Była mistrzyni Europy Marta Bastianelli, która reprezentuje barwy drużyny Alé BTC Ljublana, została zaszczepiona przeciwko wirusowi COVID-19.

Poza kolarstwem Marta Bastianelli pracuje w policji penitencjarnej i razem ze swoimi kolegami z pracy w poniedziałek w szpitalu w Teramo otrzymała pierwszą dawkę szczepionki Astra Zeneca.

– Skorzystałam z możliwości, jaką otrzymałam, ponieważ uważam, że szczepionka jest najlepszym narzędziem walki z tym okropnym wirusem. Mam nadzieję, że inni ludzie także będą mieli szansę zaszczepić się jak najszybciej

– powiedziała po szczepieniu Bastianelli.

33-letnia Bastianelli ma bardzo bogate palmares. W 2007 roku była mistrzynią świata, tak jak wspomniano wyżej ma na swoim koncie także tytuł mistrzyni Starego Kontynentu, triumfowała w Brabanckiej Strzale, w Gandawa-Wevelgem oraz w Tour of Flanders – w pamiętnym dla Włochów 2019 roku, kiedy to w belgijskim monumencie zwyciężył także Alberto Bettiol.

Przypomnijmy, że pierwszymi kolarzami, którzy zostali zaszczepieni są Tadej Pogačar i spółka. Chińską szczepionkę Sinovac otrzymali podczas styczniowego zgrupowania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Było to możliwe dzięki temu, że w tym arabskim kraju sportowcy są traktowani jako grupa priorytetowa do szczepień.

Warto również odnotować, że pierwszą kolarką, która została zaszczepiona we Włoszech jest Rachele Barbieri, bardziej znana z kolarstwa torowego, która z racji tego, że pracuje w sektorze pomocy społecznej, została zaszczepiona 16 stycznia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments