fot. Deceuninck – Quick Step

Jeden z najlepszych rozprowadzających na świecie – Michael Morkov – przedłużył kontrakt z ekipą Deceuninck – Quick Step. Nowa umowa będzie obowiązywała do 2023 roku.

Choć nie wygrywa wyścigów, jest jednym z najcenniejszych zawodników w peletonie. Mowa o Michaelu Morkovie – jednym z najlepszych rozprowadzających na świecie, który od czterech lat reprezentuje barwy Deceuninck – Quick Step. Duńczyk przyczynił się do wielu zwycięstw między innymi takich sprinterów, jak Elia Viviani czy Sam Bennett.

Dyrektor generalny belgijskiego zespołu, Patrick Lefevere, docenia wartość Morkova i przedłużył jego umowę do końca 2023 roku.

– Jestem bardzo podekscytowany przedłużeniem mojego kontraktu z drużyną. Czuję się przez nią naprawdę doceniany. Naprawdę czuję, że należę do tej drużyny i cieszę się, że tu zostaję. W tym roku czekają mnie Igrzyska Olimpijskie (na torze), które są moim wielkim celem, ale poza tym chcę pomóc moim kolegom z ekipy w zdobyciu jak największej liczby zwycięstw. Na tym skupiałem się przez kilka ostatnich lat, jest mi z tym dobrze i wiem, gdzie chcę się poprawić

– mówił Michael Morkov cytowany przez biuro prasowe zespołu.

W tym roku Duńczyk wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie będzie reprezentował swój kraj w madisonie. Dotychczas Michael Morkov startował między innymi w UAE Tour, Paryż-Nicea i Volta ao Algarve – w każdym z nich na etapach triumfował najszybszy sprinter Deceuninck – Quick Step, Sam Bennett.

Poprzedni artykułBOPLAN partnerem 78. Tour de Pologne UCI World Tour
Następny artykułZłotoryja na duży plus
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments