fot. Israel Start-Up Nation

Mads Würtz Schmidt (Israel Start-Up Nation) zwyciężył na szóstym etapie Tirreno-Adriatico. Duńczyk był najszybszy w 5-osobowym sprincie, w którym brali udział dzisiejsi uciekinierzy.

Szósty etap tegorocznej edycji Tirreno-Adriatico mierzył 169 kilometrów i był lekko pofałdowany. Na trasie zlokalizowana była jedna górska premia – Monte San Giusto (2,9 km; 5,2%) i jedna lotna – w Lido di Fermo, na ponad 30 kilometrów do mety.

fot. procyclingstats.com

Po starcie od grupy próbowała odjechać 11-osobowa grupka, w której znaleźli się między innymi Fabio Felline (Astana – Premier Tech), Patrick Konrad (BORA-hansgrohe) i Tosh van der Sande (Lotto Soudal), jednak po kilku kilometrach ich akcja się zakończyła.

Na około 20 kilometrów po starcie, z głównej grupy zaatakowało sześciu kolarzy – Emils Liepins (Trek-Segafredo), Nelson Oliveira (Movistar Team),Brent Van Moer (Lotto Soudal), Mads Würtz Schmidt (Israel Start-Up Nation), Jan Bakelants (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) i Simone Velasco (Gazprom – RusVelo).

Uciekinierzy dość szybko wypracowali sobie 6-minutową przewagę, którą utrzymywali przez kilkadziesiąt kilometrów. Na górskiej premii zwyciężył Mads Würtz Schmidt, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszego górala. Pozwoli mu to wystartować do jutrzejszego etapu w zielonej koszulce.

Za sprawą pracy kolarzy UAE-Team Emirates i Alpecin-Fenix na 35 kilometrów do mety przewaga uciekinierów wynosiła około 3 minut. Współpraca w głównej grupie nie układała się najlepiej i szanse na zwycięstwo jednego z harcowników były coraz większe. 20 kilometrów przed metą, gdy peleton jechał 2,5 minuty za odjazdem, zaatakował Stefan Küng (Groupama – FDJ), jednak jego akcja nie trwała długo.

W międzyczasie upadki zaliczyli Simon Carr (EF Education – NIPPO) i Mikel Landa (Bahrain – Victorious). Hiszpan zajmujący w generalce trzecią pozycję, z pomocą swoich kolegów, szybko wrócił do peletonu.

10 kilometrów przed metą strata głównej grupy wynosiła dwie minuty i było już pewne, że losy etapu rozstrzygną między sobą uciekinierzy. Z peletonu ataków próbowali jeszcze Natnael Tesfatsion (Androni Giocattoli – Sidermec) i Kevin Geniets (Groupama – FDJ), jednak zakończyły się one fiaskiem. W międzyczasie z ucieczki odpadł szybki Emils Liepins.

O zwycięstwie etapowym zadecydował 5-osobowy finisz, w którym najszybszy był Mads Würtz Schmidt z Israel Start-Up Nation. Duńczyk finiszował przed Brentem Van Moerem i Simone Velasco. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates).

Wyniki 6. etapu Tirreno-Adriatico 2021:

01 Mads Würtz Schmidt Israel Start-Up Nation 03:42:09
02 Brent Van Moer Lotto Soudal + 00
03 Simone Velasco Gazprom-RusVelo + 00
04 Jan Bakelants Intermarché-Wanty-Gobert + 00
05 Nelson Oliveira Movistar Team + 00
06 Emils Liepins Trek-Segafredo + 25
07 Tim Merlier Alpecin-Fenix + 01:09
08 Davide Ballerini Deceuninck-Quick Step + 01:09
09 Elia Viviani Cofidis + 01:09
10 Max Kanter Team DSM + 01:09
11 Hugo Hofstetter Israel Start-Up Nation + 01:09
12 Andrea Vendrame AG2R Citroën Team + 01:09
13 Wout Van Aert Jumbo-Visma + 01:09
14 Peter Sagan BORA-hansgrohe + 01:09
15 Quinn Simmons Trek-Segafredo + 01:09
16 Ivo Oliveira UAE Team Emirates + 01:09
17 Andrea Pasqualon Intermarché-Wanty-Gobert + 01:09
18 Vincenzo Albanese EOLO-KOMETA + 01:09
19 Fred Wright Bahrain Victorious + 01:09
20 Lorrenzo Manzin Total Direct Energie + 01:09
21 Valentin Madouas Groupama-FDJ + 01:09
22 Hugo Houle Astana-Premier Tech + 01:09
23 Joao Almeida Deceuninck-Quick Step + 01:09
24 Tosh Van der Sande Lotto Soudal + 01:09
25 Tadej Pogacar UAE Team Emirates + 01:09
26 Davide Cimolai Israel Start-Up Nation + 01:09
27 Marc Soler Movistar Team + 01:09
28 Daniel Oss BORA-hansgrohe + 01:09
29 Pieter Vanspeybrouck Intermarché-Wanty-Gobert + 01:09
30 Tobias Foss Jumbo-Visma + 01:09
31 Jasper De Buyst Lotto Soudal + 01:09
32 Fabio Felline Astana-Premier Tech + 01:09
33 Sergio Higuita EF Education-NIPPO + 01:09
34 Matteo Fabbro BORA-hansgrohe + 01:09
35 Jan Polanc UAE Team Emirates + 01:09
36 Tim Wellens Lotto Soudal + 01:09
37 Davide Formolo UAE Team Emirates + 01:09
38 Matteo Malucelli Androni Giocattoli-Sidermec + 01:09
39 Nairo Quintana Arkéa-Samsic + 01:09
40 Victor De La Parte Total Direct Energie + 01:09
41 Timo Roosen Jumbo-Visma + 01:09
42 Mikel Landa Bahrain Victorious + 01:09
43 Gorka Izagirre Astana-Premier Tech + 01:09
44 Michał Kwiatkowski INEOS Grenadiers + 01:09
45 Egan Bernal INEOS Grenadiers + 01:09
46 Joris Nieuwenhuis Team DSM + 01:09
47 Eduardo Sepulveda Androni Giocattoli-Sidermec + 01:09
48 Dario Cataldo Movistar Team + 01:09
49 Toms Skujins Trek-Segafredo + 01:09
50 Greg Van Avermaet AG2R Citroën Team + 01:09
51 Vincenzo Nibali Trek-Segafredo + 01:09
52 Rudy Molard Groupama-FDJ + 01:09
53 Michael Schär AG2R Citroën Team + 01:09
54 Damiano Caruso Bahrain Victorious + 01:09
55 Lorenzo Rota Intermarché-Wanty-Gobert + 01:09
56 Davide Villella Movistar Team + 01:09
57 Romain Bardet Team DSM + 01:09
58 Nathan Van Hooydonck Jumbo-Visma + 01:09
59 Robert Stannard Team BikeExchange + 01:09
60 Jakob Fuglsang Astana-Premier Tech + 01:09
61 Jack Bauer Team BikeExchange + 01:09
62 Petr Vakoc Alpecin-Fenix + 01:09
63 Cristian Rodriguez Total Direct Energie + 01:09
64 Patrick Konrad BORA-hansgrohe + 01:09
65 Luka Mezgec Team BikeExchange + 01:09
66 Giovanni Aleotti BORA-hansgrohe + 01:09
67 Łukasz Owsian Arkéa-Samsic + 01:09
68 Lawrence Warbasse AG2R Citroën Team + 01:09
69 Julien Simon Total Direct Energie + 01:09
70 Michael Hepburn Team BikeExchange + 01:09
71 Nans Peters AG2R Citroën Team + 01:09
72 Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 01:09
73 Thomas Boudat Arkéa-Samsic + 01:09
74 Alex Aranburu Astana-Premier Tech + 01:09
75 Simon Yates Team BikeExchange + 01:09
76 Emil Vinjebo Qhubeka ASSOS + 01:09
77 Alessandro Bisolti Androni Giocattoli-Sidermec + 01:09
78 Pavel Kochetkov Gazprom-RusVelo + 01:09
79 Fernando Gaviria UAE Team Emirates + 01:09
80 Andrey Zeits Team BikeExchange + 01:09
81 Pavel Sivakov INEOS Grenadiers + 01:09
82 Roman Kreuziger Gazprom-RusVelo + 01:09
83 Ilnur Zakarin Gazprom-RusVelo + 01:09
84 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec + 01:09
85 Kasper Asgreen Deceuninck-Quick Step + 01:09
86 Geoffrey Bouchard AG2R Citroën Team + 01:09
87 Giulio Ciccone Trek-Segafredo + 01:09
88 Maximiliano Richeze UAE Team Emirates + 01:09
89 Thibaut Pinot Groupama-FDJ + 01:09
90 Domenico Pozzovivo Qhubeka ASSOS + 01:09
91 Salvatore Puccio INEOS Grenadiers + 01:09
92 Marcus Burghardt BORA-hansgrohe + 01:09
93 Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix + 01:09
94 Robert Gesink Jumbo-Visma + 01:09
95 Alessandro De Marchi Israel Start-Up Nation + 01:09
96 Gonzalo Serrano Movistar Team + 01:09
97 Gianni Vermeersch Alpecin-Fenix + 01:09
98 Loic Vliegen Intermarché-Wanty-Gobert + 01:09
99 Daniel Muñoz Androni Giocattoli-Sidermec + 01:09
100 Guillaume Boivin Israel Start-Up Nation + 01:09
101 Alejandro Ropero EOLO-KOMETA + 01:09
102 Guy Niv Israel Start-Up Nation + 01:09
103 Chris Hamilton Team DSM + 01:09
104 Christopher Juul-Jensen Team BikeExchange + 01:09
105 Jan Hirt Intermarché-Wanty-Gobert + 01:09
106 Niccolo Bonifazio Total Direct Energie + 01:30
107 Maciej Bodnar BORA-hansgrohe + 01:33
108 Fabio Sabatini Cofidis + 01:37
109 Adrien Petit Total Direct Energie + 01:39
110 Edoardo Affini Jumbo-Visma + 01:40
111 Nico Denz Team DSM + 01:46
112 Martijn Tusveld Team DSM + 01:46
113 Nikias Arndt Team DSM + 01:46
114 Alberto Bettiol EF Education-NIPPO + 01:46
115 Kenneth Vanbilsen Cofidis + 01:52
116 Roger Kluge Lotto Soudal + 02:11
117 Natnael Tesfazion Androni Giocattoli-Sidermec + 02:50
118 Julian Alaphilippe Deceuninck-Quick Step + 02:50
119 Zdenek Stybar Deceuninck-Quick Step + 02:50
120 Niki Terpstra Total Direct Energie + 02:50
121 Rafał Majka UAE Team Emirates + 02:50
122 Stefan Küng Groupama-FDJ + 02:50
123 Geraint Thomas INEOS Grenadiers + 02:50
124 Kevin Ledanois Arkéa-Samsic + 02:50
125 Laurent Pichon Arkéa-Samsic + 02:50
126 Jenthe Biermans Israel Start-Up Nation + 02:50
127 Benjamin Thomas Groupama-FDJ + 02:50
128 Mark Christian EOLO-KOMETA + 02:50
129 Bert-Jan Lindeman Qhubeka ASSOS + 02:53
130 Dimitri Claeys Qhubeka ASSOS + 02:53
131 Aimé De Gendt Intermarché-Wanty-Gobert + 02:53
132 Sebastian Langeveld EF Education-NIPPO + 02:53
133 Jonathan Castroviejo INEOS Grenadiers + 03:09
134 Kevin Geniets Groupama-FDJ + 03:13
135 Thibault Guernalec Arkéa-Samsic + 03:13
136 Simon Clarke Qhubeka ASSOS + 03:25
137 Otto Vergaerde Alpecin-Fenix + 03:32
138 Manuele Boaro Astana-Premier Tech + 04:32
139 Tobias Ludvigsson Groupama-FDJ + 05:39
140 Ryan Mullen Trek-Segafredo + 05:39
141 Albert Torres Movistar Team + 05:39
142 Xandro Meurisse Alpecin-Fenix + 10:08
143 Frederik Frison Lotto Soudal + 10:08
144 Davide Bais EOLO-KOMETA + 10:08
145 Filippo Ganna INEOS Grenadiers + 10:08
146 Jan Tratnik Bahrain Victorious + 10:08
147 Pello Bilbao Bahrain Victorious + 10:31
148 Eros Capecchi Bahrain Victorious + 10:31
149 Mark Padun Bahrain Victorious + 10:31
150 Denis Nekrasov Gazprom-RusVelo + 10:31
151 Thomas Scully EF Education-NIPPO + 10:31
152 Lilian Calmejane AG2R Citroën Team + 10:31
153 Paul Martens Jumbo-Visma + 10:31
154 John Archibald EOLO-KOMETA + 10:31
155 Simon Pellaud Androni Giocattoli-Sidermec + 10:31
156 Samuele Rivi EOLO-KOMETA + 12:01
157 Diego Rosa Arkéa-Samsic + 12:01
158 Ivan Rovny Gazprom-RusVelo + 12:01
159 Attilio Viviani Cofidis + 12:01
160 Davide Martinelli Astana-Premier Tech + 12:01
161 Marco Canola Gazprom-RusVelo + 12:01
162 Simon Carr EF Education-NIPPO + 12:01
163 Alex Howes EF Education-NIPPO + 12:01
164 Matteo Moschetti Trek-Segafredo + 12:01
DNS Ivan Garcia Movistar Team
DNS Michael Gogl Qhubeka ASSOS
DNF Jempy Drucker Cofidis
DNF Alvaro Hodeg Deceuninck-Quick Step

Klasyfikacja generalna Tirreno-Adriatico 2021 po 6. etapie:

01 Tadej Pogacar UAE Team Emirates 26:24:59
02 Wout Van Aert Jumbo-Visma + 01:12
03 Mikel Landa Bahrain Victorious + 03:00
04 Egan Bernal INEOS Grenadiers + 03:30
05 Matteo Fabbro BORA-hansgrohe + 03:54
06 Tim Wellens Lotto Soudal + 04:30
07 Joao Almeida Deceuninck-Quick Step + 04:42
08 Romain Bardet Team DSM + 05:03
09 Vincenzo Nibali Trek-Segafredo + 05:54
10 Simon Yates Team BikeExchange + 06:58
11 Marc Soler Movistar Team + 07:13
12 Nairo Quintana Arkéa-Samsic + 08:46
13 Hugo Houle Astana-Premier Tech + 11:26
14 Fabio Felline Astana-Premier Tech + 11:55
15 Tobias Foss Jumbo-Visma + 12:15
16 Rudy Molard Groupama-FDJ + 13:08
17 Victor De La Parte Total Direct Energie + 13:34
18 Alessandro De Marchi Israel Start-Up Nation + 13:40
19 Davide Formolo UAE Team Emirates + 14:16
20 Pavel Sivakov INEOS Grenadiers + 14:23
21 Jakob Fuglsang Astana-Premier Tech + 14:41
22 Lorenzo Rota Intermarché-Wanty-Gobert + 15:36
23 Cristian Rodriguez Total Direct Energie + 15:49
24 Geoffrey Bouchard AG2R Citroën Team + 16:27
25 Giulio Ciccone Trek-Segafredo + 16:48
26 Geraint Thomas INEOS Grenadiers + 16:56
27 Patrick Konrad BORA-hansgrohe + 17:59
28 Chris Hamilton Team DSM + 18:43
29 Domenico Pozzovivo Qhubeka ASSOS + 18:54
30 Ilnur Zakarin Gazprom-RusVelo + 19:44
31 Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix + 20:08
32 Alex Aranburu Astana-Premier Tech + 20:20
33 Martijn Tusveld Team DSM + 21:06
34 Greg Van Avermaet AG2R Citroën Team + 21:21
35 Eduardo Sepulveda Androni Giocattoli-Sidermec + 21:27
36 Sergio Higuita EF Education-NIPPO + 21:42
37 Damiano Caruso Bahrain Victorious + 24:51
38 Gonzalo Serrano Movistar Team + 25:10
39 Jan Bakelants Intermarché-Wanty-Gobert + 25:25
40 Davide Villella Movistar Team + 25:32
41 Simon Carr EF Education-NIPPO + 25:41
42 Julian Alaphilippe Deceuninck-Quick Step + 26:03
43 Simon Clarke Qhubeka ASSOS + 28:01
44 Thibaut Pinot Groupama-FDJ + 28:02
45 Jasper De Buyst Lotto Soudal + 29:27
46 Giovanni Aleotti BORA-hansgrohe + 29:31
47 Natnael Tesfazion Androni Giocattoli-Sidermec + 29:49
48 Michael Schär AG2R Citroën Team + 29:57
49 Dario Cataldo Movistar Team + 30:57
50 Zdenek Stybar Deceuninck-Quick Step + 32:09
51 Gorka Izagirre Astana-Premier Tech + 32:25
52 Michał Kwiatkowski INEOS Grenadiers + 34:27
53 Julien Simon Total Direct Energie + 34:44
54 Jonathan Castroviejo INEOS Grenadiers + 34:55
55 Quinn Simmons Trek-Segafredo + 35:43
56 Valentin Madouas Groupama-FDJ + 35:46
57 Rafał Majka UAE Team Emirates + 36:23
58 Christopher Juul-Jensen Team BikeExchange + 36:25
59 Kasper Asgreen Deceuninck-Quick Step + 36:59
60 Lawrence Warbasse AG2R Citroën Team + 37:43
61 Pello Bilbao Bahrain Victorious + 37:47
62 Guy Niv Israel Start-Up Nation + 37:58
63 Robert Gesink Jumbo-Visma + 37:59
64 Benjamin Thomas Groupama-FDJ + 38:01
65 Robert Stannard Team BikeExchange + 38:45
66 Andrea Vendrame AG2R Citroën Team + 39:23
67 Hugo Hofstetter Israel Start-Up Nation + 39:30
68 Mads Würtz Schmidt Israel Start-Up Nation + 39:48
69 Daniel Oss BORA-hansgrohe + 40:10
70 Nelson Oliveira Movistar Team + 41:10
71 Łukasz Owsian Arkéa-Samsic + 41:26
72 Petr Vakoc Alpecin-Fenix + 42:34
73 Roman Kreuziger Gazprom-RusVelo + 42:53
74 Filippo Ganna INEOS Grenadiers + 42:54
75 Timo Roosen Jumbo-Visma + 42:57
76 Pavel Kochetkov Gazprom-RusVelo + 43:07
77 Daniel Muñoz Androni Giocattoli-Sidermec + 43:13
78 Andrey Zeits Team BikeExchange + 43:15
79 Loic Vliegen Intermarché-Wanty-Gobert + 43:34
80 Jan Polanc UAE Team Emirates + 43:49
81 Stefan Küng Groupama-FDJ + 43:56
82 Jan Hirt Intermarché-Wanty-Gobert + 44:05
83 Alejandro Ropero EOLO-KOMETA + 44:21
84 Toms Skujins Trek-Segafredo + 44:22
85 Andrea Pasqualon Intermarché-Wanty-Gobert + 45:57
86 Alberto Bettiol EF Education-NIPPO + 46:31
87 Davide Ballerini Deceuninck-Quick Step + 47:17
88 Gianni Vermeersch Alpecin-Fenix + 47:27
89 Luka Mezgec Team BikeExchange + 47:48
90 Kevin Ledanois Arkéa-Samsic + 48:03
91 Marcus Burghardt BORA-hansgrohe + 48:10
92 Thibault Guernalec Arkéa-Samsic + 48:38
93 Brent Van Moer Lotto Soudal + 48:56
94 Alessandro Bisolti Androni Giocattoli-Sidermec + 49:15
95 Joris Nieuwenhuis Team DSM + 49:17
96 Nathan Van Hooydonck Jumbo-Visma + 49:34
97 Emil Vinjebo Qhubeka ASSOS + 49:47
98 Manuele Boaro Astana-Premier Tech + 50:10
99 Nikias Arndt Team DSM + 50:20
100 Tobias Ludvigsson Groupama-FDJ + 50:56
101 Salvatore Puccio INEOS Grenadiers + 51:31
102 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec + 52:02
103 Fred Wright Bahrain Victorious + 52:46
104 Jenthe Biermans Israel Start-Up Nation + 52:49
105 Laurent Pichon Arkéa-Samsic + 53:22
106 Nans Peters AG2R Citroën Team + 53:23
107 Kevin Geniets Groupama-FDJ + 54:19
108 Emils Liepins Trek-Segafredo + 54:25
109 Xandro Meurisse Alpecin-Fenix + 54:30
110 Ivo Oliveira UAE Team Emirates + 54:33
111 Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 54:43
112 Simone Velasco Gazprom-RusVelo + 55:04
113 Adrien Petit Total Direct Energie + 55:31
114 Mark Christian EOLO-KOMETA + 55:35
115 Jack Bauer Team BikeExchange + 57:24
116 Dimitri Claeys Qhubeka ASSOS + 57:56
117 Tim Merlier Alpecin-Fenix + 57:58
118 Maciej Bodnar BORA-hansgrohe + 58:36
119 Niccolo Bonifazio Total Direct Energie + 59:08
120 Pieter Vanspeybrouck Intermarché-Wanty-Gobert + 59:15
121 Tosh Van der Sande Lotto Soudal + 01:01:23
122 Bert-Jan Lindeman Qhubeka ASSOS + 01:02:11
123 Lorrenzo Manzin Total Direct Energie + 01:02:20
124 Max Kanter Team DSM + 01:02:57
125 Eros Capecchi Bahrain Victorious + 01:03:14
126 Davide Cimolai Israel Start-Up Nation + 01:04:34
127 Denis Nekrasov Gazprom-RusVelo + 01:04:36
128 Mark Padun Bahrain Victorious + 01:05:05
129 Guillaume Boivin Israel Start-Up Nation + 01:05:15
130 Fernando Gaviria UAE Team Emirates + 01:05:16
131 Roger Kluge Lotto Soudal + 01:05:25
132 Marco Canola Gazprom-RusVelo + 01:05:29
133 Thomas Boudat Arkéa-Samsic + 01:05:39
134 Michael Hepburn Team BikeExchange + 01:05:55
135 Peter Sagan BORA-hansgrohe + 01:06:17
136 Otto Vergaerde Alpecin-Fenix + 01:06:22
137 Vincenzo Albanese EOLO-KOMETA + 01:06:32
138 Frederik Frison Lotto Soudal + 01:07:31
139 Kenneth Vanbilsen Cofidis + 01:07:51
140 Nico Denz Team DSM + 01:08:18
141 Matteo Malucelli Androni Giocattoli-Sidermec + 01:09:10
142 Ryan Mullen Trek-Segafredo + 01:09:45
143 Aimé De Gendt Intermarché-Wanty-Gobert + 01:10:03
144 Diego Rosa Arkéa-Samsic + 01:10:23
145 Maximiliano Richeze UAE Team Emirates + 01:10:49
146 Sebastian Langeveld EF Education-NIPPO + 01:11:15
147 Lilian Calmejane AG2R Citroën Team + 01:11:43
148 Albert Torres Movistar Team + 01:11:56
149 Niki Terpstra Total Direct Energie + 01:13:14
150 Edoardo Affini Jumbo-Visma + 01:13:31
151 Jan Tratnik Bahrain Victorious + 01:14:16
152 Elia Viviani Cofidis + 01:15:51
153 Simon Pellaud Androni Giocattoli-Sidermec + 01:16:24
154 Alex Howes EF Education-NIPPO + 01:17:08
155 John Archibald EOLO-KOMETA + 01:17:36
156 Thomas Scully EF Education-NIPPO + 01:18:26
157 Ivan Rovny Gazprom-RusVelo + 01:18:58
158 Davide Bais EOLO-KOMETA + 01:20:34
159 Davide Martinelli Astana-Premier Tech + 01:22:59
160 Paul Martens Jumbo-Visma + 01:24:00
161 Matteo Moschetti Trek-Segafredo + 01:29:04
162 Samuele Rivi EOLO-KOMETA + 01:31:07
163 Fabio Sabatini Cofidis + 01:32:22
164 Attilio Viviani Cofidis + 01:36:57

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments