fot. Delko

Niestety istnienie kolejnego zespołu stoi pod znakiem zapytania. Kłopoty finansowe zmusiły Delko do uszczuplenia sztabu szkoleniowego.

O przeróżnych zawirowaniach we francuskim zespole pisało się już w zeszłym sezonie, gdy sponsorowała go jeszcze japońska firma Nippo, która po zakończeniu 2020 roku zniknęła z nazwy zespołu. Nic dziwnego, że 2021 nie przyniósł poprawy, jeśli chodzi o sytuację finansową Delko, nawet pomimo niedawnego zwycięstwa Jose Manuela Diaza w Tour of Turkey.

Z tego powodu ekipa zdecydowała się na pożegnanie kilku pracowników, by nieco odciążyć budżet płac. Pracę stracili: trzej trenerzy, dietetyk, a także dwaj dyrektorzy sportowi: Jose Azevedo i Gorka Gerrikagoita

Zespół nie jest w dobrej kondycji ekonomicznej. Nie płacąc mojej pensji może zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie dostałem oferty z żadnego zespołu, więc teraz jestem w zasadzie bezrobotny. Myślę, że mogę nazwać się największym przegranym całej tej sytuacji

– mówił ten ostatni.

Wiadomo także, że z kalendarza zespołu wypadnie kilka wyścigów. Niewykluczone, że zespół pożegna się z kilkoma zawodnikami, spośród których niektórzy , jak Pierre Barbier, Biniam Girmay czy wspomniany Diaz mogą być łakomym kąskiem dla mocniejszych i bardziej stabilnych finansowo zespołów.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments