Fot. ASO / Pauline Ballet

Organizatorzy monumentu Paris-Roubaix poinformowali, jakie drużyny wystartują w męskiej edycji wyścigu, a także w damskiej. Na kobiecy peleton złożą się w sumie 24 ekipy (9 World Tour oraz 15 kontynentalnych), zaś w męskim wystartuje 25 zespołów (19 World Tour oraz 6 drugiej dywizji).

W Paris-Roubaix Femmes wystartuje dziewięć drużyn World Tour, które zaproszenie na wyścig otrzymały automatycznie: Ale-BTC-Ljublana, Canyon-SRAM Racing, FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope, Liv Racing, Movistar Team Women, Team Bike Exchange, Team DSM, Team SD Worx oraz Trek-Segafredo. Kolejnych piętnaście to te, które plasują się w pierwszej piętnastce rankingu ekip kontynentalnych UCI. Wśród nich są między innymi: Monex Women’s Pro Cycling (poprzednio Astana), Ceratizit-WNT Pro Cycling Team, Lotto Soudal Ladies, Parkhotel Valkenburg, Team TIBCO – Silicon Valley Bank oraz Valcar – Travel & Service.

Jeśli zaś chodzi o line-up wyścigu mężczyzn, to na starcie zamelduje się wszystkie dziewiętnaście drużyn rangi World oraz sześć drugiej dywizji. Wśród nich znajdą się dwie pierwsze w rankingu ekip Pro Tour w 2020 roku, czyli Alpecin-Fenix oraz Arkéa-Samsic, a także B&B Hotels, Bingoal Wallonie Bruxelles Stanisława Aniołkowskiego, Delko i Total Direct Energie.

Warto odnotować, że edycja wyścigu Paris-Roubaix kobiet odbędzie się po raz pierwszy w historii. Według informacji, które podali organizatorzy we wrześniu, panie zmierzą się z dystansem 116 kilometrów. Na trasie znajdzie się siedemnaście sektorów brukowanych. Panowie zaś przejadą aż ponad 250 kilometrów i pokonają trzydzieści odcinków bruku. Szczegółów obu tras wciąż jeszcze nie ujawniono.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie nie odbyła się ani męska, ani damska edycja Piekła Północy. W przeorganizowanym kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) nie znalazło się miejsce dla wyścigu kobiet, a zaplanowany na 25 października wyścig mężczyzn nie mógł się odbyć z powodu nasilającej się w tej części Francji pandemii koronawirusa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments