fot. Getty Images Sport

Brytyjczyk Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) triumfował na drugim etapie wyścigu Volta ao Algarve i został liderem całej portugalskiej imprezy.

Drugi odcinek wyścigu “dookoła Algarve” liczył sobie 182-kilometry. Na trasie dzisiejszej rywalizacji w południowej części Portugalii kolarze mierzyli się z czterema kategoryzowanymi podjazdami, z których ostatni Alto da Foia (7,7 km, 5,8%) prowadził wprost na metę.

Tuż po starcie drugiego etapu Volta ao Algarve na czele wykrystalizował się ośmioosobowy odjazd dnia, w którym znaleźli się: Damien Touzé (AG2R Citroën Team), Kenny Molly (Bingoal-Wallonie Bruxelles), Clément Carisey (DELKO), Xabier Mikel Azparren (Euskaltel – Euskadi), Fábio Costa (Efapel), Joseph Laverick (Hagens Berman Axeon), Marvin Scheulen (L.A. Aluminios / L.A. Sport) oraz Samuel José Caldeira (W52 / FC Porto). Po dwóch godzinach rywalizacji harcownicy mieli około sześć i pół minuty przewagi nad peletonem, który prowadziła głównie grupa UAE Team Emirates.

Mniej więcej na 70-kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Bask Xabier Mikel Azparren. Grupa zasadnicza konsekwentnie niwelowała wypracowaną przez uciekających zawodników przewagę. Odjazd dnia na podjeździe pod Alferce (5,7 km, 6,5%) zaczął się dzielić. Ostatecznie najdłużej na czele jechali Damien Touzé, Kenny Molly oraz Samuel José Caldeira.

W międzyczasie w peletonie tempo znacząco wzrosło. 20-kilometrów przed końcową kreską w kraksie leżał reprezentant gospodarzy Rui Costa. Lider zespołu UAE Team Emirates był przez pewien czas opatrywany przez lekarzy. Natomiast chwilę później pozostali z uciekinierów zostali już doścignięci przez topniejącą grupę zasadniczą, którą prowadził prezentujący świetną dyspozycję Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick-Step).

Po pracy Duńczyka rządy w zredukowanym peletonie przejęła drużyna W52 / FC Porto. Nieco potem już podczas wspinaczki na Alto da Foia na czele pojawili zawodnicy ekipy Arkéa-Samsic. Jeszcze 4000 metrów przed metą w grupie liderów jechało kilkudziesięciu kolarzy. Chwilę później tempo podkręcił ponownie Kasper Asgreen, co wykorzystał w swojej kontrze Élie Gesbert (Arkéa-Samsic). Zaraz potem do Francuza dojechali, João Rodrigues (W52 / FC Porto), Iván Ramiro Sosa, Ethan Hayter, Sebastián Henao (INEOS Grenadiers) i Jonathan Lastra (Caja Rural).

Na 900 metrów przed metą mocno pociągnął Sosa, ale akcja Kolumbijczyka nie rozerwała czołówki. Ostatecznie kolarz ekipy INEOS Grenadiers pomógł swojemu koledze Ethanowi Hayterowi, który triumfował na dzisiejszym etapie. Drugi był Portugalczyk João Rodrigues (W52 / FC Porto), a na trzecim miejscu zameldował się Hiszpan Jonathan Lastra (Caja Rural).

Wyniki drugiego etapu Volta ao Algarve:

1 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 4:48:43
2 João Rodrigues (Por) W52/FC Porto
3 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
4 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 0:00:04
5 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 0:00:09
6 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:00:20
7 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto 0:00:30
8 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:34
9 Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista 0:00:35
10 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
11 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko 0:00:37
12 Frederico Figueiredo (Por) Efapel
13 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic
14 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko
15 Jóni Brandão (Por) W52/FC Porto 0:00:40
16 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
17 Ivan Moreno Sanchez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:00:42
18 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:00:44
19 Sean Quinn (USA) Hagens Berman Axeon 0:00:48
20 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:02
21 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03
22 César Fonte (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:01:05
23 Joey Rosskopf (USA) Rally Cycling
24 Matthew Riccitello (USA) Hagens Berman Axeon
25 Alejandro Marque Porto (Spa) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
26 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
27 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma
28 Joaquim Silva (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua
29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
30 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho
31 Pedro Andrade (Por) Hagens Berman Axeon
32 Tiago Antunes (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua 0:01:27
33 Emanuel Duarte (Por) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel 0:01:32
34 José Fernandes (Por) W52/FC Porto 0:01:49
35 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
36 Vicente Garcia De Mateos Rubio (Spa) Antarte-Feirense
37 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:01:54
38 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic 0:02:16
39 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista
40 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho
41 Luís Gomes (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:02:54
42 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista 0:02:56
43 Gonçalo Amado (Por) Antarte-Feirense 0:02:59
44 Maurits Lammertink (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:03:24
45 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 0:03:35
46 Pedro Lopes (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:04:08
47 Remy Mertz (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:04:19
48 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:29
49 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista
50 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal Pauwels Sauzen WB
51 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:04:36
52 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates
53 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:04:46
54 Keegan Swirbul (USA) Rally Cycling 0:04:52
55 Gaspar Gonçalves (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua 0:05:25
56 Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho 0:05:55
57 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:06:23
58 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:07:44
59 João Medeiros (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport
60 Javier Moreno Bazan (Spa) Efapel 0:09:05
61 Rafael Reis (Por) Efapel
62 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
63 Diogo Barbosa (Por) Hagens Berman Axeon 0:09:16
64 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
65 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
66 Diego Lopez Fuentes (Spa) Equipo Kern Pharma
67 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe
68 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers 0:09:34
69 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep
70 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:09:37
71 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:10:02
72 Rafael Silva (Por) Antarte-Feirense
73 António Ferreira (Por) Antarte-Feirense
74 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto 0:11:03
75 Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto
76 João Macedo (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport
77 Venceslau Fernandes (Por) Antarte-Feirense
78 David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho
79 Henrique Casimiro (Por) Kelly-Simoldes-UDO
80 Carlos Oyarzún (Chi) Louletano-Loulé Concelho
81 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH
82 Karel Hnik (Cze) Efapel
83 Jarrad Drizners (Aus) Hagens Berman Axeon
84 André Ramalho (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport
85 Nathan Brown (USA) Rally Cycling
86 Mauro Finetto (Ita) Delko
87 Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista
88 Daniel Freitas (Por) Radio Popular-Boavista
89 Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
90 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ 0:12:41
91 Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic
92 Jelle Vanendert (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:13:50
93 Kenny Molly (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
94 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:13:54
95 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 0:15:23
96 Anthony Jullien (Fra) AG2R Citroën Team
97 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea-Samsic
98 Aleksandr Grigorev (Rus) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
99 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
100 Alessandro Fedeli (Ita) Delko
101 Hélder Gonçalves (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:17:16
102 Fábio Fernandes (Por) Efapel
103 Marijn van den Berg (Ned) Groupama-FDJ
104 Joseph Laverick (GBr) Hagens Berman Axeon
105 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma
106 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
107 Pedro Pinto (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua
108 Vojtech Repa (Cze) Equipo Kern Pharma
109 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
110 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
111 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
112 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
113 Michael Garrison (USA) Hagens Berman Axeon
114 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:17:34
115 Bruno Silva (Por) Antarte-Feirense 0:17:59
116 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi
117 Pedro Silva (Por) Radio Popular-Boavista
118 Cameron Wurf (Aus) Ineos Grenadiers
119 Carlos Salgueiro (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport
120 Marcelo Salvador (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport
121 Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers
122 André Domingues (Por) Efapel
123 Fábio Oliveira (Por) Antarte-Feirense
124 Rui Rodrigues (Por) Louletano-Loulé Concelho
125 Milan Menten (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
126 Gijs Van Hoecke (Bel) AG2R Citroën Team
127 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
128 Rafael Lourenço (Por) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
129 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
130 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
131 Gavin Mannion (USA) Rally Cycling
132 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
133 Alvaro Trueba Diego (Spa) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
134 Stanislaw Aniołkowski (Pol) Bingoal Pauwels Sauzen WB
135 Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Tavfer-Measindot-Mortágua
136 Marc Sarreau (Fra) AG2R Citroën Team
137 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
138 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep
139 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic
140 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep
141 José Sousa (Por) Kelly-Simoldes-UDO
142 César Martingil (Por) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel 0:18:14
143 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates
144 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:18:18
145 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
146 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
147 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:18:29
148 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 0:18:34
149 Fábio Costa (Por) Efapel 0:18:46
150 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:21:18
151 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:44
152 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko
153 Clément Carisey (Fra) Delko 0:21:45
154 Gabriel Muller (Fra) Burgos-BH 0:22:25
155 Willem Jakobus Smit (RSA) Burgos-BH 0:23:59
156 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Euskaltel-Euskadi 0:24:09
157 Iúri Leitão (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua
158 Mikel Alonso Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
159 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi
160 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
161 João Salgado (Por) Kelly-Simoldes-UDO
162 Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma
163 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskaltel-Euskadi
164 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko
165 Raul Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma
166 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
167 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
168 Clément Davy (Fra) Groupama-FDJ
169 Tomas Contte (Arg) Louletano-Loulé Concelho
170 Marvin Scheulen (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport
171 Pedro Paulinho (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua
172 Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team 0:32:07
DNF Rui Costa (Por) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna:

1 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 9:26:24
2 João Rodrigues (Por) W52/FC Porto
3 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
4 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 0:00:04
5 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 0:00:09
6 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:00:20
7 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto 0:00:30
8 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:34
9 Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista 0:00:35
10 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
11 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko 0:00:37
12 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic
13 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko
14 Jóni Brandão (Por) W52/FC Porto 0:00:40
15 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
16 Sean Quinn (USA) Hagens Berman Axeon 0:00:48
17 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:02
18 César Fonte (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:01:05
19 Alejandro Marque Porto (Spa) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
20 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma
21 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
22 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
23 Joaquim Silva (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua
24 Ivan Moreno Sanchez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:21
25 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:01:23
26 Frederico Figueiredo (Por) Efapel 0:01:38
27 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:42
28 Joey Rosskopf (USA) Rally Cycling 0:01:44
29 Matthew Riccitello (USA) Hagens Berman Axeon
30 Pedro Andrade (Por) Hagens Berman Axeon
31 Vicente Garcia De Mateos Rubio (Spa) Antarte-Feirense 0:01:49
32 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:01:54
33 Emanuel Duarte (Por) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel 0:02:11
34 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic 0:02:16
35 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista
36 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:28
37 José Fernandes (Por) W52/FC Porto
38 Luís Gomes (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:02:54
39 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho 0:02:55
40 Gonçalo Amado (Por) Antarte-Feirense 0:02:59
41 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 0:03:35
42 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista
43 Maurits Lammertink (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:03
44 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista 0:04:29
45 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates 0:04:36
46 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:04:46
47 Pedro Lopes (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:04:47
48 Remy Mertz (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:04:58
49 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:05:08
50 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:05:15
51 Gaspar Gonçalves (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua 0:05:25
52 Keegan Swirbul (USA) Rally Cycling 0:05:31
53 Tiago Antunes (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua 0:05:58
54 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:06:23
55 Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho 0:06:34
56 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:08:23
57 João Medeiros (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport 0:08:47
58 Javier Moreno Bazan (Spa) Efapel 0:09:05
59 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:09:08
60 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:09:16
61 Diego Lopez Fuentes (Spa) Equipo Kern Pharma
62 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
63 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:09:34
64 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers
65 Diogo Barbosa (Por) Hagens Berman Axeon 0:09:55
66 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho 0:10:01
67 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:10:02
68 Rafael Silva (Por) Antarte-Feirense
69 Rafael Reis (Por) Efapel 0:10:08
70 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto 0:10:19
71 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:10:28
72 António Ferreira (Por) Antarte-Feirense 0:10:41
73 Jarrad Drizners (Aus) Hagens Berman Axeon 0:11:03
74 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
75 Daniel Freitas (Por) Radio Popular-Boavista
76 Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto
77 Mauro Finetto (Ita) Delko
78 João Macedo (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport
79 Henrique Casimiro (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:11:42
80 Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista
81 Nathan Brown (USA) Rally Cycling 0:11:54
82 André Ramalho (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport 0:12:06
83 Venceslau Fernandes (Por) Antarte-Feirense 0:12:28
84 Karel Hnik (Cze) Efapel
85 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:13:04
86 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH 0:13:26
87 Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
88 Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic 0:13:44
89 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:13:54
90 Jelle Vanendert (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:14:29
91 David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho 0:14:42
92 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea-Samsic 0:15:23
93 Alessandro Fedeli (Ita) Delko
94 Anthony Jullien (Fra) AG2R Citroën Team
95 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team
96 Aleksandr Grigorev (Rus) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
97 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:16:02
98 Carlos Oyarzún (Chi) Louletano-Loulé Concelho 0:16:56
99 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:17:16
100 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
101 Marijn van den Berg (Ned) Groupama-FDJ
102 Michael Garrison (USA) Hagens Berman Axeon
103 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:17:34
104 Joseph Laverick (GBr) Hagens Berman Axeon 0:17:55
105 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma
106 Milan Menten (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:17:59
107 Stanislaw Aniołkowski (Pol) Bingoal Pauwels Sauzen WB
108 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep
109 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
110 Marc Sarreau (Fra) AG2R Citroën Team
111 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
112 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
113 Gavin Mannion (USA) Rally Cycling
114 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
115 Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Tavfer-Measindot-Mortágua
116 Gijs Van Hoecke (Bel) AG2R Citroën Team
117 Rafael Lourenço (Por) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
118 Kenny Molly (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:18:06
119 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:18:07
120 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:18:14
121 César Martingil (Por) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
122 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:18:18
123 Pedro Pinto (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua 0:18:19
124 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ 0:18:34
125 Carlos Salgueiro (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport 0:18:38
126 Pedro Silva (Por) Radio Popular-Boavista
127 Fábio Oliveira (Por) Antarte-Feirense
128 Alvaro Trueba Diego (Spa) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel
129 Bruno Silva (Por) Antarte-Feirense
130 José Sousa (Por) Kelly-Simoldes-UDO
131 Cameron Wurf (Aus) Ineos Grenadiers 0:19:02
132 Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers
133 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:19:08
134 Hélder Gonçalves (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:19:11
135 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:19:15
136 Fábio Fernandes (Por) Efapel 0:19:39
137 Marcelo Salvador (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport 0:19:54
138 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Atum General/Tavira/Maria Nova Hotel 0:20:22
139 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:20:41
140 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:22:23
141 Clément Carisey (Fra) Delko 0:22:24
142 Fábio Costa (Por) Efapel 0:22:29
143 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:22:30
144 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic
145 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:22:38
146 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko 0:22:52
147 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:23:09
148 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
149 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 0:23:30
150 Rui Rodrigues (Por) Louletano-Loulé Concelho 0:23:52
151 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep
152 Willem Jakobus Smit (RSA) Burgos-BH 0:23:59
153 Iúri Leitão (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua 0:24:09
154 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskaltel-Euskadi
155 Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma
156 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
157 Marvin Scheulen (Por) L.A. Alumínios/L.A. Sport 0:25:44
158 Vojtech Repa (Cze) Equipo Kern Pharma 0:26:18
159 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko 0:26:32
160 Clément Davy (Fra) Groupama-FDJ
161 Mikel Alonso Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:26:41
162 Gabriel Muller (Fra) Burgos-BH 0:26:42
163 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:26:51
164 André Domingues (Por) Efapel 0:26:55
165 Tomas Contte (Arg) Louletano-Loulé Concelho 0:27:23
166 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Euskaltel-Euskadi 0:28:40
167 Pedro Paulinho (Por) Tavfer-Measindot-Mortágua
168 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:28:48
169 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:29:05
170 João Salgado (Por) Kelly-Simoldes-UDO 0:30:02
171 Raul Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:33:11
172 Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team 0:36:38
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments