Foto: Tour de l’Ain / Elise Chauveau

Organizatorzy kolejnego wyścigu odkryli karty. Dziś poznaliśmy trasę francuskiego Tour de l’Ain.

Kiedy przed rokiem ściganie na dobre wracało do życia, wyścig Tour de l’Ain przeżywał zdecydowanie najlepsze dni w swojej historii, ze względu na ogromne zainteresowanie kibiców. Tym razem oczy kibiców z pewnością nie będą aż tak dokładnie przyglądać się rywalizacji we Francji, lecz nie oznacza to, że walka nie będzie interesująca.

Wręcz przeciwnie! Podobnie jak przez ostatnie kilka lat, organizatorzy przygotowali bardzo interesującą trasę, która pozwoli kolarzom na stworzenie bardzo ciekawego widowiska.

Cała rywalizacja rozegra się w ostatnich 3 dniach lipca. Pierwszy etap do Bourg-en-Bresse stanie pod znakiem walki sprinterów. Drugiego dnia peleton będzie miał już do pokonania 4 górskie premie, lecz wszystko powinno zakończyć się finiszem z ograniczonego peletonu. Etap nr 3 to z kolei prawdziwa walka w Jurze, zakończona wspinaczką do Lelex Monts.

Przypomnijmy, że tytułu zgarniętego przed rokiem powinien bronić Primoz Roglic. Jest jednak mocno wątpliwe, by Słoweniec zaraz po zakończeniu Tour de France miał w planach start w wyścigu nieco niższej kategorii.

Etap 1, Parc des Oiseaux – Bourg-en-Bresse, 141 km, płasko

Etap 2, Lagnieu – Saint-Vulbas, 136 km, średnie góry

Etap 3, Izernore – Lelex Monts-Jura, 125 km, góry

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments