fot. Cofidis, solutions Credits

Zwykle tego dnia Elia Viviani startował w Gandawa-Wevelgem. Tym razem Włoch odpuścił jeden ze swoich ulubionych wyścigów, ale chyba nie żałuje – po długich miesiącach oczekiwania w końcu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w barwach Cofidisu.

Trasa francuskiego wyścigu nieco przypominała tę znaną z belgijskiego klasyku. Na trasie znalazły się liczne pagórki, ale mimo to sprinterzy, których na liście startowej nie brakowało (znaleźli się na niej m.in. Viviani, Marc Sarreau czy Pierre Barbier) nie byli bez szans. Z pewnymi nadziejami do wyścigu przystępował także nasz reprezentant – Stanisław Aniołkowski.

Ucieczkę dnia stworzyła trójka w składzie: Clement Carisey (Delko), Alexis Brunel (Groupama-FDJ) i Alexis Gougeard (Ag2r Citroen Team). Jadący w niej kolarze wytrzymali z przodu do 30 kilometra przed metą – później mieliśmy do czynienia z kilkoma mniej lub bardziej obiecującymi atakami, jednak gdy na czterysta metrów przed metą dogoniona została grupka, w której jechał m.in. Benoit Cosnefroy, można było być pewnym, że wszystko zakończy się finiszem z większej grupki.

Tak też się stało, ale niestety w sprincie nie udało się wziąć udziału Stanisławowi Aniołkowskiemu, który w końcówce został zamknięty i nie był w stanie nawet załapać się do czołowej “10” (zajął 14. miejsce). Dużo lepiej poszło Elii Vivianiemu. Włoch stosunkowo wcześnie zdecydował się na finisz, ale wytrzymał do samego końca i nikt nie był w stanie odebrać mu upragnionej wygranej. Niemal równe 3 lata temu zawodnik Cofidisu płakał po tym, jak na finiszu Gandawa-Wevelgem przegrał z Peterem Saganem, dziś mógł się cieszyć z pierwszego od dawna zwycięstwa. Zapewne ma nadzieję na to, że na kolejne nie będzie musiał czekać równie długo.

1 VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits 04:43:35
2 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
3 BARBIER Pierre DELKO ,,
4 GODON Dorian AG2R Citroën Team ,,
5 SARREAU Marc AG2R Citroën Team ,,
6 VOGEL Alex Swiss Racing Academy ,,
7 BOSTOCK Matthew Canyon dhb SunGod ,,
8 BOUDAT Thomas Team Arkéa Samsic ,,
9 CARDIS Romain St Michel – Auber93 ,,
10 MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
11 LAMMERTINK Maurits Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
12 COTÉ Pier-André Rally Cycling ,,
13 BONIFAZIO Niccolò Team Total Direct Energie ,,
14 ANIOŁKOWSKI Stanisław Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
15 TESSON Jason St Michel – Auber93 ,,
16 EZQUERRA Jesús Burgos-BH ,,
17 KOWALSKI Dylan Xelliss – Roubaix Lille Métropole ,,
18 KONGSTAD Tobias Riwal Cycling Team ,,
19 HANSEN Jesper Riwal Cycling Team ,,
20 LEVEAU Jérémy Xelliss – Roubaix Lille Métropole ,,
21 SIMON Julien Team Total Direct Energie ,,
22 NAESEN Lawrence AG2R Citroën Team ,,
23 DE WITTE Mathias Xelliss – Roubaix Lille Métropole ,,
24 MOZZATO Luca B&B Hotels p/b KTM ,,
25 FUENTES Ángel Burgos-BH ,,
26 JERMAN Žiga Androni Giocattoli – Sidermec ,,
27 VAN UDEN Casper Development Team DSM ,,
28 JULLIEN Anthony AG2R Citroën Team ,,
29 STEWART Jake Groupama – FDJ ,,
30 ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
31 KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
32 RUEGG Lukas Swiss Racing Academy ,,
33 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
34 URRUTY Maxime Xelliss – Roubaix Lille Métropole ,,
35 REYNDERS Jens Sport Vlaanderen – Baloise ,,
36 PETERS Nans AG2R Citroën Team ,,
37 SCHIR Théry Swiss Racing Academy ,,
38 BASSETT Stephen Rally Cycling ,,
39 BERTHET Clément DELKO ,,
40 ROLLAND Pierre B&B Hotels p/b KTM ,,
41 BARRENETXEA Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
42 SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits ,,
43 TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team ,,
44 WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
45 ERIKSSON Lucas Riwal Cycling Team ,,
46 REINDERS Elmar Riwal Cycling Team ,,
47 GHIRMAY HAILU Biniam DELKO ,,
48 ANACONA Winner Team Arkéa Samsic ,,
49 FERRON Valentin Team Total Direct Energie ,,
50 PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
51 DELACROIX Theo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
52 PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
53 CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
54 BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA 00:10
55 HEINSCHKE Leon Development Team DSM ,,
56 ANTOMARCHI Julien Xelliss – Roubaix Lille Métropole 00:12
57 BARTHE Cyril B&B Hotels p/b KTM ,,
58 GESCHKE Simon Cofidis, Solutions Crédits ,,
59 GENIEZ Alexandre Team Total Direct Energie ,,
60 DE ROSSI Lucas DELKO ,,
61 IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA 00:15
62 COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team ,,
63 THIÈRY Cyrille Swiss Racing Academy ,,
64 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas DELKO 00:16
65 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
66 ASKEY Lewis Groupama – FDJ ,,
67 REZA Kévin B&B Hotels p/b KTM 00:20
68 PAASSCHENS Mathijs Bingoal Pauwels Sauces WB 00:31
69 TOWNSEND Rory Canyon dhb SunGod 00:50
70 MARTÍN Sergio Roman Caja Rural – Seguros RGA ,,
71 QUINTANA Dayer Team Arkéa Samsic ,,
72 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 00:52
73 PAJUR Markus Team Arkéa Samsic ,,
74 SEIGLE Romain Groupama – FDJ 01:16
75 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 01:25
76 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 01:38
77 SCOTT Jacob Canyon dhb SunGod 01:57
78 OSORIO Juan Felipe Burgos-BH 02:14
79 CANTÓN Isaac Burgos-BH ,,
80 URIANSTAD Martin Uno-X Pro Cycling Team ,,
81 ÄRM Rait Groupama – FDJ ,,
82 ÁVILA Edwin Burgos-BH ,,
83 SCHULTZ Jesper Riwal Cycling Team ,,
84 DE WINTER Ludwig Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
85 SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team ,,
86 BROWN Jim Canyon dhb SunGod ,,
87 VALLÉE Boris Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
88 LEROUX Samuel Xelliss – Roubaix Lille Métropole ,,
89 DE VOS Adam Rally Cycling ,,
90 DE KETELE Kenny Sport Vlaanderen – Baloise ,,
91 DE PLUS Jasper Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
92 MARCHIORI Leonardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
93 FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits ,,
94 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
95 GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA ,,
96 DAVY Clément Groupama – FDJ ,,
97 NABERMAN Tim Development Team DSM ,,
98 CARISEY Clément DELKO ,,
99 MANZIN Lorrenzo Team Total Direct Energie ,,
100 VENNER Quentin Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
101 OURSELIN Paul Team Total Direct Energie ,,
102 REINDERINK Pepijn Development Team DSM ,,
103 GAILLARD Marlon Team Total Direct Energie ,,
104 FERASSE Thibault B&B Hotels p/b KTM ,,
105 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
106 HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
107 WÆRENSKJOLD Søren Uno-X Pro Cycling Team 03:03
108 DAL-CIN Matteo Rally Cycling 03:37
109 BRUNEL Alexys Groupama – FDJ 03:38
110 HIVERT Jonathan B&B Hotels p/b KTM ,,
111 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 03:57
112 SHEFFIELD Magnus Rally Cycling 04:22
113 TAGLIANI Filippo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
114 GOUGEARD Alexis AG2R Citroën Team 04:25
115 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team ,,
116 JENSEN August DELKO ,,
117 LAFAY Victor Cofidis, Solutions Crédits ,,
118 MÜLLER Reto Swiss Racing Academy ,,
119 REUTIMANN Mathias Swiss Racing Academy ,,
120 SKAARSETH Iver Uno-X Pro Cycling Team ,,
121 CARPENTER Robin Rally Cycling 05:06
122 HARDY Romain Team Arkéa Samsic 06:02
123 QUAADE Rasmus Riwal Cycling Team ,,
124 MAGNUSSON Kim Riwal Cycling Team ,,
125 PENHOET Paul Groupama – FDJ 06:32
126 VIEL Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
127 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
128 MOLENAAR Alex Burgos-BH ,,
129 SCOTT Robert Canyon dhb SunGod ,,
130 ETXEBERRIA Josu Caja Rural – Seguros RGA 08:34
131 KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team ,,
132 LEIJNSE Enzo Development Team DSM ,,
133 BALFOUR Stuart Swiss Racing Academy ,,
134 DE PESTEL Sander Sport Vlaanderen – Baloise ,,
135 CHEVALIER Maxime B&B Hotels p/b KTM 09:19
136 HULGAARD Morten Uno-X Pro Cycling Team ,,
137 GUERNALEC Thibault Team Arkéa Samsic 09:27
138 WOOD Reece Canyon dhb SunGod 09:35
139 ORONTE Emerson Rally Cycling 10:57
140 CLAYTON Damien Canyon dhb SunGod ,,
141 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise 14:32
142 ANDRESEN Tobias Lund Development Team DSM 21:13
DNF SWIRBUL Keegan Rally Cycling
DNF VERMEULEN Emiel Xelliss – Roubaix Lille Métropole
DNF PELIKÁN János Androni Giocattoli – Sidermec
DNF RAJOVIĆ Dušan DELKO
DNF MERTENS Julian Sport Vlaanderen – Baloise
DNF PICOUX Maximilien Xelliss – Roubaix Lille Métropole
DNF ONLEY Oscar Development Team DSM
DNF MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNF APERS Ruben Sport Vlaanderen – Baloise
DNF BLEIER Baptiste St Michel – Auber93
DNF BITTNER Pavel Development Team DSM
DNF PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team
DNF COUSIN Jérôme Team Total Direct Energie
DNF LOUVET Louis St Michel – Auber93
DNF VAN DER LIJKE Nick Riwal Cycling Team
DNF VAN DEN BERG Lars Groupama – FDJ
DNF LANGELLOTTI Victor Burgos-BH
DNF VERCAMST Wesley Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF TENNANT Andrew Canyon dhb SunGod
DNF BAGIOLI Nicola B&B Hotels p/b KTM
OTL VOISARD Yannis Swiss Racing Academy ,,
1008 BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic ,,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments