fot. Photonews

Steff Cras z drużyny Lotto-Soudal, który ścigał się w wyścigu Volta a Catalunya, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. To już kolejny przypadek zakażenia w peletonie w ostatnich dniach. 

W niedzielę rano, czyli w dniu kiedy w Wyścigu dookoła Katalonii rozgrywano ostatni etap, Cras gorzej się poczuł i miał podwyższoną temperaturę. W związku z tym jemu oraz osobom, które miały z nim bliski kontakt wykonano testy PCR. Jego wynik jest pozytywny, zaś pozostałych negatywny. W rezultacie Steff Cras pozostaje w Hiszpanii na izolacji.

– Cras oraz ci, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt zostali natychmiast odizolowani. W tej chwili czuje się dobrze, ponownie nie ma żadnych objawów. Drużyna Lotto-Soudal będzie kontynuowała badania kolarzy i pracowników, zgodnie z istniejącym protokołem Covid-19

– poinformowała drużyna Lotto-Soudal.

Przypomnijmy, że przed wyścigiem w Katalonii ze startu zrezygnowała drużyna Alpecin-Fenix, w której wirusem Covid-19 zakaziło się trzech członków obsługi. Z kolei hiszpańska drużyna Equipo Kern Pharma wycofała się po czwartym etapie w wyniku zakażenia dwóch zawodników.

Jednak wyścig Volta a Catalunya nie jest jedynym, którego dotknęły zakażenia nowym wirusem. Inny kolarz Lotto-Soudal Harry Sweeny zachorował przed wyścigiem Bruges-De Panne, natomiast w wyścigu Gandawa-Wevelgem nie mogły wystartować Trek-Segafredo i BORA-hansgrohe. Trek z powodu zakażeń wśród tak zwanego staff, zaś BORA z uwagi na konsekwencje zakażenia Matta Wallsa przed wyścigiem E3 Saxo Bank Classic.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments