fot. Israel Start-Up Nation

Doświadczony hiszpański góral Daniel Navarro podpisał właśnie kontrakt z hiszpańską drużyną z grona ProTeams – Burgos-BH do końca 2021 roku.

37-letni Navarro swoją karierę w zawodowym peletonie rozpoczynał dawno temu w 2005 roku w barwach zespołu Liberty Seguros – Würth Team. Najbardziej owocnym okresem w przygodzie Daniela Navarro z zawodowym peletonem były lata startów w ekipie Astana oraz Saxo Bank, gdzie Hiszpan był jednym z najważniejszych pomocników dla Alberto Contadora.

Zwycięzca etapu hiszpańskiej Vuelty z 2014 roku w ostatnim sezonie ścigał się w ekipie Israel Start-Up Nation, ale nie otrzymał on możliwości przedłużenia kontraktu. Pomocną dłoń Daniemu Navarro wyciągnął zespół Burgos-BH. Z otrzymanej szansy bardzo zadowolony jest sam 37-letni zawodnik.

Miałem okazję porozmawiać z kierownikiem zespołu Julio Andrésem Izquierdo i jestem entuzjastycznie nastawiony do całego projektu. Jestem zadowolony z otrzymanego kredytu zaufania. Myślę, że nadal jestem w stanie bardzo szybko jeździć na rowerze i chcę to pokazać. Moje odczucia treningowe są dobre. Dbam o siebie i jestem pewien, że nadal potrafię zaprezentować się na wysokim poziomie. Vuelta a Espãna rozpocznie się w tym roku w Burgos, co będzie bardzo szczególne dla całej drużyny

– mówił Daniel Navarro w rozmowie z biurem prasowym nowego zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments