fot. Voster ATS Team

Włoch Filippo Zana (Bardiani CSF Faizanè) wygrał drugi etap wyścigu Istrian Spring Trophy. Najlepszy z polskich kolarzy na trasie wyścigu w Chorwacji był Patryk Stosz. Kolarz ekipy Voster ATS Team zakończył rywalizację na jedenastej lokacie.

Przedostatni etap wyścigu Istrian Spring Trophy liczył sobie 165-kilometrów. Kolarze mierzyli się na trasie z wieloma krótkimi i interwałowymi wzniesieniami. Meta w Motovun był zlokalizowana na 3,7-kilometrowym podjeździe o średnim nachyleniu 6,7%. Ponadto końcowe 200 metrów etapu było wyłożone brukiem, co zapowiadało nam ekscytujący finisz.

Po ponad 90 minutach dzisiejszej rywalizacji peleton nadal jechał cały czas razem. W końcu na ucieczkę zdecydowała się czwórka zawodników w składzie: Michael Kukrle (Elkov – Kasper), Moran Vermeulen (Team Felbermayr – Simplon Wels), Felix Ritzinger (WSA KTM Graz) oraz Umberto Marengo (Bardiani-CSF-Faizanè). Harcownicy po przebyciu nieco ponad 70-kilometrów mieli minutę i 10 sekund przewagi nad grupą zasadniczą.

Na najdłuższym podjeździe dnia pod Oprtalj akcja uciekinierów już zakończyła się i zostali oni doścignięci przez coraz mniejszy peleton. Premię górską wygrał Francuz Alexis Guerin (Team Vorarlberg). Grupa zasadnicza po wspomnianym wzniesieniu liczyła sobie już tylko około 60 zawodników. Wszyscy wyczekiwali finałowego podjazdu, który poprowadzi do mety w Motovun.

W samej końcówce najlepszy okazał się Włoch Filippo Zana (Bardiani CSF Faizanè). Na drugiej lokacie uplasował się Rosjanin Savva Novikov (Equipo Kern Pharma). Trzecie miejsce zajął Nowozelandczyk Finn Fisher-Black (Jumbo-Visma Development Team). Patryk Stosz (Voster ATS Team) był najlepszym z Polaków ścigających się w Chorwacji i zajął dziś jedenastą lokatę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments