fot. Mazowsze Serce Polski / Mario Stiehl

Ekipa Mazowsze Serce Polski Cycling Team otrzymała zaproszenia na kolejne cztery wyścigi, w tym dwa kategorii 2.1.

W ubiegłym sezonie drużyna Dariusza Banaszka zanotowała aż 13 zwycięstw w wyścigach rangi UCI i triumfowała w rankingu ekip kontynentalnych Europe Tour. Doceniają to organizatorzy wyścigów wyższych kategorii, którzy zapraszają mazowiecką drużynę na swoje imprezy.

Już w grudniu informowaliśmy, że zespół Dariusza Banaszka otrzymał „dzikie karty” na Tour of Denmark (2.Pro) i Tour de Hongrie (2.1). Niedawno organizatorzy kolejnego wyścigu kategorii 2.1 – Belgrade-Banjaluka (planowo ma odbyć się pod koniec kwietnia) – poinformowali, że i w tym sezonie kolarze w czerwonych strojach staną na jego starcie. W ubiegłorocznej edycji pierwsze miejsce zajął Jakub Kaczmarek, trzeci był Emanuel Piaskowy, a piąty Marek Rutkiewicz (Mazowsze Serce Polski Cycling Team).

Jak dowiedziała się nasza redakcja – ekipa z Mazowsza została też zaproszona na wyścig Sazka Tour (2.1). Czeska etapówka, która ma odbyć się w dniach 5-8 sierpnia, w tym tygodniu została dopisana do kalendarza UCI. Oprócz tego kolarze Dariusza Banaszka wezmą udział w duńskim Grand Prix Herning (1.2; 29 maja 2021), w którym wystartuje między innymi Uno-X Pro Cycling Team i Paris-Mantes (2.1; 25 kwietnia 2021).

Na te wyścigi przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Kolejnymi startami ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team będą słoweńskie jednodniówki – GP Slovenian Istria (21 marca) i GP Adria Mobil (28 marca).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments