Fot. UCI

Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) David Lappartient ogłosił, że już w 2025 roku w Afryce odbędą się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym.

Bez wątpienia informacja przekazana od szefa kolarskiej centrali w wywiadzie dla największego francuskiego dziennika sportowego L’Equipe ma wymiar historyczny dla afrykańskiego i światowego kolarstwa.

Mistrzostwa świata w 2025 roku na pewno odbędą się w Afryce. Mamy dwie kandydatury do zorganizowania imprezy. Pierwszą jest Kigali (stolica Rwandy), a drugą Tanger położony na terenie Maroka

– powiedział David Lappartient.

Według informacji dziennika L’Equipe na pole position do organizacji rywalizacji o tęczowe koszulki w 2025 roku jest Rwanda. Sam szef UCI odwiedził ten afrykański kraj wczoraj podczas wyścigu Tour of Rwanda, gdzie Lappartient spotkał się z lokalnymi władzami. Ostateczne decyzje w sprawie organizacji światowego czempionatu w 2025 roku mają być podjęte podczas tegorocznych mistrzostw świata we Flandrii.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2021: Cofidis i Groupama-FDJ podały składy
Następny artykułVolta ao Algarve 2021: Stanisław Aniołkowski w składzie zespołu Bingoal-Wallonie Bruxelles
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments