Foto: Giro d'Italia

Lubiany przez polskich kibiców popularny „Czarek” Benedetti otrzymał nareszcie obywatelstwo naszego kraju.

Urodzony w Rovereto Benedetti od lat jest związany z Polską. Mieszka w Gliwicach z żoną Dorotą Gregorowicz (była kolarka), a od 2016 roku wychowują razem córkę.

„Czarek” już od dłuższego czasu starał się o polskie obywatelstwo. W 2018 roku zdał egzamin z języka polskiego i złożył stosowne dokumenty.

Wciąż czekam, ale pandemia bardzo spowalnia cały proces. Wciąż jednak wierzę, że w końcu dostanę paszport i będę mógł jeszcze pojechać na jakiś wyścig jako kolarz, przy którego nazwisku jest biało-czerwona flaga. Mam jeszcze dwuletni kontrakt z Borą i myślę, że po jego wygaśnięciu mogę pozostać w peletonie na kolejne dwa sezony. Zostało mi więc jeszcze trochę czasu – liczę, że wystarczająco dużo, by wyrobić się ze wszystkimi formalnościami

– mówił w wywiadzie dla naszosie.pl w styczniu tego roku.

Benedetti pierwszy kontrakt podpisał w 2010 roku z ekipą Team NetApp, gdzie jeździł wraz z Bartoszem Huzarskim. Później był „przybocznym” Rafała Majki i Pawła Poljańskiego w BORA – hansgrohe. Ich drogi się rozeszły przed tym sezonem, ponieważ Majka podpisał kontrakt z UAE Team Emirates, a „Poljan” postanowił zakończyć karierę. Aktualnie w niemieckiej drużynie jeździ między innymi z Maciejem Bodnarem i Peterem Saganem.

Największym sukcesem „Czarka” jest wygrana etapowa na Giro d’Italia w 2019 roku. Miejmy nadzieję, że już wkrótce doczekamy się jego zwycięstwa pod polską flagą.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments