fot. Bingoal Pauwels Sauces WB

Ścigający się w barwach Bingoal Pauwels Sauces WB Arjen Livyns zaliczył kraksę w Amstel Gold Race, wskutek której doszło do niego do wstrząśnienia mózgu.

Arjen Livyns reprezentujący Bingoal Pauwels Sauces WB ma za sobą udany początek sezonu. Zajął piąte miejsce w Grand Prix Cycliste la Marseillaise, a także zajmował miejsca w czołowej piętnastce etapów (i ostatecznie klasyfikacji generalnej) Tour des Alpes Maritimes et du Var, co było dobrym prognostykiem przed północnymi klasykami.

W nich jeździł bardzo aktywnie, jednak nie udało mu się zająć miejsca w czołówce żadnego z nich – najlepiej poszło mu w Dwars door Vlaanderen, gdzie był 17. oraz w Kuurne-Bruksela-Kuurne, w którym zajął 19. miejsce. Liczył też na dobrą postawę w klasykach wchodzących w skład „ardeńskiego tryptyku”, jednak nie ukończył pierwszego z nich – Amstel Gold Race.

Belg zaliczył upadek, ponieważ najechał na leżący na drodze bidon. Jak wykazały badania, doznał on wstrząśnienia mózgu, przez co nie będzie mógł wziąć udziału w Strzale Walońskiej i Liege-Bastogne-Liege, który byłby dla niego drugim, po Ronde van Vlaanderen, monumentem w tym sezonie.

Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy 26-latek wróci do rywalizacji.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments