fot. AG2R Citroen Team

Po Yevgeniyu Fedorovie (Astana – Premier Tech) i Otto Vergaerde (Alpecin-Fenix), Michael Schär z AG2R Citroen Team jest kolejnym kolarzem, który został wykluczony z rywalizacji w Ronde van Vlaanderen. Powód? Rzucenie bidonu kibicom.

Fedorov i Vergaerde zostali zdyskwalifikowani już na początku wyścigu za przepychanki. Wyścig opuścić musiał również Michael Schär, jednak powód wykluczenia Szwajcara z Ronde van Vlaanderen był absurdalny.

Kolarz AG2R Citroen Team na 115 kilometrów do mety zaliczył defekt, przez co musiał zostać za peletonem. Schär czekając na samochód techniczny napił się z bidonu i rzucił go stojącym przy drodze kibicom. Jak zdecydowało jury, było to niezgodne z nowymi przepisami UCI, przez co Szwajcar został zdyskwalifikowany.

Nie była to pierwsza dyskwalifikacja z powodu „śmiecenia” po wejściu nowych przepisów (1 kwietnia). Wczoraj z Gran Premio Miguel Indurain wykluczony został Kyle Murphy (Rally Cycling), ponieważ, jak mówił jego zespołowy kolega, Keegan Swirbul, przypadkowo wypadł mu żel.

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Luki
Luki

To Asgrena też powinni zdyskwalifikować bo 1km przed meta też wyrzucił bidon

Vojtek
Vojtek

Oby ten absurd skończył się jak najszybciej!

KLM
KLM

To niech kibice ustawiają się w strefach śmieciowych.

Nath
Nath

Van der Poel też swój wyrzucił

zbig Machander
zbig Machander

świecie mój,świecie…