fot. Voster ATS Team

Filippo Fortin (Team Vorarlberg) wygrał pierwszy etap Istrian Spring Trophy 2021. Czwarte miejsce zajął Maciej Paterski (Voster ATS Team).

Po czwartkowym prologu nadszedł czas na pierwszy etap chorwackiego wyścigu. Odcinek rozpoczynał się w Funtanie i kończył w Porecu, jednak jego trasa nie pokrywała się zbyt mocno z tą, którą kolarze pokonywali kilka dni temu podczas Trofej Porec. Jednak sam jej profil był dość podobny – znów znalazło się na niej kilka wymagających pagórków – ostatni – Vrh Lima (1,9 km; 5,2%) pojawiał się na 13 kilometrów przed metą.

Ucieczkę dnia stworzyła dziś piątka w składzie Daniel Savini (Bardiani), Kristjan Hočevar (Adria Mobil), Tom Lindner (P&S Metalltechnik), Danil Marukhin (Vino-Astana Motors) oraz Felix Ritzinger (WSA KTM Graz). Ich przewaga przez moment wynosiła nawet cztery minuty, jednak w końcu, na ostatnich kilkunastu kilometrach harcownicy zostali doścignięci.

O zwycięstwo miał więc powalczyć peleton. Niestety na ostatnim kilometrze wyścigu doszło do sporej kraksy, w którą zamieszani byli m.in. kolarze Mazowsze Serce Polski. Na szczęście wśród nich nie było Mihkela Raima, który po raz pierwszy w barwach nowej ekipy mógł powalczyć na finiszu.

Ostatecznie jednak to nie on okazał się głównym bohaterem dzisiejszego etapu. Walkę o triumf stoczyła trójka: Filippo Fortin, Daniel Auer oraz Filippo Fiorelli. Wygrał ją ten pierwszy, który dzięki temu mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Tuż za nimi przyjechali Maciej Paterski Voster ATS Team oraz Jakub Mareczko, którzy zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce.

1    205    FORTIN    Filippo    ITA    TEAM VORARLBERG    32            3:42:45
2    221    AUER    Daniel    AUT    WSA KTM GRAZ    27            3:42:45
3    12    FIORELLI    Filippo    ITA    BARDIANI CSF FAIZANE’    27            3:42:45
4    211    PATERSKI    Maciej    POL    VOSTER ATS TEAM    35            3:42:45
5    31    MARECZKO    Jakub    ITA    VINI ZABU’    27            3:42:45
6    273    GARDELLA    Florent    FRA        21            3:42:45
7    183    GAMPER    Mario    AUT    UNION RAIFFEISEN RADTEAM TIROL    22            3:42:45
8    216    STOSZ    Patryk    POL    VOSTER ATS TEAM    27            3:42:45
9    145    ASCHENBRENNER    Michel    GER    P & S METALLTECHNIK    22            3:42:45
10    124    COUANON    Jonathan    FRA    NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI    24            3:42:45
11    114    RÄIM    Mihkel    EST    MAZOWSZE SERCE POLSKI    28            3:42:45
12    154    ROSNER    Linus    GER    RAD-NET ROSE TEAM    20            3:42:45
13    76    UMBRI    Gidas    ITA    TEAM COLPACK BALLAN    20            3:42:45
14    136    WOLLENBERG    Tim    GER    MALOJA PUSHBIKERS    21            3:42:45
15    155    UHLIG    Henri    GER    RAD-NET ROSE TEAM    20            3:42:45
16    62    JUNTUNEN    Antti-Jussi    FIN    AMPLER DEVELOPMENT TEAM    22            3:42:45
17    102    FINKŠT    Tilen    SLO    LJUBLJANA GUSTO SANTIC    24            3:42:45
18    83    TOUPALÍK    Adam    CZE    ELKOV – KASPER    25            3:42:45
19    263    CEMA�AR    Nik    SLO        22            3:42:45
20    54    HORVAT    �iga    SLO    ADRIA MOBIL    23            3:42:45
21    151    PAKALSKI    Henrik    GER    RAD-NET ROSE TEAM    22            3:42:45
22    133    HEMING    Miká    GER    MALOJA PUSHBIKERS    21            3:42:45
23    186    PER    Gorazd    SLO    UNION RAIFFEISEN RADTEAM TIROL    24            3:42:45
24    53    PER    David    SLO    ADRIA MOBIL    26            3:42:45
25    75    DELLA LUNGA    Francesco    ITA    TEAM COLPACK BALLAN    20            3:42:45
26    226    SCHMIDBAUER    Maximilian    AUT    WSA KTM GRAZ    20            3:42:45
27    96    VAN VEENENDAAL    Hidde    NED    JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM    20            3:42:45
28    153    GEßNER    Jakob    GER    RAD-NET ROSE TEAM    21            3:42:45
29    236    MOBACH    Jarno    NED    LEOPARD PRO CYCLING    23            3:42:45
30    63    KARPENKO    Gleb    EST    AMPLER DEVELOPMENT TEAM    20            3:42:45
31    214    JANISZEWSKI    Sylwester    POL    VOSTER ATS TEAM    33            3:42:45
32    141    MANDRYSCH    John    GER    P & S METALLTECHNIK    25            3:42:45
33    13    SAVINI    Daniel    ITA    BARDIANI CSF FAIZANE’    24            3:42:45
34    224    RITZINGER    Felix    AUT    WSA KTM GRAZ    25            3:42:45
35    16    ZANA    Filippo    ITA    BARDIANI CSF FAIZANE’    22            3:42:45
36    21    GARCIA PIERNA    Raul    ESP    EQUIPO KERN PHARMA    20            3:42:45
37    283    COLOMBO    Raul    ITA    WORK SERVICE – MARCHIOL – DYNATEK    25            3:42:45
38    234    MAAS    Jan    NED    LEOPARD PRO CYCLING    25            3:42:45
39    152    BENZ    Pirmin    GER    RAD-NET ROSE TEAM    21            3:42:45
40    126    TRACZ    Szymon    POL    NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI    23            3:42:45
41    85    ZAHÁLKA    Matej    CZE    ELKOV – KASPER    28            3:42:45
42    204    MORENO SALA    Adria    ESP    TEAM VORARLBERG    30            3:42:45
43    36    ZARDINI    Edoardo    ITA    VINI ZABU’    32            3:42:45
44    26    REPA    Vojtech    CZE    EQUIPO KERN PHARMA    21            3:42:45
45    25    VAN DER TUUK    Danny    NED    EQUIPO KERN PHARMA    22            3:42:45
46    261    LAVRIC    Martin    SLO        23            3:42:45
47    51    HOCEVAR    Kristjan    SLO    ADRIA MOBIL    22            3:42:45
48    192    MARUKHIN    Daniil    KAZ    VINO-ASTANA MOTORS    22            3:42:45
49    74    GOMEZ JARAMILLO    Nicolas David    COL    TEAM COLPACK BALLAN    21            3:42:45
50    35    STACCHIOTTI    Riccardo    ITA    VINI ZABU’    30            3:42:45
51    61    ANSONS    Kristers    LAT    AMPLER DEVELOPMENT TEAM    22            3:42:45
52    193    NIKITIN    Matvey    KAZ    VINO-ASTANA MOTORS    29            3:42:45
53    235    MACIEJUK    Filip    POL    LEOPARD PRO CYCLING    22            3:42:45
54    213    GRABIS    Mateusz    POL    VOSTER ATS TEAM    27            3:42:45
55    93    BOVEN    Lars    NED    JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM    20            3:42:45
56    232    HEIDEMANN    Miguel    GER    LEOPARD PRO CYCLING    23            3:42:45
57    144    NOLDE    Tobias    GER    P & S METALLTECHNIK    23            3:42:45
58    143    LINDNER    Tom    GER    P & S METALLTECHNIK    20            3:42:45
59    142    RÖBER    Dominik    GER    P & S METALLTECHNIK    22            3:42:45
60    262    PRIMO�IC    Jaka    SLO        23            3:42:45
61    254    TYRPEKL    Karel    CZE    TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM    22            3:42:45
62    202    THALMANN    Roland    SUI    TEAM VORARLBERG    28            3:42:45
63    91    FISHER-BLACK    Finn    NZL    JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM    20            3:42:45
64    135    TAEBLING    Paul    GER    MALOJA PUSHBIKERS    22            3:44:25
65    71    BARONCINI    Filippo    ITA    TEAM COLPACK BALLAN    21            3:42:45
66    175    RIDOLFO    Filippo    ITA    TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT    20            3:42:45
67    4    KARIC    Vedad    BIH    MERIDIANA KAMEN TEAM    33            3:44:35
68    274    DELACROIX    Tristan    FRA        27            3:42:45
69    266    ZIHERL    Luka    SLO        19            3:42:45
70    44    LILLO    Dario    SUI    SWITZERLAND    19            3:44:35
71    125    ODA    Hijiri    JPN    NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI    23            3:42:45
72    5    RABOTTINI    Matteo    ITA    MERIDIANA KAMEN TEAM    34            3:44:35
73    272    GOUBERT    Jean    FRA        27            3:42:45
74    255    JAKOUBEK    Tomáš    CZE    TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM    22            3:42:45
75    72    BOSCARO    Davide    ITA    TEAM COLPACK BALLAN    21            3:44:35
76    41    FLUECKIGER    Mathias    SUI    SWITZERLAND    33            3:42:45
77    271    LEBEAU    Mattis    FRA        22            3:42:45
78    43    PÜNTENER    Fabio    SUI    SWITZERLAND    22            3:42:45
79    64    MIRZOJEV    Artjom    EST    AMPLER DEVELOPMENT TEAM    20            3:44:35
80    65    RUBENIS    Pauls    LAT    AMPLER DEVELOPMENT TEAM    20            3:42:45
81    223    KABAS    Maximilian    AUT    WSA KTM GRAZ    20            3:44:35
82    2    MARENZI    Lorenzo    CRO    MERIDIANA KAMEN TEAM    23            3:44:35
83    275    BONNEFOIX    Edouard    FRA        23            3:44:35
84    265    REPŠE    Uroš    SLO        28            3:44:35
85    281    BOBBO    Riccardo    ITA    WORK SERVICE – MARCHIOL – DYNATEK    22            3:44:35
86    176    SMITH    Nathan    GBR    TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT    21            3:44:35
87    132    DAVIS    Corey    USA    MALOJA PUSHBIKERS    29            3:42:45
88    286    REBELLIN    Davide    ITA    WORK SERVICE – MARCHIOL – DYNATEK    50            3:42:45
89    195    SHTEIN    Iogan    KAZ    VINO-ASTANA MOTORS    22            3:44:35
90    194    PRONSKIY    Daniil    KAZ    VINO-ASTANA MOTORS    21            3:44:35
91    42    SPESCHA    Ursin    SUI    SWITZERLAND    23            3:44:35
92    282    BURCHIO    Federico    ITA    WORK SERVICE – MARCHIOL – DYNATEK    25            3:42:45
93    14    MARENGO    Umberto    ITA    BARDIANI CSF FAIZANE’    29            3:42:45
94    284    GARAVAGLIA    Giacomo    ITA    WORK SERVICE – MARCHIOL – DYNATEK    25            3:42:45
95    15    VISCONTI    Giovanni    ITA    BARDIANI CSF FAIZANE’    38            3:42:45
96    111    BANASZEK    Adrian    POL    MAZOWSZE SERCE POLSKI    28            3:44:35
97    134    GALKA    Michal    POL    MALOJA PUSHBIKERS    20            3:42:45
98    106    HRIBAR    Jernej    SLO    LJUBLJANA GUSTO SANTIC    19            3:44:35
99    244    ŠTAJNAR    Mihael    SLO        21            3:42:45
100    32    GRADEK    Kamil    POL    VINI ZABU’    31            3:42:45
101    81    BÁRTA    Jan    CZE    ELKOV – KASPER    37            3:44:35
102    251    PETRUŠ    Jirí    CZE    TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM    25            3:44:35
103    123    MEYER    Robin    FRA    NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI    25            3:44:35
104    243    JENKO    Robert    SLO        31            3:42:45
105    245    CIBEJ    Simon    SLO        24            3:42:45
106    212    REKITA    Szymon    POL    VOSTER ATS TEAM    27            3:44:35
107    82    SCHLEGEL    Michal    CZE    ELKOV – KASPER    26            3:44:52
108    101    BARNHILL    Zac    AUS    LJUBLJANA GUSTO SANTIC    19            3:44:56
109    181    ALBRECHT    Jasper    AUS    UNION RAIFFEISEN RADTEAM TIROL    22            3:42:45
110    215    FRANCZAK    Pawel    POL    VOSTER ATS TEAM    30            3:44:56
111    92    VAN BEKKUM    Darren    NED    JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM    19            3:44:56
112    94    GELEIJN    Owen    NED    JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM    20            3:42:45
113    1    BARAC    Antonio    CRO    MERIDIANA KAMEN TEAM    24            3:42:45
114    3    KVASINA    Filip    CRO    MERIDIANA KAMEN TEAM    23            3:46:00
115    66    PELTONEN    Ukko    FIN    AMPLER DEVELOPMENT TEAM    23            3:46:08
116    116    STANISZEWSKI    Daniel    POL    MAZOWSZE SERCE POLSKI    24            3:46:24
117    86    OTRUBA    Jakub    CZE    ELKOV – KASPER    23            3:42:45
118    103    HOPKINS    Dylan    AUS    LJUBLJANA GUSTO SANTIC    20            3:42:45
119    84    KUKRLE    Michael    CZE    ELKOV – KASPER    27            3:42:45
120    242    RUCIGAJ    �iga    SLO        26            3:42:45
121    165    TUREK    Daniel    CZE    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    28            3:42:45
122    166    ZOIDL    Riccardo    AUT    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    33            3:42:45
123    162    FRIEDRICH    Marco    AUT    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    23            3:42:45
124    231    HALLER    Patrick    GER    LEOPARD PRO CYCLING    24            3:42:45
125    164    VERMEULEN    Moran    AUT    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    24            3:42:45
126    161    BAJC    Andi    SLO    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    33            3:42:45
127    11    BATTAGLIN    Enrico    ITA    BARDIANI CSF FAIZANE’    32            3:42:45
128    112    BROZYNA    Piotr    POL    MAZOWSZE SERCE POLSKI    26            3:42:45
129    104    POTOCKI    Viktor    CRO    LJUBLJANA GUSTO SANTIC    22            3:42:45
130    105    SKOK    An�e    SLO    LJUBLJANA GUSTO SANTIC    21            3:42:45
131    95    RYAN    Archie    IRL    JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM    20            3:42:45
132    52    GLIVAR    Gal    SLO    ADRIA MOBIL    19            3:42:45
133    115    STACHOWIAK    Adam    POL    MAZOWSZE SERCE POLSKI    32            3:42:45
134    46    SCHÄTTI    Luca    SUI    SWITZERLAND    21            3:42:45
135    122    BÖGLI    Jonathan    SUI    NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI    21            3:42:45
136    185    LUBE    Bernhard    AUT    UNION RAIFFEISEN RADTEAM TIROL    19            3:48:26
137    252    KLABOUCH    Petr    CZE    TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM    22            3:42:45
138    256    CAMRDA    Karel    CZE    TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM    20            3:42:45
139    253    FIALA    Petr    CZE    TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM    26            3:42:45
140    225    SALZMANN    Jodok    AUT    WSA KTM GRAZ    26            3:48:26
141    241    PAVLIC    Marko    SLO        28            3:48:26
142    45    ROTH    Joel    SUI    SWITZERLAND    22            3:42:45
143    55    JARC    Alja�    SLO    ADRIA MOBIL    22            3:42:45
144    206    SCHINNAGEL    Johannes    GER    TEAM VORARLBERG    25            3:42:45
145    201    GUERIN    Alexis    FRA    TEAM VORARLBERG    29            3:42:45
146    276    MICHEL    Simon    FRA        20            3:42:45
147    23    ARAIZ MICHEL    Sergio    ESP    EQUIPO KERN PHARMA    23            3:49:05
148    182    BURKE    Jack    CAN    UNION RAIFFEISEN RADTEAM TIROL    26            3:42:45
149    56    OMRZEL    Alja�    SLO    ADRIA MOBIL    21            3:42:45
150    163    GROŠELJ    �iga    SLO    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    28            3:42:45
151    146    JÄGELER    Robert    GER    P & S METALLTECHNIK    25            3:49:44
152    191    OVSYANNIKOV    Alexandr    KAZ    VINO-ASTANA MOTORS    24            3:49:44
153    171    BIETRY    Sacha    FRA    TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT    21            3:42:45
154    174    KOTULSKI    Przemyslaw    POL    TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT    21            3:42:45
155    172    CEURENS    Robbe    BEL    TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT    20            3:49:45
156    34    BERTAZZO    Liam    ITA    VINI ZABU’    29            3:49:49
157    233    KLUCKERS    Arthur    LUX    LEOPARD PRO CYCLING    21            3:42:45
158    121    KNOTTEN    Iver Johan    NOR    NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI    23            3:42:45
159    203    STÜSSI    Colin Chris    SUI    TEAM VORARLBERG    28            3:42:45
160    113    BOGUSLAWSKI    Marceli    POL    MAZOWSZE SERCE POLSKI    24            3:42:45
161    156    PETER    Jannis    GER    RAD-NET ROSE TEAM    21            3:42:45
162    24    NOVIKOV    Savva    RUS    EQUIPO KERN PHARMA    22            3:42:45
163    22    LOPEZ FUENTES    Diego    ESP    EQUIPO KERN PHARMA    24            3:42:45
164    285    MARCHETTI    Moreno    ITA    WORK SERVICE – MARCHIOL – DYNATEK    23            3:54:09
165    196    DOSTIYEV    Ilkhan    KAZ    VINO-ASTANA MOTORS    19            3:57:05
6    BE�IC    Matija    CRO    MERIDIANA KAMEN TEAM    26                DNF
33    STOJNIC    Veljko    SRB    VINI ZABU’    22                DNF
73    GAZZOLI    Michele    ITA    TEAM COLPACK BALLAN    22                DNF
131    ACHTERBERG    Yannik    GER        27                DNF
173    DUNNEWIND    Jan    NED    TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT    23                DNF
246    PAŠKALIN    Bruno    CRO        19                DNF
264    PIRIH    Aleš    SLO        21                DNF
184    ROTH    Nepomuk    GER    UNION RAIFFEISEN RADTEAM TIROL    21                DNS
222    GÖTZINGER    Valentin    AUT    WSA KTM GRAZ    21                DNS

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments