fot. Mazowsze Serce Polski

Mazowsze Serce Polski zapracowało na uznanie organizatorów wyścigu Tour of Slovenia – polska ekipa wystartuje w słoweńskim wyścigu obok takich gwiazd jak zwycięzca Tour de Franc2020 – Tadej Pogacar

Kalendarz startowy drużyny Dariusza Banaszka stale uzupełniany jest o prestiżowe wyścigi – w przyszłym tygodniu mazowiecka drużyna pojedzie w Tour de Hongrie (2.1), w czerwcu czeka ich walka w Sibiu Cycling Tour (2.1) w sierpniu stanie na starcie Tour of Denmark (2.Pro), a pod koniec sezonu powalczą w Okolo Slovenska (2.1) oraz CRO Race (2.1). To wszystko wyścigi, w których będą mieli okazję sprawdzić się na tle kolarzy drużyn WorldTeams, a tego typu okazji ma być jeszcze więcej.

Tour of Slovenia zapowiada się jednak wyjątkowo ciekawie – wyścig odbędzie się w terminie 09-13 czerwca, a udział zapowiedział sam Tadej Pogacar. W ubiegłym roku triumfował Diego Ulissi, a wcześniej Primoż Roglić oraz Rafał Majka.

“To dla nas ogromny zaszczyt. Jako grupa kontynentalna funkcjonujemy dopiero drugi sezon, a już udaje nam się dostać zaproszenia na tak prestiżowe wyścigi. Mądra i konsekwentna praca popłaca, chcemy się uczyć od lepszych, ale także zaprezentować swoje umiejętności w walce z czołowymi kolarzami świata” – tłumaczył Dariusz Banaszek.

Trasa wyścigu jeszcze nie została zaprezentowana, ale spodziewać się można zachowania równowagi między etapami płaskimi, a górskimi. Wyścig transmitowany będzie na antenie Eurosportu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments