekipy, jak HRE Mazowsze Serce Polski, TC SCOTT “Chrobry” Głogów, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, GKS Cartusia Kartuzy czy Pogoń Mostostal Puławy.

Od początku ścigania tempo było bardzo wysokie. Głównie z inicjatywy kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski zawiązywały się kolejne akcje, jednak żadnej z nich nie udało się na dobre odjechać od peletonu. Na premiach specjalnych zwyciężali Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), Radosław Frątczak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), Bartosz Rudyk (TC SCOTT “Chrobry” Głogów) i Filip Prokopyszyn (HRE Mazowsze Serce Polski).

Na ostatnich okrążeniach nie oglądaliśmy żadnych prób ataków, a peleton napędzali głównie kolarze Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne. Na ostatnim kółku prowadzenie przejęła ekipa HRE Mazowsze Serce Polski i to jej zawodnik, Marceli Bogusławski, był najszybszy w finiszu z główniej grupy. Podium uzupełnili Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments