fot. Paris-Roubaix

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała o przeniesieniu tegorocznych edycji Paryż-Roubaix mężczyzn i kobiet na październik.

Ciemne chmury zbierały się nad “Piekłem Północy” od kilku tygodni. Dziś Międzynarodowa Unia Kolarska potwierdziła, że wyścigi mężczyzn i kobiet nie odbędą się w niedzielę 11 kwietnia. Jest to spowodowane ciężką sytuacją epidemiologiczną we Francji.

Oba wyścigi zostały przełożone na weekend 2-3 października tego roku – zmagania kobiet planowo mają odbyć się w sobotę, natomiast mężczyźni powalczą w Paryż-Roubaix dzień później. Tydzień przed “Piekłem Północy” we Flandrii odbędą się Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym.

– Dla UCI i całej kolarskiej społeczności było bardzo ważne, żeby oba wyścigi odbyły się w 2021 roku i jestem szczęśliwy, że udało się znaleźć termin odpowiadający wszystkim zainteresowanym. Paryż-Roubaix to jeden z monumentów w kalendarzu UCI WorldTour, natomiast Paryż-Roubaix Kobiet odbędzie się w tym roku po raz pierwszy jako część kalendarza UCI Women’s WorldTour. W związku z tym konieczne było znalezienie odpowiedniego terminu z uwzględnieniem statusu tego mitycznego wydarzenia, tak bardzo cenionego przez kolarzy, kibiców, a także kolarki, które oczekują na inauguracyjną edycję kobiecego wyścigu

– mówił David Lappartrient cytowany w komunikacie prasowym UCI.

Ubiegłoroczna edycja Paryż-Roubaix nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments