fot. Jumbo-Visma

Primož Roglič (Jumbo-Visma) wygrał siódmy królewski etap tegorocznego wyścigu Paryż-Nicea, umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Słoweniec złamał serce uciekającemu Gino Maderowi (Bahrain-Victorious), któremu do zwycięstwa etapowego zabrakło dosłownie kilkudziesięciu metrów.

W ubiegłym roku rozpędzająca się pandemia koronawirusa spowodowała, że to właśnie na górze Valdeblore La Colmiane zakończył się „wyścig ku słońcu”. Zwycięstwo etapowe odniósł Nairo Quintana, zaś prowadzenie w klasyfikacji generalnej brawurowo obronił Maximilian Schachmann.

W tym roku na kolarzy czeka jeszcze ostatni akt przedstawienia (ósmy etap), ale siódmy odcinek o długości 119,2 km z Le Broc do stacji narciarskiej Valdeblore La Colmiane zdecydowanie można mienić królewskim, choć skróconym w stosunku do pierwotnie zaplanowanej trasy. W pierwszej części rywalizacji do pokonania były trzy relatywnie wymagające premie górskie drugiej kategorii, zaś wisienkę na torcie stanowił podjazd Valdeblore La Colmiane pierwszej kategorii (16,3 km; 6,3%).

 

Na samym początku etapu skrystalizowała się interesująca ucieczka dnia licząca trzynastu zawodników: Neilson Powless (EF Education-Nippo), Andrey Amador, Laurens De Plus (Ineos Grenadiers), Alexey Lutsenko (Astana), Anthony Perez (Codidis), Julien Bernard, Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), David de la Cruz (UAE), Sam Bennett, Mattia Cataneo (Deceuninck-Quick-Step), Dylan Teuns oraz Gino Mader (Bahrain).

Najwyżej sklasyfikowanym w „generalce” spośród harcowników był Mattia Cataneo, który przed dzisiejszym etapem tracił do Primoža Rogliča 2 minuty i 1 sekundę. Ponadto znalazło się w niej kilku kandydatów do etapowego zwycięstwa jak chociażby Alexey Lutsenko, Dylan Teuns czy uciekający także wczoraj Kenny Elissonde.

Na nieoznaczonym podjeździe, na którym zaplanowano lotny finisz ucieczka miała już tylko nieco ponad minutę przewagi i zaczęła się dzielić. Odpadł między innymi lider klasyfikacji górskiej Anthony Perez (Cofidis). Tymczasem dobrą formą i determinacją dysponował Sam Bennett, który wygrał pierwszą lotną premię i dopisał do swojego konta 3 punkty.

Tuż przed właściwym podjazdem atakować próbowali Powless, Lutsenko oraz Bernard, ale nie zdołali odjechać. Na początku finałowej wspinaczki do grupetto dołączył wreszcie Sam Bennett. Wreszcie, bo zważywszy na to, że jest sprinterem dał popis wspaniałej i zadziornej jazdy na trudnym, górskim etapie wyścigu.

Warto również odnotować kraksę na zjeździe w ostatniej fazie etapu Cesare Benedettiego z drużyny BORA-hansgrohe, ale Włoch wrócił na rower i najprawdopodobniej poza kolarską „obcierką” nic poważnego mu się nie stało.

W pierwszej części podjazdu z czołówki zaatakował Lutsenko, za którym pojechali Powless, Elissonde i De La Cruz, jednak po kilku kilometrach Kazach trzymający się za nogę zaczął odpadać. Najprawdopodobniej złapały go skurcze. Tymczasem pierwszym, który zaatakował  z peletonu był obchodzący dzisiaj 35. urodziny Simon Geschke z Cofidisu.

8 kilometrów przed szczytem sytuacja wyglądała następująco: na czele wyścigu jechali Mader, Powless i Elissonde, zaś kontratakujący Geschke tracił do nich około 40 sekund.

Mniej więcej 5 kilometrów przed szczytem Gino Mader zostawił Neilsona Powlessa, zaś na czele grupy lidera zaczęła pracować Astana. Z tempa nadawanego przez kolarzy w turkusowych koszulkach nie był zadowolony zespół Jumbo-Visma i delegował na czoło świeżo upieczonego mistrza Nowej Zelandii George’a Bennetta. Po Bennetcie różnicę do Madera znacząco zniewelował Steven Kruisjwijk, odczepiając przy okazji kilku innych kolarzy.

Wreszcie już na ostatnim kilometrze zaatakować Roglič, którego koło początkowo próbował trzymać obrońca tytułu Schachmann. Dzięki temu obejrzeliśmy piękną walkę obecnego właściciela maillot jaune i poprzedniego. Jednak kilkaset metrów dalej raz jeszcze nadepnął na pedały Słoweniec i nie pozostawił cienia wątpliwości, kto niepodzielnie rządzi w tegorocznej edycji. Kolarz Jumbo-Visma bez cienia żalu minął pięknie walczącego Madera i odniósł kolejne etapowe zwycięstwo.

Wyniki siódmego etapu: 

1 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 3:09:18
2 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:00:02
3 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:05
4 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 0:00:08
5 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:00:10
6 Tiesj Benoot (Bel) Team DSM
7 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:00:15
8 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
9 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:00:22
10 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:00:27
11 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
12 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:00:35
13 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:00:38
14 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:00:40
15 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:00:53
16 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
17 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:59
18 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team 0:01:03
19 Sergio Henao Montoya (Col) Team Qhubeka Assos 0:01:14
20 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 0:01:27
21 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:01:37
22 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie 0:01:42
23 Krists Neilands (Lat) Israel Start-up Nation 0:01:48
24 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:01:52
25 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
26 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma
27 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:01:57
28 Simon Geschke (Ger) Cofidis 0:02:02
29 Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos 0:02:14
30 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:04:13
31 Bob Jungels (Lux) AG2R Citroën Team 0:04:30
32 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:04:34
33 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech
34 Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team
35 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 0:05:33
36 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:05:46
37 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:07:53
38 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
39 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
40 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:08:26
41 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers
42 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
43 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos
44 Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo
45 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:09:29
46 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
47 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers
48 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:11:07
49 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 0:12:01
50 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team
51 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:12:03
52 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:12:41
53 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
54 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation 0:13:26
55 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:13:45
56 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
57 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:13:55
58 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix
59 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep
60 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:17:18
61 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
62 Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie 0:17:31
63 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
64 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
65 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
66 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team
67 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos
68 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
69 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
70 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
71 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix
72 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers
73 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious
74 Laurens De Plus (Bel) Ineos Grenadiers
75 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:18:14
76 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 0:18:19
77 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange
78 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange
79 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
80 John Degenkolb (Ger) Lotto Soudal 0:19:46
81 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation
82 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal
83 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
84 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
85 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
86 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
87 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
88 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix
89 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
90 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic
91 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
92 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
93 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
94 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo
95 Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team
96 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie
97 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
98 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
99 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Victorious
100 Jasha Sütterlin (Ger) Team DSM
101 Casper Pedersen (Den) Team DSM
102 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:20:41
103 Anthony Perez (Fra) Cofidis
104 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:21:10
105 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation
106 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
107 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
108 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
109 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
110 Alexander Konychev (Ita) Team BikeExchange
111 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
112 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
113 Edvald Boasson Hagen (Nor) Total Direct Energie
114 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
115 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
116 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious
117 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo
118 Cees Bol (Ned) Team DSM
119 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
121 Jelle Wallays (Bel) Cofidis
122 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
123 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:21:25
124 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:21:35
125 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 0:21:58
126 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
127 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:22:23
128 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep 0:23:33
129 Johan Jacobs (Swi) Movistar Team
130 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:24:48
131 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:24:56
132 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
133 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma
134 Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:25:10
135 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:25:35
136 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
137 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma
DNS Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos
DNF Alex Edmondson (Aus) Team BikeExchange
DNF Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation
DNS Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation
DNS Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie: 

1 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 26:32:01
2 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:52
3 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:01:11
4 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:01:15
5 Tiesj Benoot (Bel) Team DSM 0:01:34
6 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange
7 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:02:06
8 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:02:07
9 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:02:10
10 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team 0:02:21
11 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:02:24
12 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team 0:02:26
13 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:02:33
14 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:02:36
15 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:02:41
16 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:02:49
17 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:02:50
18 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie 0:03:13
19 Sergio Henao Montoya (Col) Team Qhubeka Assos 0:03:18
20 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:03:22
21 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:03:23
22 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:03:27
23 Krists Neilands (Lat) Israel Start-up Nation 0:03:53
24 Simon Geschke (Ger) Cofidis 0:03:59
25 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:04:01
26 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 0:04:05
27 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:04:12
28 Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos 0:05:01
29 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma 0:06:03
30 Bob Jungels (Lux) AG2R Citroën Team 0:07:29
31 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:08:45
32 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:10:24
33 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:14:45
34 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 0:14:53
35 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:15:05
36 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:16:04
37 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:16:14
38 Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo 0:17:49
39 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:18:29
40 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:19:15
41 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 0:20:56
42 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:20:57
43 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 0:21:10
44 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 0:21:30
45 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:21:35
46 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:23:54
47 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:24:03
48 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:24:38
49 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:25:11
50 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:25:15
51 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 0:25:27
52 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:26:24
53 Laurens De Plus (Bel) Ineos Grenadiers
54 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:26:54
55 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 0:27:29
56 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:28:00
57 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 0:28:12
58 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:29:25
59 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation 0:29:53
60 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:30:30
61 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:30:49
62 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 0:31:01
63 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 0:31:16
64 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:31:29
65 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:31:31
66 Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team 0:31:52
67 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:32:29
68 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:32:34
69 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:32:51
70 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 0:33:41
71 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Victorious 0:34:41
72 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:35:06
73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:36:02
74 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos 0:36:05
75 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 0:36:13
76 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:36:24
77 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:36:38
78 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:37:12
79 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:37:22
80 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:37:32
81 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:38:09
82 Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:38:57
83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Total Direct Energie 0:39:08
84 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:39:27
85 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:39:36
86 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix 0:39:40
87 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos 0:40:31
88 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 0:40:58
89 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:41:06
90 John Degenkolb (Ger) Lotto Soudal 0:42:11
91 Casper Pedersen (Den) Team DSM 0:42:23
92 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team 0:42:39
93 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:43:22
94 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:44:15
95 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:44:23
96 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 0:45:30
97 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:45:46
98 Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team 0:45:51
99 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep 0:45:58
100 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:46:04
101 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:46:11
102 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:46:18
103 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 0:46:27
104 Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie 0:46:45
105 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 0:46:46
106 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:47:29
107 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal 0:47:37
108 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:48:34
109 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:48:40
110 Jelle Wallays (Bel) Cofidis 0:48:50
111 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:50:41
112 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 0:51:05
113 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma 0:51:18
114 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:52:07
115 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:53:07
116 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:53:20
117 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:53:52
118 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 0:54:59
119 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:55:41
120 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma 0:55:44
121 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:57:06
122 Alexander Konychev (Ita) Team BikeExchange 0:57:33
123 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:57:57
124 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:58:32
125 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious 0:58:57
126 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:59:53
127 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:59:54
128 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation 1:00:46
129 Cees Bol (Ned) Team DSM 1:01:08
130 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 1:02:49
131 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 1:03:07
132 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 1:03:27
133 Johan Jacobs (Swi) Movistar Team 1:03:55
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 1:06:40
135 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:08:14
136 Jasha Sütterlin (Ger) Team DSM 1:11:03
137 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:13:03
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
krzysiek
krzysiek

Przypominam sobie jak postapił Valverde na rzecz Szmyda to dzisiejsze zwyciestwo Roglicza niesmaczne,ale co tam z moja uwaga.