fot. Deceuninck-Quick Step

Już za moment kolarze staną na starcie kolejnej ważnej etapówki w sezonie 2021 – Tirreno-Adriatico. Swój bardzo silny skład na włoską etapówkę zaprezentowała ekipa Deceuninck – QuickStep, która z pewnością zrobi na trasie imprezy dużo zamieszania.

Jak co roku, pierwszy z poważnych włoskich wyścigów wieloetapowych ma więcej niż zróżnicowaną i jednocześnie trudną trasę. Na etapach przeznaczonych dla najlepszych górali z pewnością powalczą Joao Almeida i Julian Alaphilippe, który poważnie zastanawia się nad walką o najwyższe cele w tegorocznym Tour de France. Obaj zawodnicy z pewnością będą w stanie zająć wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W przypadku nieco łatwiejszych etapów, ekipa Deceuninck – QuickStep także będzie niezwykle niebezpieczna. W finiszach z peletonu liczyć się będą z kolei wracający do formy Alvaro Hodeg oraz zwycięzca tegorocznego Omloop Het Nieuwsblad, Davide Ballerini.

Oprócz tego w zespole pojawi się jeszcze trzech mocnych zawodników, którzy będą zarówno przydatnymi pomocnikami, jak i kolarzami, których stać będzie na zwycięstwa etapowe. Mowa o Kasprze Asgreenie, Zdenku Stybarze oraz Bercie Van Lerberghe.

Skład Deceuninck – QuickStep na Tirreno – Adriatico 2021: Julian Alaphilippe, Joao Almeida, Alvaro Hodeg, Davide Ballerini, Kasper Asgreen, Zdenek Stybar, Bert Van Lerberghe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments