fot. Bielskie Drogi

Portal Czecho.pl donosi o wypadku z udziałem kolarzy, który wydarzył się w środę późnym popołudniem w Ligocie (województwo śląskie). Samochód wjechał w grupę trenujących kolarzy. 

Do wypadku doszło około godziny 19:00 w Ligocie, na ul. Bronowskiej. Samochód osobowy potrącił grupę trenujących kolarzy. Według pierwszych informacji ucierpiały trzy osoby, w tym jedna poważnie. Na miejscu od razu rozpoczęła się akcja ratunkowa.

Serwis bielskiedrogi.pl z kolei informuje, że kierująca samochodem osobowym marki Daewoo podczas manewru skrętu w lewo, wymusiła pierwszeństwo na trzech kolarzach poruszających się przeciwnym kierunku.

Z ustaleń portalu bielskiedrogo.pl wynika, że kolarze poruszali się zgodnie z przepisami, w kilku grupach oddalonych od siebie od kilkudziesięciu do kilkuset metrów (od 3 do 8 osób). Łącznie w treningu brało udział około 20 zawodników.

Pierwsza grupa składała się z trzech kolarzy. Nie jechali szybko, bowiem jak wynika z relacji ich kolegów, którzy sprawdzali zapis prędkości na aplikacji zbierającej dane z treningu, w chwili zdarzenia była to prędkość około 31km/h. Kobieta skręcająca w lewo najpierw zatrzymała się przy osi jezdni, a następnie ruszyła wprost na rowerzystów. Kierująca tłumaczyła, że ich nie widziała i to nie jej wina.

– informuje serwis bielskiedrogi.pl

Trzy osoby zostały ranne. Stan jednego z poszkodowanych był stosukowo poważny. Rannym została udzielona niezbędna pomoc medyczna, a następnie zostali przewiezieni do szpitala.

– dodaje lokalny portal.

guest
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Bzdury nie ma potwierdzonych informacji że powiedziała ta kobieta że to nie jej wina .Ona przyznała się do winy .Wszystko wyolbrzymione i przekręcone .Byłem na miejscu i widziałem reakcje tej kobiety .

Jacek
Jacek

Cholera, to samo, co w Wilkowicach w zeszłym roku – też babka skręcała w lewo (żeby było jasne: płeć nie ma tu dla mnie znaczenia). Nie wiem, jak Wy, ale ja po tamtym wypadku kupiłem mocne lampki z przodu i z tyłu, i nie ruszam się bez nich.

Jacek
Jacek

No i trzymajcie się, chłopaki – oby to nic poważnego.

Paweł W.
Paweł W.

Skoro twierdzi że ich nie widziała, to niby po co się zatrzymała przy osi jezdni? Wiadomo że kobiety mają problem z oceną długości, jak widać zarówno w łóżku, jak i na drodze 🙁

Magda
Magda

W Polsce kierowcy cierpią na rowerową ślepotę. Albo to rowerzyści są niewidzialni?

Drumz
Drumz

Kobita do okulisty, btw prawo jazdy i tak najlepiej niech odda.

KLM
KLM

Już myślałem, że kolejne „z nieznanych powodów zjechanie na przeciwległy pas jezdni”.

Grzegorz
Grzegorz
Jack
Jack

Wziasc prawko na dwa lata,to zacznie widziec innych uczestnikow ruchu.

arek
arek

Cuda i dziwy: nic nie widziała z przodu – ale się zatrzymała. A potem ruszyła i wjechała w trzech kolarzy. I to ich wina, a nie jej. Logiczne…

Kolarz
Kolarz

A następnego dnia policja daje pouczenia poruszających się po pustej drodze 3 kolarzom jadącym swoim pasem drogi dwóch z przodu jeden z tyłu.

Emil
Emil

Nie widziała …. I nie jej wina …. Masakra!!! Trzymajcie się !!!!

Petrus
Petrus

Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890