fot. Facebook / Stanisław Aniołkowski

Mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego Stanisław Aniołkowski stanie jutro na starcie pięcioetapowego wyścigu Volta ao Algarve (5-9 maja).

24-letni Aniołkowski przybył do południowej części Portugalii po swoim bardzo udanym występie w Tour of Turkey, gdy dwukrotnie zajmował trzecie miejsce oraz w sumie aż siedem razy meldował się w czołowej dziesiątce na etapach. W ostatnią niedzielę Polak brał udział, także w portugalskim klasyku Classica da Arrabida, którego nie ukończył.

W wyścigu „dookoła regionu Algarve” Stanisław Aniołkowski ponownie powinien być liderem swojej belgijskiej ekipy. Najszybsi zawodnicy z każdej z drużyn z pewnością będą wyczekiwać etapu pierwszego i trzeciego, które mogą zakończyć się masowym finiszem z peletonu. To na nich możemy się spodziewać, że nasz reprezentant Polski ramię w ramię będzie walczyć z takimi gwiazdami sprintu jak Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step), czy też Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Oprócz Stanisława Aniołkowskiego ważną personą wewnątrz zespołu Bingoal-Wallonie Bruxelles w portugalskim wyścigu będzie doświadczony Jelle Vanendert, który w 2011 roku triumfował na etapie Tour de France. O dobry wynik w klasyfikacji generalnej może pokusić się Rémy Mertz. Urodzony w Luksemburgu zawodnik z belgijskim paszportem ostatnio zakończył rywalizację w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana na siódmym miejscu w „generalce”.

Skład zespołu Bingoal-Wallonie Bruxelles w wyścigu Volta ao Algarve 2021:

Stanisław Aniołkowski (Polska), Milan Menten, Jelle Vanendert, Rémy Mertz, Kenny Molly, Dimitri Peyskens (wszyscy Belgia) oraz Mathijs Paasschens (Holandia).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments