fot. ASO / Alex Broadway

Peter Sagan znalazł się w składzie BORA-hansgrohe na Tirreno-Adriatico, które wystartuje już w środę. W barwach niemieckiej formacji w “Wyścigu Dwóch Mórz” pojedzie też Maciej Bodnar.

W najbliższą środę, 10 marca, rozpocznie się tegoroczna edycja Tirreno-Adriatico. Włoski wyścig będzie składał się z siedmiu etapów. Kolejną drużyną, która opublikowała swój skład na tę etapówkę jest BORA-hansgrohe. Znaleźli się w nim między innymi Maciej Bodnar oraz Peter Sagan, dla którego będzie to pierwszy start w 2021 roku.

Słowak miał zainaugurować sezon w belgijskich klasykach – Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Tak się jednak nie stało, ponieważ Sagan, wraz ze swoim bratem Jurajem i Erikiem Baską, zachorował na koronawirusa. Trzykrotny mistrz świata ze startu wspólnego wróci do ścigania w Tirreno-Adriatico.

Oprócz niego w składzie BORA-hansgrohe znaleźli się wspomniany wcześniej Maciej Bodnar, a także Daniel Oss, Marcus Burghardt, Matteo Fabbro, Giovanni Aleotti i Patrick Konrad. Pierwsza trójka najprawdopodobniej będzie wspierać Sagana w końcówkach łatwiejszych etapów, natomiast Fabbro, Aleotti i Konrad będą mogli powalczyć o dobre lokaty na górskich odcinkach.

Skład BORA-hansgrohe na Tirreno-Adriatico 2021: Peter Sagan, Maciej Bodnar, Daniel Oss, Marcus Burghardt, Matteo Fabbro, Giovanni Aleotti, Patrick Konrad.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments