fot. Bettini Photo

Stefan Küng (Groupama – FDJ) najlepszy czas i został pierwszym liderem tegorocznego Tour de Suisse.

Pierwszy etap 85. edycji Tour de Suisse rozgrywany był wokół miejscowości Frauenfeld i był jazdą indywidualną na czas liczącą niespełna 11 kilometrów. Zawodnicy mieli do pokonania dość krętą, ale niezbyt wymagającą trasę.

Kolarze musieli zmagać się dziś z trasą, ale także z padającym deszczem. Już na początku rywalizacji świetny czas wykręcił jeden z faworytów – Stefan Bissegger (EF Education – Nippo) – 12’04”. Wracający po długiej przerwie Tom Dumoulin (Jumbo – Visma) był gorszy od Szwajcara o 28 sekund, ale o trzy pokonał Macieja Bodnara (BORA – hansgrohe).

Michał Gołaś (INEOS Grenadiers) zakończył rywalizację po 13 minutach i 11 sekundach. Do wyniku Szwajcara zbliżyli się Rohan Dennis (INEOS Grenadiers) – 12’23” i Søren Kragh Andersen (Team DSM) – 12’22”.

Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix) zameldował się na mecie po 12 minutach i 38 sekundach. Dobrze pojechał Richard Carapaz (INEOS Grenadiers), który był lepszy od Holendra o siedem sekund, a do prowadzącego tracił niespełna pół minuty.

Lepszy od Bisseggera okazał się dopiero Stefan Küng (Groupama – FDJ), który pokonał swojego rodaka o cztery sekundy. Mistrz świata Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) po przejechaniu linii mety notował trzeci czas, a w pokonanym polu pozostawił między innymi Dennisa i Duńczyka Andersena.

Na wirtualne trzecie miejsce wskoczył natomiast Tom Scully (EF Education – Nippo) – 12’15”. Szymon Sajnok (Cofidis, Solutions Crédits) dzisiejszą “czasówkę” przejechał w 13 minut i jedną sekundę.

Najlepiej z ostatniej grupy zawodników pojechał Mattia Cattaneo (Deceuninck – Quick Step), który zanotował trzeci czas – 12’12”. Ostatecznie wygrał Stefan Küng (Groupama – FDJ), a drugi był Stefan Bissegger (EF Education – Nippo).

Wyniki pierwszego etapu:

1 KÜNG Stefan (SUI) Groupama – Fdj 0:12:00
2 BISSEGGER Stefan (SUI) Ef Education – Nippo 0:00:04
3 CATTANEO Mattia (ITA) Deceuninck – Quick-Step 0:00:12
4 SCULLY Thomas (NZL) Ef Education – Nippo 0:00:15
5 ALAPHILIPPE Julian (FRA) Deceuninck – Quick-Step 0:00:19
6 RUTSCH Jonas (GER) Ef Education – Nippo 0:00:22
7 STEIMLE Jannik (GER) Deceuninck – Quick-Step 0:00:22
8 VERMEERSCH Florian (BEL) Lotto Soudal 0:00:22
9 KRAGH ANDERSEN Søren (DEN) Team Dsm 0:00:22
10 DENNIS Rohan (AUS) Ineos Grenadiers 0:00:23
11 POWLESS Neilson (USA) Ef Education – Nippo 0:00:25
12 SCHACHMANN Maximilian (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:29
13 DEVENYNS Dries (BEL) Deceuninck – Quick-Step 0:00:30
14 GARCIA CORTINA Ivan (ESP) Movistar Team 0:00:30
15 CARAPAZ Richard (ECU) Ineos Grenadiers 0:00:31
16 DUMOULIN Tom (NED) Jumbo-Visma 0:00:32
17 BOARO Manuele (ITA) Astana – Premier Tech 0:00:33
18 JUNGELS Bob (LUX) Ag2r Citroen Team 0:00:33
19 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo (ESP) Movistar Team 0:00:34
20 DE BOD Stefan Jaco (RSA) Astana – Premier Tech 0:00:34
21 BODNAR Maciej (POL) Bora – Hansgrohe 0:00:35
22 LUDVIGSSON Tobias (SWE) Groupama – Fdj 0:00:36
23 BOHLI Tom (SUI) Cofidis 0:00:36
24 TEUNISSEN Mike (NED) Jumbo-Visma 0:00:38
25 VAN DER POEL Mathieu (NED) Alpecin-Fenix 0:00:38
26 IMHOF Claudio (SUI) SWISS CYCLING 0:00:39
27 MEURISSE Xandro (BEL) Alpecin-Fenix 0:00:40
28 LANGEVELD Sebastian (NED) Ef Education – Nippo 0:00:41
29 MÄDER Gino (SUI) Bahrain Victorious 0:00:41
30 POZZOVIVO Domenico (ITA) Team Qhubeka Assos 0:00:41
31 JACOBS Johan (SUI) Movistar Team 0:00:42
32 FRAILE MATARRANZ Omar (ESP) Astana – Premier Tech 0:00:42
33 GIBBONS Ryan (RSA) Uae Team Emirates 0:00:42
34 LAPORTE Christophe (FRA) Cofidis 0:00:43
35 WRIGHT Fred (GBR) Bahrain Victorious 0:00:43
36 PFINGSTEN Christoph (GER) Jumbo-Visma 0:00:43
37 WALLAYS Jelle (BEL) Cofidis 0:00:44
38 BRUNEL Alexys (FRA) Groupama – Fdj 0:00:44
39 KAMP Alexander (DEN) Trek – Segafredo 0:00:44
40 SIVAKOV Pavel (RUS) Ineos Grenadiers 0:00:44
41 URAN Rigoberto (COL) Ef Education – Nippo 0:00:46
42 VANSEVENANT Mauri (BEL) Deceuninck – Quick-Step 0:00:46
43 KRON Andreas Lorentz (DEN) Lotto Soudal 0:00:46
44 LIENHARD Fabian (SUI) Groupama – Fdj 0:00:47
45 VAN HOOYDONCK Nathan (BEL) Jumbo-Visma 0:00:48
46 MATTHEWS Michael (AUS) Team Bikeexchange 0:00:48
47 GOOSSENS Kobe (BEL) Lotto Soudal 0:00:49
48 DEGENKOLB John (GER) Lotto Soudal 0:00:49
49 THOMAS Benjamin (FRA) Groupama – Fdj 0:00:50
50 SUTTERLIN Jasha (GER) Team Dsm 0:00:50
51 MOLANO Sebastian (COL) Uae Team Emirates 0:00:50
52 HOULE Hugo (CAN) Astana – Premier Tech 0:00:50
53 NIELSEN Andreas Stokbo (DEN) Team Qhubeka Assos 0:00:50
54 SUTER Joel (SUI) SWISS CYCLING 0:00:52
55 SAMITIER Sergio (ESP) Movistar Team 0:00:52
56 SMITH Dion (NZL) Team Bikeexchange 0:00:52
57 LEKNESSUND Andreas (NOR) Team Dsm 0:00:53
58 FUGLSANG Jakob (DEN) Astana – Premier Tech 0:00:53
59 DUNBAR Edward (IRL) Ineos Grenadiers 0:00:54
60 DURBRIDGE Luke (AUS) Team Bikeexchange 0:00:54
61 FRANKINY Kilian (SUI) Team Qhubeka Assos 0:00:54
62 HODEG CHAGUI Alvaro (COL) Deceuninck – Quick-Step 0:00:55
63 WALLS Matthew (GBR) Bora – Hansgrohe 0:00:55
64 ARENSMAN Thymen (NED) Team Dsm 0:00:55
65 PERNSTEINER Hermann (AUT) Bahrain Victorious 0:00:55
66 HAMILTON Lucas (AUS) Team Bikeexchange 0:00:55
67 BENOOT Tiesj (BEL) Team Dsm 0:00:55
68 THEUNS Edward (BEL) Trek – Segafredo 0:00:56
69 SCHÄR Michael (SUI) Ag2r Citroen Team 0:00:56
70 GREIPEL André (GER) Israel Start-Up Nation 0:00:57
71 LEEMREIZE Gijs (NED) Jumbo-Visma 0:00:58
72 TOUZÉ Damien (FRA) Ag2r Citroen Team 0:00:58
73 FERNANDEZ Ruben (ESP) Cofidis 0:00:58
74 FARIA DA COSTA Rui Alberto (POR) Uae Team Emirates 0:00:59
75 DOUBEY Fabien (FRA) Total Direct Energie 0:00:59
76 STEWART Jake (GBR) Groupama – Fdj 0:00:59
77 TURGIS Anthony (FRA) Total Direct Energie 0:00:59
78 BROWN Connor (USA) Team Qhubeka Assos 0:00:59
79 COMBAUD Romain (FRA) Team Dsm 0:00:59
80 LATOUR Pierre-Roger (FRA) Total Direct Energie 0:01:00
81 DE LA PARTE Victor (ESP) Total Direct Energie 0:01:00
82 OOMEN Sam (NED) Jumbo-Visma 0:01:00
83 ROSSKOPF Joseph (USA) Rally Cycling 0:01:00
84 LAMMERTINK Maurits (NED) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:01:00
85 SAJNOK Szymon (POL) Cofidis 0:01:01
86 KIRSCH Alex (LUX) Trek – Segafredo 0:01:01
87 VANMARCKE Sep (BEL) Israel Start-Up Nation 0:01:01
88 JANSEN Amund Grondal (NOR) Team Bikeexchange 0:01:02
89 COSNEFROY Benoit (FRA) Ag2r Citroen Team 0:01:02
90 TULETT Ben (GBR) Alpecin-Fenix 0:01:03
91 PALZER Anton (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:03
92 VAN GILS Maxim (BEL) Lotto Soudal 0:01:04
93 DONOVAN Mark (GBR) Team Dsm 0:01:05
94 MEEUS Jordi (BEL) Bora – Hansgrohe 0:01:05
95 DECLERCQ Tim (BEL) Deceuninck – Quick-Step 0:01:05
96 FABBRO Matteo (ITA) Bora – Hansgrohe 0:01:05
97 SOLER Marc (ESP) Movistar Team 0:01:06
98 ROCHAS Rémy (FRA) Cofidis 0:01:06
99 HIRSCHI Marc (SUI) Uae Team Emirates 0:01:06
100 BURGHARDT Marcus (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:07
101 HOWES Alex (USA) Ef Education – Nippo 0:01:07
102 THALMANN Roland (SUI) SWISS CYCLING 0:01:08
103 WILLIAMS Stephen (GBR) Bahrain Victorious 0:01:08
104 DILLIER Silvan (SUI) Alpecin-Fenix 0:01:09
105 DAL CIN Matteo (CAN) Rally Cycling 0:01:09
106 RÜEGG Lukas (SUI) SWISS CYCLING 0:01:11
107 SIMON Julien (FRA) Total Direct Energie 0:01:12
108 CARRETERO Hector (ESP) Movistar Team 0:01:12
109 BADILATTI Matteo (SUI) Groupama – Fdj 0:01:12
110 ZUKOWSKY Nickolas (CAN) Rally Cycling 0:01:12
111 TIBERI Antonio (ITA) Trek – Segafredo 0:01:12
112 HENAO GOMEZ Sebastian (COL) Ineos Grenadiers 0:01:12
113 EG Niklas (DEN) Trek – Segafredo 0:01:12
114 CONCI Nicola (ITA) Trek – Segafredo 0:01:12
115 MANNION Gavin (USA) Rally Cycling 0:01:12
116 PETILLI Simone (ITA) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:01:12
117 BAUER Jack (NZL) Team Bikeexchange 0:01:12
118 CONCA Filippo (ITA) Lotto Soudal 0:01:12
119 ROTA Lorenzo (ITA) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:01:13
120 THIÈRY Cyrille (SUI) SWISS CYCLING 0:01:13
121 POELS Wout (NED) Bahrain Victorious 0:01:14
122 TROIA Oliviero (ITA) Uae Team Emirates 0:01:14
123 DE LA CRUZ David (ESP) Uae Team Emirates 0:01:15
124 VUILLERMOZ Alexis (FRA) Total Direct Energie 0:01:15
125 TOLHOEK Antwan (NED) Jumbo-Visma 0:01:16
126 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) Cofidis 0:01:18
127 BOIVIN Guillaume (CAN) Israel Start-Up Nation 0:01:18
128 WOODS Michael (CAN) Israel Start-Up Nation 0:01:19
129 GIDICH Yevgeniy (KAZ) Astana – Premier Tech 0:01:19
130 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (RSA) Team Qhubeka Assos 0:01:19
131 PICCOLI James (CAN) Israel Start-Up Nation 0:01:19
132 HIRT Jan (CZE) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:01:19
133 GOŁAŚ Michał (POL) Ineos Grenadiers 0:01:21
134 PLANCKAERT Baptiste (BEL) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:01:21
135 BRITTON Robert (CAN) Rally Cycling 0:01:22
136 WILSLY Jonas Gregaard (DEN) Astana – Premier Tech 0:01:22
137 PETERS Nans (FRA) Ag2r Citroen Team 0:01:24
138 SARREAU Marc (FRA) Ag2r Citroen Team 0:01:25
139 ZABEL Rick (GER) Israel Start-Up Nation 0:01:27
140 VANSPEYBROUCK Pieter (BEL) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:01:27
141 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo (COL) Uae Team Emirates 0:01:27
142 HOFSTETTER Hugo (FRA) Israel Start-Up Nation 0:01:28
143 CLARKE Simon (AUS) Team Qhubeka Assos 0:01:28
144 VERSCHAEVE Viktor (BEL) Lotto Soudal 0:01:28
145 ZIMMERMANN Georg (GER) Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:01:28
146 KUHN Kevin (SUI) SWISS CYCLING 0:01:29
147 KING Benjamin (USA) Rally Cycling 0:01:30
148 CAPECCHI Eros (ITA) Bahrain Victorious 0:01:30
149 NIBALI Antonio (ITA) Trek – Segafredo 0:01:32
150 CHAVES Johan Esteban (COL) Team Bikeexchange 0:01:36
151 VAKOC Petr (CZE) Alpecin-Fenix 0:01:37
152 NOVAK Domen (SLO) Bahrain Victorious 0:01:39
153 MURPHY Kyle (USA) Rally Cycling 0:01:39
154 ALBA Juan Diego (COL) Movistar Team 0:01:40
155 VERGAERDE Otto (BEL) Alpecin-Fenix 0:01:42
156 ROWE Luke (GBR) Ineos Grenadiers 0:01:42
157 PELLAUD Simon (SUI) SWISS CYCLING 0:01:43
158 FRANK Mathias (SUI) Ag2r Citroen Team 0:01:46
159 DE TIER Floris (BEL) Alpecin-Fenix 0:01:49
160 DLAMINI Nicholas (RSA) Team Qhubeka Assos 0:01:51

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments