Foto: CANYON//SRAM Racing

Trzy Polki wystartują w tegorocznej edycji Ronde van Vlaanderen kobiet.

Podobnie jak w przypadku Ronde van Vlaanderen mężczyzn, w rywalizacji kobiet zobaczymy trzy Polki – Katarzynę Niewiadomą (Canyon SRAM Racing), Annę Plichtę (Lotto Soudal Ladies) oraz aktualną mistrzynię Polski ze startu wspólnego – Martę Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling).

Do tej pory najlepiej prezentowała się Niewiadoma, która finiszowała na drugiej pozycji w Dwars door Vlaanderen, a także kończyła w czołówce Strade Bianche i Trofeo Alfredo Binda. Zawodniczka Canyon SRAM Racing ma też największe doświadczenie we “Flandryjskiej Piękności” – startowała w tym wyścigu ośmiokrotnie, trzy razy zajmowała miejsce w czołowej dziesiątce. Dla Marty Lach będzie to debiut w Ronde van Vlaanderen, natomiast Anna Plichta jechała w tym wyścigu raz – w 2016 roku.

Oprócz Polek, warto zwrócić uwagę na takie zawodniczki, jak mistrzyni świata Anna van der Breggen, Chantal van den Broek-Blaak (SD Worx), Annemiek van Vleuten (Movistar Team), Elisa Longo Borghini, Ellen van Dijk, Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo), Lotte Kopecky (Liv Racing), Marianne Vos (Team Jumbo-Visma) czy Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope)

Transmisję z wyścigu kobiet będzie można oglądać w Eurosporcie 1 od 16:45.

Lista startowa Ronde van Vlaanderen kobiet 2021:

  1. SD Worx

        1 VAN DEN BROEK-BLAAK Chantal

2 VAN DER BREGGEN Anna

3 D’HOORE Jolien

4 PIETERS Amy

5 VOLLERING Demi

6 MAJERUS Christine

DS SEEHAFER Jack

  1. Alé BTC Ljubljana

11 BASTIANELLI Marta

12 BOOGAARD Maaike

13 BUJAK Eugenia

14 GUDERZO Tatiana

15 REUSSER Marlen

16 TOMASI Laura

DS LACQUANITI Fortunato

  1. Canyon SRAM Racing

        21 NIEWIADOMA Katarzyna

22 RYAN Alexis

23 BARNES Alice

24 BARNES Hannah

25 CROMWELL Tiffany

26 KLEIN Lisa

DS WERNER Jörg

  1. FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope

        31 LUDWIG Cecilie Uttrup

32 CAVALLI Marta

33 CHAPMAN Brodie

34 DUVAL Eugénie

35 FAHLIN Emilia

36 GROSSETÊTE Maëlle

DS MAIRE Nicolas

  1. Liv Racing

41 KOPECKY Lotte

42 DEMEY Valerie

43 BERTIZZOLO Sofia

44 JACKSON Alison

45 KOREVAAR Jeanne

46 PALADIN Soraya

DS BOOM Lars

  1. Movistar Team

51 VAN VLEUTEN Annemiek

52 BIANNIC Aude

53 ERIĆ Jelena

54 NORSGAARD Emma

55 THOMAS Leah

56 GUARISCHI Barbara

DS LASTRAS Pablo

  1. Team BikeExchange

61 BROWN Grace

62 CAMPBELL Teniel

63 FIDANZA Arianna

64 ROY Sarah

65 SPRATT Amanda

66 TENNIGLO Moniek

DS VESTBY Martin

  1. Team DSM

71 MACKAIJ Floortje

72 ANDERSEN Susanne

73 KIRCHMANN Leah

74 KOCH Franziska

75 LABOUS Juliette

76 LIPPERT Liane

DS TIMMER Albert

  1. Trek-Segafredo Women

81 VAN DIJK Ellen

82 DEIGNAN Elizabeth

83 CORDON-RAGOT Audrey

84 LONGO BORGHINI Elisa

85 BRAND Lucinda

DS TEUTENBERG Ina-Yoko

  1. Team Jumbo-Visma Women

91 VOS Marianne

92 HENDERSON Anna

93 KASPER Romy

94 KOSTER Anouska

95 MARKUS Riejanne

96 SWINKELS Karlijn

DS DECROIX Lieselot

  1. Ceratizit-WNT Pro Cycling

101 BRENNAUER Lisa

102 HAMMES Kathrin

103 CONFALONIERI Maria Giulia

        104 LACH Marta

105 LETH Julie

106 TEUTENBERG Lea Lin

DS SMALL Carmen

  1. Lotto Soudal Ladies

111 VANDENBULCKE Jesse

112 BRAAM Danique

113 MEERTENS Lone

114 NILSSON Hanna

115 PARKINSON Abby-Mae

        116 PLICHTA Anna

DS DOM Annelies

  1. Parkhotel Valkenburg

121 BREDEWOLD Mischa

122 GERRITSE Femke

123 MARKUS Femke

124 NOOIJEN Lieke

125 RAAIJMAKERS Marit

126 VAN ROOIJEN Sofie

DS FAES Bart

  1. Team TIBCO – SVB

131 STEPHENS Lauren

132 BUURMAN Eva

133 FAULKNER Kristen

134 GIGANTE Sarah

135 KESSLER Nina

136 YONAMINE Eri

DS HEDDERMAN Rachel

  1. Valcar – Travel & Service

141 BALSAMO Elisa

142 CONSONNI Chiara

143 GUAZZINI Vittoria

144 PERSICO Silvia

145 PIRRONE Elena

146 SANGUINETI Ilaria

DS ARZENI Davide

  1. Plantur-Pura

151 KASTELIJN Yara

152 BAKKER Manon

153 CANT Sanne

154 ALVARADO Ceylin del Carmen

155 VAN ALPHEN Aniek

156 VAN DER HEIJDEN Inge

DS VAN DE VIJVER Heidi

  1. Bingoal Casino – Chevalmeire Cycling Team

161 GHEKIERE Justine

162 VAN DEN STEEN Kelly

163 DE JONG Thalita

164 JONGERIUS Claudia

165 VAN GOGH Natalie

166 SLIK Rozanne

DS WIJNANT Davy

  1. Doltcini – Van Eyck Sport

        171 BERTEAU Victoire

172 SCHWEINBERGER Christina

173 SCHWEINBERGER Kathrin

174 STEIGENGA Nicole

175 VAN EYNDE Fien

176 AERNOUTS Amber

  1. Multum Accountants Ladies Cycling Team

181 DE SMEDT Marijke

182 DELBAERE Fien

183 DUYCK Ann-Sophie

184 VAN DER WOLF Rosalie

185 VAN HOUTUM Céline

186 WATERREUS Kylie

DS BAEYENS Gert

  1. Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano

191 BALEIŠYTĖ Olivija

192 BORGHESI Giada

193 BORGHESI Letizia

194 ČEŠULIENĖ Inga

195 LELEIVYTĖ Rasa

196 SERNISSI Gemma

DS FERRARI Matteo

  1. Drops – Le Col s/b TEMPUR.

201 CHRISTMAS Dani

202 BENNETT Elizabeth

203 MOBERG Emilie

204 PENTON Sara

205 VAN ‘T GELOOF Marjolein

206 VAN DER DUIN Maike

DS MARCHE Shara

  1. Team Coop – Hitec Products

        211 ANDERSSON Caroline

212 GASKJENN Ingvild

213 LUTRO Amalie

214 KRÖGER Mieke

215 MOHR Mari Hole

216 YSLAND Anne Dorthe

DS HATTELAND LIMA Tone

  1. A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team

221 SIERRA Arlenis

222 MILIAEVA Mariia

223 NOVOLODSKAIA Maria

224 RAGUSA Katia

225 SALAZAR Lizbeth Yareli

226 SPEROTTO Maria Vittoria

DS KRAVCHENKO Vadim

  1. Massi – Tactic Women Team

231 HEINE Vita

232 BENITO Mireia

233 COLJÉ Maaike

234 ESPÍNOLA Agua Marina

235 KERN Špela

236 TRIAS Mireia

DS GONZALEZ PASCUAL Angel

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments