fot. UAE Team Emirates

Obrońca tytułu w wyścigu “Strzała Walońska” Marc Hirschi i inni kolarze zespołu UAE Team Emirates nie staną na starcie klasyka kończącego się na Mur de Huy. Powodem jest wykrycie w ekipie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dwóch przypadków zarażenia się wirusem SARS-CoV-2.

Dziś przed południem ekipa UAE Team Emirates za pośrednictwem komunikatu prasowego poinformowała o tym, że jest zmuszona do wycofania się z wyścigu La Flèche Wallonne. U Diego Ulissiego oraz jednego z członków zespołu testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny. Zarówno Włoch, jak i członek obsługi drużyny zostali zaszczepieni w styczniu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w Abu Dhabi podczas przedsezonowego zgrupowania.

W dniach poprzedzających podróż do Wallonii oboje mieli po dwa negatywne wyniki testów na wspomnianego koronawirusa. Następnie już w Belgii otrzymali oni w kolejnym teście wynik pozytywny. Aby potwierdzić te wyniki, zarówno Ulissi, jak i członek obsługi ekipy UAE Team Emirates zostali poddani kolejnej serii badań. Wykonali oni dwa testy antygenowe i jeden molekularny. Wszystkie trzy dały rezultat negatywny.

Mimo tego według obowiązujacych przepisów ekipa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie może wystartować w dzisiejszym klasyku La Flèche Wallonne. Miejmy nadzieję, że kolejna seria badań da tylko negatywne wyniki na obecność “wirusa z Wuhan” i będziemy mogli oglądać Marca Hirschiego i Tadeja Pogačara na trasie wyścigu Liège-Bastogne-Liège, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments