Tord Gudmestad (Team Coop) zwyciężył w jednodniowym wyścigu GP Rhodes w Grecji. Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) był 10.

Druga część drużyny Mazowsze Serce Polski Cycling Team rywalizowała dziś w jednodniowym wyścigu Rhodes GP. Trasa mierzyła 187-kilometrów i prowadziła wokół greckiej wyspy Rodos. Organizatorzy zaplanowali trzy podjazdy, jednak ostatnie 40 kilometrów było płaskie.

Poza zawodnikami Dariusza Banaszka (Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Marceli Bogusławski, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek, Adam Stachowiak), w wyścigu startowali Michał Gałka (Maloja Pushbikers) i Wojciech Pszczolarski (Tufo – Pardus Prostejov).

Po starcie od głównej grupy oderwali się Christian Koch (Team Lotto – Kern Haus) i Moran Vermeulen (Team Felbermayr – Simplon Wels). Duet wypracował sobie ponad 3 minuty przewagi przed pierwszą wspinaczką, jednak mimo tego został doścignięty. Długi podjazd podzielił peleton – w pierwszej grupie zostało około 70 zawodników.

Po zjeździe z pierwszego wzniesienia zaatakował Matthias Mangertseder (Team Felbermayr – Simplon Wels), ale zdołał utrzymać się przed pędzącym peletonem do około 130. kilometra. Następnie wykrystalizowała się 11-osobowa ucieczka z Pawłem Bernasem z Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Na około 20 kilometrów do mety nastąpiło przegrupowanie.

Czołową grupę tworzyło 24 zawodników. W tym gronie znaleźli się między innymi Bernas oraz jego zespołowy kolega, Jakub Kaczmarek. Zawodnicy jechali około minutę przed peletonem. Główna grupa nie zdołała dogonić uciekinierów i to między nimi rozstrzygnęły się losy zwycięstwa. W sprincie najszybszy był Tord Gudmestad, który wyprzedził Filippo Fiorellego (Bardiani-CSF-Faizane) i Stana van Trichta (SEG Racing Academy). Na siódmym miejscu finiszował Jakub Kaczmarek.